انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

 

انواع ویزای اسپانیا ، فرایند درخواست ، افرادی که به ویزا نیاز دارند و سوالات متداول

چند روش وجود دارد که ممکن است قبل از آمدن به اسپانیا انجام دهید. یکی از این مراحل اخذ ویزا است.

ویزای اسپانیا مجوز ورود به اسپانیا و ماندن در آنجا برای چند روز خاص است. معمولاً به شکل یک برچسب است که روی گذرنامه فرد چسبانده می شود. نوع ویزای مورد درخواست شما مشخص کننده فعالیتهایی است که می توانید در اسپانیا انجام دهید.

برای دریافت ویزای اسپانیا باید چندین معیار را رعایت کنید ، چند روش را انجام دهید و به احتمال زیاد هزینه ای بپردازید.

انواع ویزای اسپانیا

با توجه به مدت اقامت شما در اسپانیا ، دو نوع اصلی ویزای اسپانیا وجود دارد:

ویزای شینگن اسپانیا ویزای شنگن اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت برای اسپانیا است که به دارنده ویزای آن اجازه می دهد وارد اسپانیا شود و حداکثر تا 90 روز در مدت 180 روز در آنجا بماند. اگر برای مقاصد پیش بینی شده با ویزای شنگن به اسپانیا سفر می کنید و تابعیت 62 کشور تحت رژیم ویزای شینگن را دارید ، نیازی به درخواست ویزای شنگن اسپانیا ندارید.

توجه داشته باشید که اگر قبلاً از ورود بدون محدوده ویزای قلمرو شینگن رد شده اید ، با وجود تابعیت یکی از این کشورها ، برای واجد شرایط بودن برای ورود به اسپانیا ، باید ویزای شینگن دریافت کنید.

ویزای اقامت طولانی مدت اسپانیا برای اقامت در اسپانیا به مدت بیش از سه ماه. بسته به نوع ویزای اقامت طولانی مدت که درخواست می کنید ، ممکن است مجاز به کار در اسپانیا نیز باشید. فقط اتباع افراد زیر از درخواست این ویزا معاف هستند:

کشورهای عضو اتحادیه اروپا
نروژ
ایسلند
لیختن اشتاین
سوئیس.

ویزای شینگن اسپانیا

با توجه به هدف سفر به اسپانیا ، می توانید برای یکی از ویزای اصلی کوتاه مدت کوتاه اسپانیا اقدام کنید:

ویزای ترانزیت اسپانیا این ویزا شما را قادر می سازد تا از طریق اسپانیا به کشور مقصد غیرشنگن خود برسید. دو نوع ویزای ترانزیت اسپانیا وجود دارد:

ترانزیت فرودگاهی در صورت نیاز به گذر از یک فرودگاه در اسپانیا به منظور تغییر پرواز برای رسیدن به مقصد ، می توانید برای این ویزا درخواست دهید.

دریانورد ترانزیت. اگر دریانورد هستید و باید در بندر اسپانیا پیاده شوید تا بتوانید کشتی را به کشوری غیر از شینگن ببرید ، باید برای این ویزا درخواست دهید.

ویزای توریستی و توریستی اسپانیا. اگر قصد دارید برای گردشگری ، گشت و گذار ، تعطیلات و دیدار اعضای خانواده یا دوستان مقیم اسپانیا به اسپانیا بروید.

ویزای تجاری اسپانیا اگر برای شرکت در فعالیت های مرتبط با تجارت نیاز به سفر به اسپانیا دارید ، باید برای ویزای تجاری اسپانیا اقدام کنید.

ویزای درمانی اسپانیا ویزا برای متقاضیانی که مایل به دریافت خدمات درمانی در اسپانیا هستند.

ویزای وابسته به EEA اسپانیا/اتحادیه اروپا اگر وابسته (همسر یا فرزند زیر 18 سال) یک شهروند اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید ، باید برای این ویزا درخواست دهید.

ویزای اسپانیا برای مجوز اقامت از دست رفته. اگر مجوز اقامت اسپانیا را در خارج از کشور از دست داده اید ، باید برای این ویزا درخواست کنید تا بتوانید برگردید.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای تحصیلی یا تحصیلی اسپانیا. اگر در یک دوره آموزشی یا دوره آموزشی که کمتر از 3 ماه در اسپانیا طول می کشد پذیرفته شده اید ، باید برای ویزای تحصیلی یا آموزشی اسپانیا اقدام کنید.

