انتخاب برنامه تحصیلی مناسب در کانادا

انتخاب برنامه تحصیلی مناسب در کانادا

 

برنامه های تحصیلی در کانادا

از حسابداری گرفته تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا چیزی برای همه ارائه می دهند.

در واقع، انتخاب های زیادی وجود دارد که دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. نکته جالب در مورد تحصیل در کانادا این است که لزوماً مجبور نیستید موضوع خود را فوراً انتخاب کنید و زمان و فضای کافی برای انتخاب برنامه تحصیلی عالی در کانادا برای رسیدن به اهداف خود در اختیار شما قرار می دهد.

هنگام درخواست برای دانشگاه ها یا کالج های کانادا، کاندیداها معمولاً درخواست خود را به مؤسسه یا بخش مورد علاقه خود ارسال می کنند.

ساختار برنامه به طور قابل توجهی بین دانشگاه ها و کالج ها متفاوت است، بنابراین یکی از اولین تصمیم های شما این خواهد بود که آیا می خواهید در یک کالج تحصیل کنید یا در کالج. دانشگاه.

چگونه کالج یا دانشگاه مناسب در کانادا پیدا کنیم.

توجه داشته باشید که روند درخواست و ساختار برنامه های تحصیلی در کانادا بین موسسات بسیار متفاوت است. بسیار مهم است که مستقیماً با وب سایت مؤسسه مورد نظر خود مشورت کنید – یا حتی بهتر است، برای چت از طریق ایمیل یا تلفن با فردی در بخش پذیرش تماس بگیرید تا گزینه ها و الزامات هر برنامه را بیابید.

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی آینده، باید تأیید کنید که دانشگاه یا کالجی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید یک مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) است، به این معنی که توسط یک دولت استانی یا منطقه‌ای برای میزبانی از دانشجویان بین‌المللی تأیید شده است.

درباره فرآیند درخواست برای دانشگاه ها و کالج های کانادا بیشتر بدانید

دانشگاه های کانادا

برنامه های دانشگاهی در کانادا متنوع و دقیق هستند. اگر عاشق تحقیق، نوشتن و عمیق شدن در موضوع خاص خود هستید، دانشگاه می تواند برای شما عالی باشد. برنامه‌ها معمولاً حول سخنرانی‌هایی تشکیل می‌شوند که توسط اساتید برتر و سمینارهایی هدایت می‌شوند که به عنوان گروه‌های بحث بین معلمان و همتایان عمل می‌کنند.

همانطور که انتظار می رود بسیاری از برنامه ها شامل کار کتبی می شوند، اما دانشگاه ها همچنین به طور فزاینده ای تکالیف گروهی، محل کار و تحقیقات میدانی را در دوره های آموزشی برای تقلید بهتر از محیط کار ادغام می کنند.

به طور کلی، زمانی که برای دانشگاه در کانادا درخواست می دهید، لازم نیست به یک تخصص متعهد شوید.

بنابراین در حالی که ممکن است لازم باشد در مورد موضوع کلی که می خواهید مطالعه کنید – برای مثال علم، هنر یا تجارت – نیاز داشته باشید که موضوعات مورد علاقه خود را از طریق ماژول های ترم در موضوعات خاص بررسی کنید.

دانشگاه‌های کانادا نیز عموماً دانشجویان را تشویق می‌کنند که علاوه بر الزامات برنامه، تعداد معینی از دروس «انتخابی» یا اختیاری را در موضوعات دیگر بگذرانند.

بیایید لحظه ای پشتیبان بگیریم و ساختار معمولی برنامه های تحصیلی در کانادا را در نظر بگیریم. دانش آموزان دوره هایی را در موضوعات مورد علاقه خود می گذرانند.

هر دوره برای تعداد معینی واحد در نظر گرفته می شود که در برنامه های اصلی و فرعی دانشجو به حساب می آید. به طور کلی، دانش آموزان کنترل زیادی بر دوره تحصیلی خود دارند.

الزامات برنامه اغلب منعطف هستند و معمولاً دوره های زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد اعتبار مورد نیاز برای فارغ التحصیلی انتخاب کنید.

اگر در محیط های آکادمیک شدید پیشرفت می کنید و عاشق مطالعه و تحقیق مستقل هستید، دانشگاه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد – حتی اگر هنوز نمی دانید چه چیزی می خواهید مطالعه کنید.

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا می تواند پله شما باشد نه تنها برای رسیدن به یک شغل کامل، بلکه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا یا خارج از کشور.

کالج ها در کانادا

دانشجویان بین المللی بالقوه عاقلانه هستند که هنگام انتخاب برنامه تحصیلی در کانادا، کالج ها را تخفیف ندهند. هر گونه تصوری مبنی بر اینکه کالج ها به نوعی کمتر از دانشگاه ها جدی هستند، اشتباه است.

