اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

 

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی از طریق انواع برنامه های مهاجرتی کانادا امکان پذیر است. این راهنما به شما کمک می کند تا هنگام کشف نحوه اخذ اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی، چند گزینه را در نظر بگیرید.

اگر شما یک دانشجوی بین المللی یا فارغ التحصیل در کانادا هستید، تحصیلات بالایی دارید، احتمالاً انگلیسی یا فرانسوی را با استانداردهای بالایی صحبت می کنید و درک می کنید و قبلاً ثابت کرده اید که می توانید با زندگی کانادایی سازگار شوید. به این دلایل، کانادا از شما می خواهد که به طور دائم مهاجرت کنید. برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا و بسیاری از استان‌های برنامه‌های نامزد استانی برای داوطلبانی که در کانادا تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده‌اند، امتیاز پاداش می‌دهند.
آخرین به روز رسانی ها را دریافت کنید – اینجا ثبت نام کنید!

آدرس ایمیل*

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی: اکسپرس اینتری

شاید در مورد اکسپرس اینتری، سیستم اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا شنیده باشید.

از زمانی که اکسپرس انتری در سال 2015 معرفی شد، این سیستم به منظور ارائه مزایایی به دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده اند، بهینه سازی شده است. مهم ترین تغییر، اضافه شدن حداکثر 30 امتیاز در امتیاز CRS برای افرادی بود که مدرک تحصیلی پس از دبیرستان کانادا را تکمیل کرده اند.

با این حال، قبل از واجد شرایط بودن برای دعوت شدن، باید برای هر یک از سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال واجد شرایط باشید و وارد مجموعه اکسپرس انتری شوید، جایی که در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به شما امتیاز داده می شود. سپس دولت در قرعه کشی هایی که معمولاً هر دو هفته یکبار انجام می شود، از نامزدهای دارای رتبه برتر در استخر دعوت می کند تا درخواست ارسال کنند. سپس شما 60 روز فرصت دارید تا یک درخواست کامل را ارسال کنید، در نتیجه دولت قصد دارد این روند را ظرف مدت شش ماه تکمیل کند. اکسپرس انتری به داوطلبان جوان با تجربه کار و تحصیل در کانادا و توانایی زبان پیشنهاد می کند و به دانشجویان و فارغ التحصیلان در کانادا شانس عالی برای اخذ اقامت دائم می دهد.

بیایید به برنامه هایی که تحت اکسپرس اینتری مدیریت می شوند با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.
کلاس تجربه کانادایی

اگر به دنبال یک مسیر استاندارد برای اقامت دائم در کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی هستید – مسیری که قبلاً توسط بسیاری از همتایان شما طی شده است – به کلاس تجربه کانادا (CEC) نگاه نکنید، یک برنامه مهاجرتی که به افرادی که حداقل یک سال برای مهاجرت دائم در کانادا کار کرده است.

پس از فارغ التحصیلی در کانادا و دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، یک سال کار ماهرانه را به پایان برسانید، توانایی زبان خود را از طریق یک آزمون معتبر ثابت کنید و وارد استخر اکسپرس اینتری شوید. اگر امتیاز CRS کافی برای دریافت دعوت نامه ندارید، به نکات ما در مورد بهبود امتیاز CRS خود مراجعه کنید.
کلاس کارگر ماهر فدرال

راه دیگر برای ورود به استخر اکسپرس انتری، کارگر ماهر فدرال است. اگر موفق به انجام یک سال کار ماهر در کانادا نشده اید، اما در خارج از کشور این کار را انجام داده اید، ممکن است این مسیر برای شما باشد. اساساً، شما باید حداقل 67 امتیاز را در جدولی کسب کنید که سن، توانایی زبان، تجربه کاری، داشتن یا نداشتن پیشنهاد شغلی در کانادا و برخی عوامل سازگاری را ارزیابی می کند، که یکی از آنها تحصیل قبلی در کانادا است.

دریابید که آیا به عنوان یک کارگر ماهر فدرال واجد شرایط هستید یا خیر.

همچنین سومین برنامه اکسپرس انتری، کلاس تجارت ماهر فدرال (FSTC) برای تاجران واجد شرایط وجود دارد.