ویزای اسپانیا برای دارندگان گذرنامه دیپلماتیک. اگر گذرنامه دیپلماتیک صادر شده از کشور خود را دارید ، می توانید برای این ویزا درخواست دهید.

ویزای اقامت طولانی مدت اسپانیا

با داشتن ویزای اقامت طولانی مدت اسپانیا ، می توانید به این کشور سفر کرده و برای مدت بیش از سه ماه در آنجا بمانید ، همانطور که در برچسب ویزای شما مشخص شده است. بسته به ویزای اقامت طولانی مدت که دریافت می کنید ، ممکن است اجازه کار یا تحصیل در اسپانیا را داشته باشید. رایج ترین انواع ویزای اسپانیا برای اقامت طولانی به شرح زیر است:

ویزای دانشجویی اسپانیا اگر می خواهید در یک دوره تحصیلی که بیش از سه ماه طول می کشد شرکت کنید ، باید برای ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنید.

ویزای کار اسپانیا همه افراد واجد شرایط که مایل به کار در اسپانیا هستند باید برای این ویزا درخواست دهند.

ویزای Au Pair اسپانیا اگر برای خانواده ای در اسپانیا تحت شرایط خاصی کار می کنید ، می توانید برای این ویزا اقدام کنید.

ویزای طلایی اسپانیا این یک برنامه اقامتی با سرمایه گذاری است که از طریق آن می توانید در صورت سرمایه گذاری مقدار مشخصی در املاک و مستغلات به اسپانیا بروید.

ویزای کارآفرینی اسپانیا این ویزا برای کارآفرینانی است که مایل به سرمایه گذاری در اسپانیا هستند.

ویزای کار تعطیلات اسپانیا اگر می خواهید برای انجام کار تابستانی به اسپانیا بروید ، می توانید برای این ویزا اقدام کنید.

ویزای اقامت غیرتجاری. اگر مایل به مهاجرت به اسپانیا هستید و درآمد کافی برای تأمین مخارج خود و افراد وابسته خود دارید ، می توانید برای ویزای اقامت غیر پرسود اقدام کنید.

پس از ورود به اسپانیا ، می توانید برای اجازه اقامت به مدت دو سال درخواست دهید.

چگونه می توان برای ویزای اسپانیا اقدام کرد؟

برای درخواست ویزای اسپانیا مراحل زیر را دنبال کنید:

فرم درخواست ویزای مناسب را پر کنید.
مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
قرار ویزا بگذارید.
در مصاحبه ویزا شرکت کنید و بیومتریک خود را ارسال کنید.
پرداخت هزینه ویزا

پس از اتمام تمام این مراحل ، باید منتظر بررسی ویزای خود باشید. به محض اتمام پردازش ، پاسخ درخواست خود را دریافت خواهید کرد.
فرم درخواست ویزای اسپانیا را پر کنید

فرم درخواست ویزای اسپانیا را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا با فرم مورد استفاده برای ویزای ملی اسپانیا متفاوت است. آنها را اشتباه نگیرید.

مطمئن شوید که فرم مناسب را تکمیل کرده اید. پاسخ به تمام سوالات اجباری با اطلاعات صحیح و روشن. اطمینان حاصل کنید که فرم را در پایان پس از چاپ آن امضا کرده اید.

قرار ویزا بگذارید

سه روش برای تعیین وقت ویزا برای ویزای اسپانیا وجود دارد:

از طریق تماس تلفنی
برخط
به صورت حضوری

همه چیز بستگی به این دارد که مقامات اسپانیایی چگونه این روش را در کشور محل اقامت شما تنظیم کرده اند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با آنها مشورت کنید.
مدارک را جمع آوری کنید

بخش بسیار مهمی از فرایند درخواست شما برای ویزای اسپانیا جمع آوری مدارک مورد نیاز است. برای هرگونه ویزای اسپانیا دو نوع مدارک مورد نیاز وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا ، که برای هر نوع ویزا مورد نیاز است.
شرایط خاص ویزای اسپانیا ، که بسته به نوع ویزای مورد نظر شما مورد نیاز است.

در مصاحبه شرکت کنید

مصاحبه برای ویزای اسپانیا بخش مهمی از درخواست ویزای شما است. همه متقاضیان ، صرف نظر از هدفشان از سفر به اسپانیا ، باید در مصاحبه ویزا با یک افسر کنسولی شرکت کنند.