کالج در کانادا می تواند یک گزینه عالی برای دانشجویانی باشد که به دنبال موقعیت های کاری یکپارچه، آموزش حرفه ای، ادامه تحصیل یا گزینه های تحصیل نیمه وقت انعطاف پذیر هستند. شهریه کالج ها اغلب کمتر از شهریه دانشگاه ها است.

علاوه بر این، تکمیل تحصیلات و ورود به بازار کار با یک سال یا بیشتر تجربه کاری مرتبط می تواند گزینه های شغلی شما را تقویت کند.

اگر نگران این هستید که کالج خاصی در خارج از کانادا شناخته شده نباشد، توجه داشته باشید که کارفرمایان احتمالاً تحت تأثیر تجربه شما و نگرش مثبتی که در خارج شدن از منطقه امن خود برای تحصیل در خارج از کشور نشان دادید، بیشتر از نام آنها تحت تأثیر قرار می گیرند. موسسه ای که در آن حضور داشتید

اگر می‌دانید چه می‌خواهید و می‌خواهید سریع به کانادا بروید، برنامه‌های کالج ایده‌آل هستند. بسیاری از برنامه ها به جای سه یا چهار سال استاندارد برای برنامه های دانشگاهی در مقطع کارشناسی، یک یا دو سال طول می کشند – اما مطمئن باشید که هنوز جامع و دقیق هستند.

کدام برنامه تحصیلی در کانادا برای شما مناسب است؟

این یک سوال پیچیده است، زیرا گزینه های زیادی وجود دارد و هر دانش آموز منحصر به فرد است. اما نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری از خود بپرسید.

میدونی وقتی بزرگ شدی میخوای چی بشی؟ این ممکن است یک سوال دشوار باشد

– بسیاری از ما هنوز نمی دانیم، اما پیدا کردن مسیر شغلی شما قسمت سرگرم کننده است! امتحان کردن موضوعات و دوره‌های مختلف می‌تواند شما را به مسیری برساند که هرگز تصورش را نمی‌کردید، بنابراین

اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید به کجا بروید، یک برنامه مطالعاتی را امتحان کنید که در انتخاب رشته‌ها انعطاف‌پذیری داشته باشید.
آیا گزینه های بورسیه تحصیلی وجود دارد؟ فرصت های زیادی برای بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اگر این یک اولویت است، مطمئن شوید که بخش یا برنامه چه چیزی می تواند ارائه دهد.

چگونه یک برنامه تحصیلی در کانادا می تواند به اهداف شغلی شما کمک کند؟

اگر ایده روشنی از اهداف شغلی آینده خود دارید، روی برنامه هایی تمرکز کنید که می توانند به شما در رسیدن به آن هدف کمک کنند.

با فهرست های دوره های دانشگاهی و کالج مشورت کنید و توضیحات مفصل آنها را بخوانید – برنامه های درسی دوره های قبلی را اغلب می توان در وب سایت های دانشگاه ها و کالج های کانادا پیدا کرد، که به شما امکان می دهد ایده خوبی از آنچه در یک برنامه پوشش داده شده است به دست آورید.

کجا میخوای درس بخونی؟

اگر به نظر می رسد که برنامه های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد، سعی کنید در مورد جایی که می خواهید زندگی کنید تصمیم بگیرید و به گزینه های مطالعه در آن منطقه نگاه کنید.

آیا این برنامه در حال حاضر با زندگی شما سازگار است؟

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کانادا خانواده های خود را می آورند و یا در طول تحصیل تعهدات کاری دارند. پیدا کردن یک برنامه مطالعه که متناسب با سبک زندگی شما باشد، کلیدی است.

آیا این برنامه برنامه کلاسی انعطاف پذیری دارد؟

آیا گزینه هایی برای مطالعه آنلاین وجود دارد؟

چه مدت ممکن است برنامه تکمیل شود؟

پاسخ به این سؤالات می تواند به شما ایده دهد که مطالعات شما چقدر با زندگی روزمره شما ادغام می شود و هر چه این ادغام راحت تر باشد، نتیجه بیشتری از تحصیل خواهید داشت.

حتی تحقیق در مورد برنامه های تحصیلی در کانادا احتمالاً به شما ایده قوی تری از آنچه می خواهید انجام دهید می دهد. تعدادی ابزار مفید برای کمک به شما در مقایسه برنامه های تحصیلی مختلف در کانادا وجود دارد. این شامل:

Schoolfinder.com
StudyinCanada.com
TopUniversities.com
UniversityStudy.ca
Macleans.ca

تحقیقات خود را در مورد انتخاب یک برنامه تحصیلی در کانادا به لحظه آخر موکول نکنید – دنیای هیجان انگیزی از فرصت ها وجود دارد و می خواهید مطمئن شوید که چه چیزی در آنجا وجود دارد.

مقاله قبلی: کالج‌ها و دانشگاه‌ها در کانادا: پیدا کردن کالج مناسب برای شما
مقاله بعدی: نحوه درخواست برای برنامه تحصیلی

فهرست