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی: برنامه های نامزد استانی (PNPs)

مانند دولت فدرال، استان های کانادا نیز می خواهند دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی بمانند. اگر اکسپرس انتری در حال حاضر یا در آینده نزدیک گزینه ای برای شما نیست، یا اگر برای رسیدن به آستانه های CRS در قرعه کشی های اکسپرس اینتری مشکل دارید، باید PNP ها را در نظر بگیرید.

ما همه جریان‌های PNP را دنبال می‌کنیم تا مجبور نباشید. Canada PNP Live Tracker ما را علامت گذاری کنید و ما را در فیس بوک و توییتر برای به روز رسانی منظم دنبال کنید.

هنگامی که در مورد اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی از طریق PNP فکر می کنید، لطفاً نه تنها استانی را که در آن فارغ التحصیل شده اید، بلکه استانی را که می خواهید در آن زندگی و کار کنید نیز در نظر بگیرید. برخی از استان ها ممکن است به شما اجازه دهند حتی اگر در آن فارغ التحصیل شده اید، درخواست دهید. استان دیگری، در حالی که برخی دیگر درخواست ها را محدود به کسانی می کنند که در آن استان خاص فارغ التحصیل شده اند.

انتاریو

 

برنامه نامزد مهاجر انتاریو (OINP) به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی با شغل فرصتی برای زندگی و کار دائمی در انتاریو ارائه می دهد. درباره این جریان های فارغ التحصیل OINP بیشتر بدانید:

جریان دانشجویی بین المللی
جریان استاد بین المللی
جریان دکتری بین المللی

بریتیش کلمبیا

مقوله‌های محبوب بین‌المللی فارغ‌التحصیل BC، که یکی از آنها با اکسپرس اینتری همسو است، از درخواست‌های فارغ‌التحصیلان کالج‌ها و دانشگاه‌های سراسر کانادا استقبال می‌کنند، تا زمانی که متقاضی یک پیشنهاد شغلی در BC داشته باشد و سایر معیارها را برآورده کند. بیشتر بدانید:

BC Express Entry: دسته بین المللی فارغ التحصیلان
BC Skills Immigration: مقوله فارغ التحصیلان بین المللی

اسکان در BC از طریق BC PNP همچنین ممکن است بدون پیشنهاد شغلی از طریق دسته‌های بین‌المللی تحصیلات تکمیلی امکان‌پذیر باشد، که به فارغ‌التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا (PhD) در علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی که یک برنامه تحصیلات تکمیلی معتبر را تکمیل کرده‌اند، کمک می‌کند. تحصیل در یک موسسه واجد شرایط پس از متوسطه در BC در سه سال گذشته برای اقامت دائم در BC. باز هم، یکی از این دسته‌ها با اکسپرس اینتری همسو می‌شود:

BC Express Entry: مقوله بین المللی فوق لیسانس
BC Skills Immigration: مقوله تحصیلات تکمیلی بین المللی

آلبرتا

فارغ التحصیلان بین المللی می توانند از طریق جریان فرصت آلبرتا برای برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP) درخواست دهند، در صورتی که از یک موسسه تحصیلی تایید شده در آلبرتا فارغ التحصیل شوند و در حال کار بر روی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند. متقاضیان باید نشان دهند که حداقل شش ماه سابقه کار در آلبرتا در یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند (این میزان کمتر از نیاز سایر متقاضیان است) و حداقل شرایط زبان و درآمد را مانند سایر متقاضیان برآورده می کنند.

فارغ التحصیلان بین المللی که برنامه های آموزشی را در سایر استان های کانادا گذرانده اند، در صورت داشتن نوع دیگری از مجوز کار، می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.
مانیتوبا

مانیتوبا با جریان آموزش بین المللی برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) فرش قرمز را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی خود پهن کرده است. بر اساس این ابتکار، فارغ التحصیلان STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) نیازی به پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما در مانیتوبا ندارند، در حالی که سایر فارغ التحصیلان به چنین پیشنهادی نیاز دارند.
ساسکاچوان

ساسکاچوان به دانشجویان و فارغ التحصیلان مؤسسات در سراسر کانادا کمک می کند تا از طریق جریان تجربه ساسکاچوان در برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) مقیم دائم استان شوند.
نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا با توجه به جذب دانشجویان و راه اندازی طرح های مهاجرتی با تمرکز بر حفظ آنها پس از فارغ التحصیلی، پیشرو بوده است. اقامت دائم در کانادا برای دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان موسسات نوا اسکوشیا هرگز تا این حد قابل دسترسی نبوده است.

