انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

 

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

سرمایه گذارانی که می خواهند کسب و کار خود را شروع کنند چندین نوع شرکت در ایتالیا دارند که از بین آنها می توانند انتخاب کنند.

این کشور دارای یکی از نمادین ترین و غنی ترین سرزمین های اروپایی است و امکانات متعددی را برای سرمایه گذاری ارائه می دهد.

شرکت های کوچک و بزرگ به طور یکسان فعالیت های اقتصادی خود را در اینجا آغاز کرده اند ، در کشوری که برخی از نمادین ترین مارک های جهان را تولید کرده است.

هنگامی که سرمایه گذاران خارجی تصمیم به افتتاح شرکتی در ایتالیا می گیرند ، باید از اصول اولیه تجارت و مدیریت شرکت در این کشور مطلع شوند.

نمایندگان ثبت شرکت ما در ایتالیا با سرمایه گذاران خارجی متعددی کار کرده اند و آماده هستند تا در طول مراحل تشکیل شرکت به شما کمک کنند.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط شرکت های ایتالیا هستید

چه کسی می تواند در ایتالیا شرکت باز کند؟

ایتالیا یکی از بازترین کشورها برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا است. به غیر از کارآفرینان محلی ، سایر دسته های سرمایه گذارانی که می توانند در ایتالیا شرکت باز کنند عبارتند از: انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

1. افراد خارجی دارای اقامت در هر کشوری در اتحادیه اروپا ؛

2. اتباع خارجی دارای اقامت در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ، مانند نروژ ، لیختن اشتاین ، ایسلند.

3. اتباع خارجی از کشورهایی که ایتالیا انواع معاهدات را با آنها امضا کرده است (ایتالیا بسیاری از موافقت نامه های تجاری و سرمایه گذاری را امضا کرده است).

4. شرکتهای خارجی از اتحادیه اروپا یا EEA و همچنین شرکتهایی که خارج از این مناطق ثبت شده اند.

آنها می توانند هر یک از انواع شرکت های ایتالیایی را که در زیر توضیح داده شده باز کنند. در صورت نیاز به افتتاح حساب بانکی شرکتی در ایتالیا ، می توانید با متخصصان محلی ما تماس بگیرید.

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا کدامند؟

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا شرکت هایی که برای تأسیس در ایتالیا در دسترس هستند به شرح زیر است:

– شرکت با مسئولیت محدود: که محبوب ترین شکل تجاری است که توسط کارآفرینان محلی استفاده می شود.

– شرکت سهامی: که توسط کسانی که می خواهند وارد عملیات بزرگ شوند ، استخدام می شود.

مشارکت محدود با سهام: مشارکتی که از نظر تعهدات شرکت کنندگان شبیه شرکت با مسئولیت محدود است.

– مشارکت عمومی: ارتباط بین حداقل دو عضو که سود و بدهی های مشاغل را تقسیم می کنند ؛

– شرکت تضامنی: حداقل توسط دو عضو ایجاد می شود: یک شریک عمومی و یک عضو محدود.

تعاونی: یک ساختار ایتالیایی است که بیشتر در صنایع کشاورزی استفاده می شود.

– مالکیت انحصاری: ساده ترین نوع ساختار موجود برای صاحبان مشاغل مجرد.

– شعبه و دفتر نمایندگی: دو فرم تجاری که توسط شرکتهای خارجی با فعالیت در ایتالیا استفاده می شود.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین مشاغل در ایتالیا است ، به ویژه برای شرکت های کوچک و متوسط. مسئولیت اعضای آن محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت است:

مشارکت هایی که می توانند به صورت نقدی یا غیر نقدی انجام شوند ، در صورت توافق سهامداران. این نوع شرکت نیاز به حداقل سرمایه 10.000 یورو دارد.

طبق قانون شرکت ایتالیا ، سرمایه گذاران خارجی باید بدانند که دو نوع شرکت با مسئولیت محدود خصوصی وجود دارد:

– شرکت با مسئولیت محدود استاندارد (società a responsabilità limitata ، S.r.l.) ؛

– شرکت ساده شده با مسئولیت محدود (società a responsabilità limitata semplificata، S.r.l.s.).

S.r.l ساده شده در مقایسه با S.r.l سنتی تحت محدودیت های زیر است:

– سهامداران S.r.l ساده شده می تواند فقط افراد باشد ؛

– حداقل سرمایه برای S.r.l ساده باید 1 یورو و حداکثر 9999.99 یورو باشد.