مصاحبه باید از قبل برنامه ریزی شود ، زیرا مقامات اسپانیایی درخواست های ورود به جلسه را نمی پذیرند. در روز ملاقات ، شما با یک مأمور کنسولی ملاقات می کنید ، که باید پرونده درخواست متشکل از اسناد خود را به او تحویل دهید.

آنها از شما چند سوال در مورد درخواست ویزا و سابقه شما می پرسند. اگر در پنج سال گذشته در قلمرو شنگن نبوده اید ، باید اطلاعات بیومتریک خود را – تصویر صورت و اثر انگشت خود – ارائه دهید.

انواع ویزای اسپانیا

هزینه ها را بپردازید

برای پردازش درخواست شینگن خود توسط مقامات اسپانیایی ، باید هزینه خاصی برای ویزای اسپانیا بپردازید. با توجه به سن شما ، هزینه ویزای شینگن اسپانیا به شرح زیر است:

متقاضیان بزرگسال باید 80 یورو پرداخت کنند

متقاضیان 6 تا 12 سال باید 40 یورو پرداخت کنند

متقاضیان زیر 6 سال از پرداخت هرگونه هزینه پردازش معاف هستند

علاوه بر این ، اتباع چند کشور ، و برخی دیگر از دسته ها بسته به هدف درخواست ، به طور کلی از پرداخت هزینه معاف هستند.

پس از اتمام تمام این مراحل ، باید منتظر بررسی ویزای خود باشید.
بهترین زمان برای درخواست ویزای اسپانیا کی است؟

از آنجا که اسپانیا یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن است ، قوانین ویزای شینگن را برای مسافرانی که قصد ورود به خاک آن را دارند اعمال می کند. بنابراین ، هنگام

درخواست ویزای اسپانیا ، مطمئن شوید که درخواست خود را در بازه زمانی مشخص ارائه می دهید:

زودترین: شش ماه قبل از تاریخ عزیمت به اسپانیا.

آخرین: دو هفته قبل از تاریخ مورد نظر سفر به اسپانیا:

توصیه می شود: حداقل سه هفته قبل از سفر ، بنابراین می توانید از هرگونه تاخیر احتمالی سفارت جلوگیری کنید.

کجا می توانم برای ویزای اسپانیا اقدام کنم؟

اسپانیا دارای سیستم بسیار سختی برای ارسال و پردازش ویزا است. در نتیجه ، ارائه ویزا توسط اسپانیا در هر کشور جهان تنظیم می شود. بنابراین ، بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید ، ممکن است مجبور شوید درخواست ویزای خود را به آدرس زیر ارسال کنید:

کنسولگری اسپانیا
یک مرکز درخواست ویزا مانند TLS Contact ، VFS Global یا BLS International ، که اسپانیا درخواست ویزای خود را در کشور محل اقامت خود برون سپاری کرده است.

با ویزای شینگن چقدر می توانم در اسپانیا بمانم؟

طولانی ترین مدت اقامت 90 روز در نیم سال است. توجه داشته باشید که کنسولگری اسپانیا تصمیم می گیرد که چه مدت باید اجازه اقامت در اسپانیا و کل قلمرو شینگن را داشته باشید. آنها ممکن است ویزا را با حداکثر یا حداقل اعتبار برای شما صادر کنند. همه چیز به آنها بستگی دارد

هنگام دریافت ویزا ، برچسب ویزا را برای اطلاعات زیر بررسی کنید:

مدت اقامت: تعداد روزهایی که می توانید در اسپانیا و قلمرو شینگن با هم بمانید.
معتبر از – معتبر تا: روزی که ویزا معتبر می شود و روزی که منقضی می شود. شما باید از تعداد مدت اقامت در این تاریخها استفاده کنید.

ویزای کارت اقامت گمشده یا سرقت شده اسپانیا

ویزای شینگن برای کارت گم شده یا دزدیده شده اقامت اسپانیا برای افرادی است که کارت اقامت اسپانیا خود را در خارج از اسپانیا گم کرده اند. آنها نیاز به ویزای ورود مجدد

دارند تا بتوانند دوباره وارد اسپانیا شوند و برای دریافت کارت اقامت دیگر درخواست دهند. همچنین ، آنها باید مدارک زیر را ارائه دهند:

مدرک بازگشت به اسپانیا
سلب مسئولیت به درستی امضا شده است.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

 

فهرست