در حال حاضر، برنامه نامزدی نوا اسکوشیا (NSNP) طیف وسیعی از جریان های مهاجرتی را ارائه می دهد که به نفع دانشجویان و فارغ التحصیلان است:

تجربه تحصیلی قبلی در نوا اسکوشیا دارای پنج امتیاز برای واجد شرایط بودن در جریان تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری است، با پنج امتیاز دیگر برای تجربه تحصیلی قبلی همسر/شریک زندگی مشترک در نوا اسکوشیا.
کاندیداهای تحت تجربه Nova Scotia: جریان اکسپرس اینتری باید حداقل 12 ماه تجربه کار ماهر در نوا اسکوشیا در سه سال قبل از ارائه درخواست، حداقل 12 ماه تمام وقت (یا به میزان مساوی) تجربه کار ماهر در نوا اسکوشیا داشته باشند. فارغ التحصیلانی که پس از تحصیل در کانادا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی دریافت می کنند.
جریان کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی NSNP برای فارغ التحصیلان اخیر موسسات دوره متوسطه نوا اسکوشیا است که قبلاً کسب و کاری را در نوا اسکوشیا راه اندازی کرده یا خریداری کرده اند.

نیوبرانزویک

جریان بازار کار اکسپرس انتری برنامه نامزد استانی نیوبرانزویک (NB PNP) فارغ التحصیلان بین المللی را که در استان تحصیل کرده اند در اولویت قرار می دهد.
PEI

اگر از یک موسسه معتبر PEI فارغ التحصیل شده اید و در حال حاضر در PEI کار می کنید، ممکن است واجد شرایط درخواست نامزدی از طریق جریان فارغ التحصیلان بین المللی برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) باشید.
نیوفاندلند

دسته بین المللی فارغ التحصیلان برنامه نامزد استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) برای فارغ التحصیلان اخیر است که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و کار یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور هستند. فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های کانادایی خارج از نیوفاندلند و لابرادور ممکن است واجد شرایط باشند.

فارغ التحصیلان همچنین باید به دسته NLPNP Express Entry Skilled Worker توجه داشته باشند که امتیازهای اضافی را برای تحصیلات قبلی در استان ارائه می دهد.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی: مهاجرت به کبک

کبک برنامه های مهاجرت اقتصادی خود را مجزا از برنامه های فدرال و PNP ها اجرا می کند. فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های کبک که می توانند توانایی و تجربه کاری کافی-متوسط ​​فرانسوی را اثبات کنند، باید به برنامه تجربه کبک نگاه کنند، که از طریق آن درخواست ها برای گواهی انتخاب کبک در اولویت قرار می گیرند.

برنامه کارگران ماهر کبک، که اخیراً به سیستم مبتنی بر ابراز علاقه منتقل شده است، امتیازاتی را به داوطلبان دارای تحصیل و تجربه کاری در استان ارائه می دهد.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی: کلاس خانوادگی

این گزینه مهاجرت به کانادا برای کسانی از شماست که شیفته یک کانادایی شده اند. این شامل هر دو روابط مخالف و همجنس است. اگر این شما هستید، این خبر خوب است: شریک زندگی شما ممکن است بتواند بدون نیاز به گذراندن اکسپرس انتری یا برنامه استانی به شما در مهاجرت به کانادا کمک کند.

خبر خوب بیشتر: از آنجا که شما در حال حاضر در کانادا هستید، ممکن است واجد شرایط ادامه کار در اینجا باشید تا زمانی که درخواست شما در حال بررسی است.

حتی خبر خوبتر: دولت زمان رسیدگی به حمایت از همسر و قانون عادی را از حدود دو سال به کمتر از 12 ماه کاهش داده است.

و خبر بد: هیچ خبر بدی در مورد عاشق شدن یک کانادایی وجود ندارد.

همسر یا شریک زندگی مشترک شما باید:

یک شهروند یا مقیم دائم کانادا،
حداقل 18 سال سن، و
زندگی در کانادا (شهروندان کانادایی که در خارج از کانادا زندگی می کنند باید نشان دهند که زوج قصد دارند در کانادا زندگی کنند، زمانی که شما مقیم دائم شوید. ساکنان دائمی که خارج از کانادا زندگی می کنند نمی توانند از همسر یا شریک زندگی مشترک خود برای مهاجرت حمایت کنند.)

درباره حمایت از همسر و قانون عادی بیشتر بدانید.

فهرست