آیلتس برای تحصیل در کانادا

آیلتس برای تحصیل در کانادا

 

آیلتس برای تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ممکن است نیاز به ارائه مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی خود داشته باشند تا بتوانند نامه پذیرش به کالج یا دانشگاه کانادا صادر کنند و/یا مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنند.

در چنین مواردی، آزمون آیلتس آکادمیک ممکن است یک گزینه باشد (توجه داشته باشید: آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال یکسان نیستند، دومی توسط IRCC برای اهداف مهاجرت به رسمیت شناخته می شود).

اینکه آیا چنین مدرکی مبنی بر توانایی زبان مورد نیاز است یا نه، ممکن است به موسسه آموزشی، برنامه تحصیلی و پیشینه دانشجو بستگی داشته باشد. توصیه می شود که دانشجویان بالقوه با کالج یا دانشگاهی که می خواهند در آن شرکت کنند مشورت کنند تا شرایط دقیق پذیرش را بیابند.

شرکت در آزمون آیلتس: یک مرور کلی آیلتس برای تحصیل در کانادا

مراکز آزمون آیلتس متعددی در سرتاسر جهان وجود دارد، بنابراین ممکن است مجبور نباشید دور سفر کنید. آزمون آیلتس تقریباً 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد و دارای 4 ماژول صحبت کردن، خواندن، نوشتن، شنیدن است.

وقتی وارد شدید، کارکنان محل امتحان آیلتس هویت شما را بررسی خواهند کرد. پاسپورت یا کارت اقامت دائم معتبر شناسنامه معتبر محسوب می شود. اگر با شناسه اشتباه وارد شوید یا هیچ کدام، اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت. همچنین ممکن است به دو عکس جدید در اندازه پاسپورت نیاز داشته باشید.

شما فقط مجاز به داشتن خودکار یا مداد، پاک کن و شناسه خود روی میز خود خواهید بود.

مهم است که بتوانید ماژول گوش دادن را به درستی بشنوید. اگر به درستی نمی شنوید، دست خود را بالا ببرید و به ناظر اطلاع دهید. 10 دقیقه بعد از بخش گوش دادن فرصت دارید تا برگه پاسخ خود را پر کنید.

10 دقیقه بعد از بخش خواندن نخواهید داشت. ماژول نوشتن الزامات خاصی برای طول کلمه دارد که باید رعایت شود. بخش صحبت کردن با شخصی که برای این کار تعیین شده است انجام می شود. مهم است که هنگام صحبت کردن تا حد امکان شفاف باشید. تماس چشمی و حفظ آرامش کمک خواهد کرد.

اگر به دلیل ناتوانی یا شرایط دیگر، ترتیبات خاصی را درخواست کرده اید، در همان روز تنظیمات برای شما انجام می شود.

نتایج آیلتس 13 روز پس از آزمون شما در دسترس خواهد بود و در فرم گزارش آزمون ثبت می شود. مراکز آزمون می‌توانند نسخه‌هایی از فرم گزارش آزمون شما را به حداکثر پنج سازمان شناسایی به صورت رایگان برای شما ارسال کنند.

اگر آماده رزرو آزمون آیلتس خود هستید، می توانید مکان های امتحانی در سراسر جهان را اینجا پیدا کنید.

آیلتس برای اقامت در کانادا سوالات متداول

آیا آیلتس برای اقامت در کانادا اجباری است؟

پاسخ کوتاه این است که خیر، آیلتس برای کسب اقامت در کانادا اجباری نیست. به دو نکته زیر توجه کنید:

آزمون زبان تنها یک مرحله از سفر به اقامت در کانادا برای متقاضیان مهاجرت اقتصادی است، مانند کسانی که از طریق اکسپرس اینتری اقدام می کنند.

بر اساس برنامه مهاجرتی کانادا برای سال های 2021 تا 2023، اکثر پذیرش ها از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی است، اما صدها هزار مهاجر از طریق برنامه های کلاس خانواده یا به عنوان پناهنده پذیرفته می شوند و این مهاجران نیازی به ارائه نتیجه آزمون زبان به منظور ارائه ندارند.

مهاجرت به کانادا

حتی برای متقاضیان مهاجرت اقتصادی به کانادا که باید آزمون زبان ارائه دهند، گزینه های آزمون زبان دیگری نیز در دسترس است. برای متقاضیانی که می خواهند برای مهارت زبان انگلیسی تست شوند، آزمون CELPIP ممکن است یک گزینه باشد و برای متقاضیانی که می خواهند برای مهارت زبان فرانسه آزمایش شوند، یا به عنوان جایگزینی برای زبان انگلیسی یا علاوه بر آزمون آیلتس یا CELPIP، آزمون TEF و TCF هر دو گزینه هستند.

کدام آزمون زبان برای روابط عمومی کانادا لازم است؟

 

متقاضیان مهاجرت اقتصادی کانادا می توانند نتایج آزمون زبان را از آزمون IELTS یا CELPIP برای نشان دادن مهارت انگلیسی و/یا نتایج آزمون زبان از آزمون TEF یا TCF را برای نشان دادن مهارت زبان فرانسه ارسال کنند.

حداقل نمره آیلتس برای روابط عمومی کانادا چقدر است؟

برای اینکه شانس واجد شرایط بودن برای ورود به مجموعه داوطلبان اکسپرس اینتری را داشته باشید، در صورت درخواست به عنوان کاندیدای کارگر ماهر فدرال، باید نتایج آزمون زبان معادل یا بهتر از معیار زبان کانادایی (CLB) 7 را نشان دهید. CLB 7 معادل نمره 6.0 آیلتس برای صحبت کردن، خواندن، نوشتن و شنیدن است.

اگر به عنوان کاندیدای کلاس تجربه کانادایی در یک شغل NOC 0 یا A اقدام می کنید، حداقل به مدرک 6.0 در آیلتس نیاز دارید. با این حال، اگر شغل شما در سطح مهارت NOC B قرار دارد، می توانید با نمره 5.0 آیلتس در صحبت کردن، نوشتن و شنیدن و 4.0 در خواندن وارد استخر شوید.

این آستانه دوباره برای داوطلبان فدرال Skilled Trades پایین تر است، که ممکن است بتوانند با نمرات آیلتس 4.0 در نوشتار و گفتار، 3.5 در خواندن و 4.5 در شنیدن، که همگی معادل سطح CLB 4 است، وارد گروه شوند.

البته، هرچه در آزمون خود بهتر عمل کنید، امتیاز بیشتری به شما تعلق می گیرد و شانس شما برای مهاجرت به کانادا بیشتر می شود. برای جزئیات بیشتر به صفحه ما در مورد چگونگی بهبود امتیاز CRS اکسپرس انتری خود مراجعه کنید.

نمره آیلتس خوب برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

این واقعاً بستگی دارد، اما شما باید یک آستانه کلیدی در CRS اکسپرس انتری بدانید: اگر بتوانید یک نتیجه آیلتس معادل یا بهتر از سطح 9 CLB کسب کنید، نمره شما می تواند بسیار بهبود یابد. این به معنای دریافت یک نتیجه آیلتس 7.0 یا بهتر است. در خواندن، نوشتن، و صحبت کردن، و 8.0 یا بهتر در گوش دادن.

علاوه بر امتیازهایی که برای پیشرفت در آن سطح به دست می‌آورید، دریافت CLB 9 در هر توانایی همچنین باعث افزایش امتیاز در عوامل انتقال مهارت‌ها در ترکیب با سطح تحصیلات و تجربه کاری غیرکانادایی شما می‌شود.

 

فهرست