S.r.l ساده شده ملزم به استفاده از یک فرم استاندارد برای اساسنامه است و اصلاحات برای این مقالات نمونه یا آیین نامه ها امکان پذیر نیست.

هیچ الزامات ملیت مربوط به سهامدار یا مدیر یک شرکت با مسئولیت محدود ایتالیایی وجود ندارد.

سرمایه گذاران خارجی نیز ممکن است این نوع شرکت را بدون شریک ایتالیایی تاسیس کنند.

هر شرکت خارجی یا شخص حقیقی خارجی می تواند در یک شرکت ایتالیایی سهام داشته باشد. مدیریت S.r.l. سنتی می تواند از طریق یک مدیر عامل یا هیئت مدیره انجام شود. اختیارات ، جداگانه یا مشترک ، در اسناد تشکیلاتی شرکت شرح داده شده است.

شرکت سهامی یا S.p.A یکی از انواع ثبت شرکتها در ایتالیا است که بیشتر برای شرکت های بزرگ مناسب است. سهامداران فقط به میزان سهم خود ، حداقل سرمایه 50،000 یورو مسئول هستند. سرمایه به سهام قابل انتقال تقسیم می شود.

این تنها فرم تجاری است که می تواند در بورس اوراق بهادار فهرست شود ، بنابراین با نیازهای شرکت هایی که تعداد زیادی سهامدار دارند مناسب است. این شرکت به دلیل ماهیت خود ، یعنی اینکه در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است ، باید الزامات دقیق تری را برای حسابداری و گزارشگری رعایت کند. S.p.A از طریق سیستمی اداره می شود که شامل هیئت مدیره و جلسه سهامداران یا از طریق یک سیستم تک لایه است که شامل هیئت مدیره و کمیته کنترل مدیریت است.

یک سیستم دو لایه نیز ممکن است ، جایی که یک هیئت مدیره و یک هیئت نظارت در کنار هم باشند.

مشارکت یک شکل شناخته شده از شرکت در ایتالیا است ، با این حال ، تفاوت مهمی در مقایسه با شرکت های ذکر شده در بالا وجود دارد: مشارکت شخصیت حقوقی ندارد ، به این معنی که هویت بنیانگذار جدا از هویت شراکت نیست ، مانند در مورد شرکت سهامی یا شرکت با مسئولیت محدود تعهد شرکا ، اهداف مشترک مشترک و تجربه واحد آنها به موفقیت همکاری و تجارت کمک می کند.

چندین نوع مشارکت وجود دارد که می توان در ایتالیا ایجاد کرد و تفاوت بین آنها در میزان مسئولیت شرکاء است. مشارکت محدود با سهام دارای دو نوع سهامدار است که دارای مسئولیت محدود هستند و کسانی که مسئولیت نامحدود دارند.

مشارکت محدود همچنین دارای دو نوع شریک است:

شرکای عمومی که مسئولیت مشترک و منفردی دارند و مسئولیت مدیریت بر عهده آنهاست و شرکای محدودی که هیچ گونه تصمیم مدیریتی نمی گیرند و دارای رژیم متفاوت و مسئولیت محدود هستند. مشارکت عمومی در ایتالیا هیچ شخصیت حقوقی ندارد و همه شرکای آن به طور مشترک و مسئولیت پذیر هستند.

هیچ الزامی برای داشتن حداقل سرمایه در صورت مشارکت وجود ندارد. یکی از نمایندگان ما که در زمینه تشکیل شرکت در ایتالیا تخصص دارد می تواند اطلاعات بیشتری در مورد ماهیت مشارکت و بدهی های موسس در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

مالکیت انحصاری یا معامله گر انحصاری یک شخص حقوقی نیست ، این یک کسب و کار تک نفره و ساده ترین شکل تجارت است.

کل مسئولیت کسب و کار به عهده شخص اداره کننده تجارت است.

شعبه توسعه شرکت مادر است و به عنوان دفتر نمایندگی ، جدا از شخص حقوقی خارجی نیست. این بدان معناست که شرکت مادر خارجی مسئول بازپرداخت شعبه ایتالیایی خود است.

تفاوت بین شعبه و دفتر نمایندگی در توانایی انجام فعالیتهای اقتصادی است:

دفتر نمایندگی فقط برای اهداف بازاریابی یا تبلیغاتی استفاده می شود و نمی تواند در فعالیتهای اقتصادی فعالیت کند در حالی که شعبه ممکن است فعالیتهای اقتصادی مشابه شرکت خارجی را انجام دهد. به شعبه همچنین باید در دفتر ثبت تجاری در ایتالیا ثبت شود ، با این حال ، در این مورد ، ثبت نام می تواند سریعتر از مورد S.r.l باشد. یا S.p.A.

