برنامه های انتقال تحصیل در کانادا

برنامه های انتقال تحصیل در کانادا

 

برنامه انتقال دانشگاه در کانادا

برنامه انتقال دانشگاه، به طور کلی، زمانی است که دانشجو در یک موسسه شروع به تحصیل می کند و در موسسه دیگر به پایان می رسد.

دانش آموزان به دلایل زیادی این مسیرها را انتخاب می کنند. برخی برای صرفه جویی در هزینه یا ماندن در نزدیکی خانه، در حالی که برخی دیگر به دلیل شرایط ورود به دانشگاه. هنوز دیگران به دنبال اندازه های کلاس کوچکتر یا ورزش های خاص هستند. به هر دلیلی که دانش آموزان انتخاب کنند، برنامه های انتقال دانشگاه در کانادا می توانند فرصت های منحصر به فردی برای پیشرفت فراهم کنند.

برنامه های کالج – دانشگاه انتقال دانشگاه در کانادا

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، شروع در کالج و پایان دادن به دانشگاه یک انتخاب استراتژیک است، همانطور که اکثر کالج های کانادا ارائه می دهند:

شهریه مقرون به صرفه تر؛
اندازه کلاس کوچکتر؛
الزامات ورودی آرام تر؛ و
تاریخ های شروع انعطاف پذیر

علاوه بر این، کالج‌ها بر یادگیری عملی تمرکز می‌کنند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند تجربه عملی کسب کنند و برنامه‌های آکادمیک را که معمولاً توسط دانشگاه ارائه می‌شود تکمیل کنند. برای کسانی که به دنبال چندین مدرک، گواهینامه یا دیپلم هستند، این ممکن است یک انتخاب عملی باشد.

مهم: اکثر دانشگاه های پذیرنده برای اعطای مدرک نیاز به دو سال آخر برنامه در پردیس خود دارند.
برنامه های دانشگاه – دانشگاه انتقال دانشگاه در کانادا

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که دانشجویان نیاز داشته باشند – یا انتخاب کنند – برای انتقال دانشگاه در کانادا و انتقال بین دانشگاه ها.

اینها شامل جابه‌جایی بین مکان‌ها، جستجوی برنامه متفاوت یا مناسب‌تر، یا به این دلیل است که پذیرش مستقیم در یک برنامه رقابتی در سطح سال اول قبلاً امکان‌پذیر نبود. در هر صورت، قوانین انتقال بین دانشگاه‌ها متفاوت است و بررسی دقیق موارد مربوط به آن مهم است.

مهم: اکثر دانشگاه های پذیرنده برای اعطای مدرک نیاز به دو سال آخر برنامه در پردیس خود دارند.
برنامه های خاص استانی انتقال دانشگاه در کانادا

برخی از استان ها سیستم های انتقال دانشگاه در کانادا بسیار توسعه یافته و مشارکتی ایجاد کرده اند که دانش آموزان می توانند به راحتی بین مدارس حرکت کنند. به عنوان مثال، در سیستم نقل و انتقالات بریتیش کلمبیا، 40 مدرسه شرکت کننده وجود دارد. این سیستم شامل تمام دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ، اکثر مؤسسات اعطای مدرک خصوصی و کالج‌های کوچکتر است. استان‌های دیگری نیز وجود دارند که در تلاش برای ایجاد پروتکل‌های مشابه هستند، و استان‌هایی با برنامه‌های موجود از جمله آلبرتا و انتاریو. انتقال دانشگاه در کانادا
مدل 2+ 2

مدل رایج که توسط کالج های آمریکایی و کانادایی در دهه 1960 رایج شد، شامل دو سال تحصیل تمام وقت در یک کالج و به دنبال آن دو سال در یک دانشگاه است. مدارس دریافت کننده برای انتقال دانشگاه در کانادا بیش از دو سال اعتبار نخواهد داشت.
مدل 1+3

این مدل شامل یک سال تحصیل تمام وقت در کالج و به دنبال آن سه سال در دانشگاه است. مدارس دریافت کننده کمتر از یک سال اعتبار برای انتقال دانشگاه در کانادا نمی گیرند.
مسدود کردن نقل و انتقالات

بسیاری از موسسات دریافت کننده اعتبار دوره را به صورت یک دیپلم یا مدرک تکمیل شده می پذیرند. این امر به مدرسه اختیار کمتری در انتخاب واحدهای درسی برای دادن اعتبار می دهد.
سناریوها و سوالات رایج انتقال دانشگاه در کانادا

من می خواهم به کانادا مهاجرت کنم. آیا یک برنامه انتقال دانشگاه در کانادا به من کمک می کند؟

ممکن است. تعدادی از برنامه های اقامتی وجود دارد که به اتمام یک مدرک دو ساله از یک کالج اهمیت می دهند. در گذشته، دانشجویان یک مدرک کاردانی یا دیپلم دو ساله را گذرانده‌اند، شروع به کار کرده‌اند و از ترکیب این تحصیلات و تجربه کاری برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت استفاده می‌کنند. برای دانشجویانی که سپس به عنوان مقیم دائم به دانشگاه سال سوم منتقل می شوند، می توانند کاهش قابل توجهی از هزینه ها دریافت کنند.

استانداردهای پذیرش در مدرسه هدف من بسیار بالا است. آیا جستجوی ورود سال دوم یا سوم به این مدرسه، مثلاً از یک کالج یا دانشگاه دیگر با شرایط کمتر، مزیتی دارد؟

آره. الزامات پذیرش سال 2 و 3 اکثر مدارس دریافت کننده به طور قابل توجهی کمتر است. به طور مشابه، هنگام انتقال، اغلب نیازی به ارائه نتایج آزمون زبان ندارید، زیرا موسسه فرستنده قبلاً شما را بر اساس مشخصات علمی و زبانی شما پذیرفته است.

link

فهرست