نمایندگان ثبت شرکت ما در ایتالیا می توانند اطلاعات مفصلی در مورد انواع شرکت های در ایتالیا ، از جمله شعب و شرکت های تابعه به شما بدهند.

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا چیست؟ انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

شرکت های ایتالیا باید در ثبت نام تجاری ثبت نام کنند. این امر به منظور مشارکت قانونی در فعالیتهای اقتصادی در قلمرو ایتالیا اجباری است و این فرآیندی است که با تهیه اسناد تشکیلاتی شرکت ، برای شرکتهای جدید یا اسناد تشکیلاتی شرکت خارجی برای شعبه شروع می شود.

سند تأسیس در مقابل دفتر اسناد رسمی در ایتالیا تنظیم می شود و اساسنامه شامل اطلاعاتی در مورد تجارت است: دامنه و نوع آن ، مدت آن ، در صورت وجود ، نام اعضا و مدیران ، اطلاعات در مورد سرمایه سهم و انواع سهام (و قابل انتقال آنها ، در صورت وجود).

یکی از نمایندگان ما که در زمینه تشکیل شرکت در ایتالیا تخصص دارد می تواند اطلاعات بیشتری در مورد فرم این اساسنامه در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. به طور کلی ، فرم استانداردی وجود ندارد ، با این حال ، هر شرکتی باید بندهای استاندارد را تنظیم کند ، زیرا در مورد آن و نوع آن اعمال می شود.

پس از ثبت نام ، شرکت های ایتالیا باید شماره VAT را درخواست کنند. کارشناسان ما می توانند به شما در تهیه و تنظیم اسناد لازم برای تأسیس شرکت کمک کنند و ما همچنین می توانیم در مرحله ثبت مالیات به شما کمک کنیم.

مالیاتهای اصلی برای شرکتها شامل مالیات بر درآمد شرکتها ، مالیات منطقه ای بر فعالیتهای مولد (برای شرکتهایی که درگیر فعالیتهای تولیدی هستند) ، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مالیاتهای محلی است. به طور کلی ، سال مالیاتی همان سال تقویمی در ایتالیا است و دارای یک دوره دوازده ماهه است.

سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند از خدمات تخصصی شرکت های ارائه شده توسط تیم نمایندگان ما در ایتالیا درخواست کنند. ما راه حل های متناسب ارائه می دهیم و می توانیم سرمایه گذاران را در مراحل اولیه تشکیل شرکت ، با انتخاب نوع مناسب شرکت و انتخاب نام شرکت ، کمک کنیم.

اگر می خواهید یک شرکت یا شعبه در کشور دیگری مانند امارات متحده عربی – دبی افتتاح کنید ، می توانیم شما را با شرکای محلی خود در ارتباط قرار دهیم.

خدمات تشکیل شرکت در ایتالیا شامل موارد زیر است:

– ثبت مدیر یا سهامداران شرکت در سازمان امور مالیاتی ؛

– تهیه کلیه اسناد مربوطه مانند یادداشت و اساسنامه و وکالتنامه و غیره.

– جمع آوری تمام اسناد و اطلاعات لازم از مشتری و تهیه اسناد و مدارک برای ارائه به مقامات ؛

– اخذ آدرس ایمیل معتبر و شماره مالیات بر ارزش افزوده ؛

– کمک به مشتری در افتتاح حساب بانکی که بیش از یک روز طول نمی کشد.

ایتالیا هنگام انتخاب مناسب ترین شکل قانونی برای یک تجارت جدید ، گزینه های مختلفی را ارائه می دهد.

تنوع گسترده ای از اشکال شرکت ها و این واقعیت که متداول ترین نوع ، S.r.l. همچنین دارای فرم ساده ای است ، نشان می دهد که علاقه مقامات ایتالیایی به سرمایه گذاری انعطاف پذیر و در دسترس همه گروه های سرمایه گذاران ، چه آنهایی که تجربه دارند و چه کسانی که به دنبال راه اندازی یک استارتاپ هستند ، می باشد.

برای خدمات حسابداری در ایتالیا ، می توانیم شما را با کارشناسان محلی خود در ارتباط قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین مربوط به سرمایه گذاری های خارجی لطفاً با نمایندگان ثبت شرکت در ایتالیا تماس بگیرید.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط شرکت های ایتالیا هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

فهرست