تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان

مجارستان همان چیزی است که مردم وقتی به اروپا فکر می کنند برای خود تجسم می کنند. کشوری که از نظر هنر ، فرهنگ و تاریخ بسیار غنی است ، سیزدهمین جذاب ترین جاذبه گردشگری جهان است. این کشور در شاخص توسعه انسانی رتبه 45 را دارد و تحصیلات عالی رایگان را برای شهروندان خود ارائه می دهد. برای دانشجویان بین المللی ، یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد است و تحصیل در مجارستان اغلب به رزومه آنها ارزش می افزاید.

اگر شما فردی هستید که مایل به تحصیل در اروپا با قیمت مناسب هستید و می خواهید از این تجربه به لحاظ فرهنگی حداکثر استفاده را ببرید ، تحصیل در مجارستان برای شما مناسب است. در اینجا همه آنچه شما باید بدانید آمده است:

تحصیل در مجارستان
دانشگاه های مجارستان:

اگر کالج ها و دانشگاه های مبتنی بر کلیسا/دین را حساب کنیم ، در مجموع 27 دانشگاه در مجارستان برای آموزش عالی وجود دارد. دانشجویان مجارستانی می توانند در مجارستان از نظر تحصیلات عالی به صورت رایگان تحصیل کنند.

برای دانشجویان بین المللی ، هزینه هایی باید پرداخت شود. از بین این دانشگاه ها ، شش دانشگاه مجارستانی در فهرست 1000 دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی جهانی QS قرار دارند. در اینجا برخی از بهترین دانشگاه های مجارستان آورده شده است:

دانشگاه سگد

دانشگاه دبرسن

دانشگاه Eötvös Loránd

دانشگاه Pecs

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

تحصیل در مجارستان: درخواست آنلاین

قبل از درخواست برای دانشگاه ها ، باید از شرایط دوره و دانشگاه مورد نظر خود مطمئن شوید. شرایط متداول برای درخواست تحصیل در مجارستان در دانشگاه عبارتند از:

رزومه/رزومه به روز شده

پاسپورت معتبر

اثبات مهارت زبان (انگلیسی/آلمانی/مجارستانی بر اساس زبان دوره)

دیپلم / مدارک قبلی (در صورت نیاز به زبان انگلیسی ترجمه شده است)

توصیه نامه ها

نامه انگیزه / مقاله کاربرد

در برخی از دوره ها ، ممکن است لازم باشد برای آزمون استعداد مانند GRE و GMAT ، مصاحبه اسکایپ و مقالات دانشگاهی بسته به دوره و دانشگاه شرکت کنید.

تحصیل در مجارستان

کارشناسی ارشد در مجارستان

بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از اتمام فارغ التحصیلی خود و تحصیل در خارج از کشور تصمیم می گیرند در خارج از کشور تحصیل کنند. دوره های کارشناسی ارشد در مجارستان یکی از پرطرفدارترین دوره ها در این کشور و یکی از دلایل تحصیل در مجارستان است.

همه دانشگاه های ذکر شده در بالا بهترین دانشگاه های مجارستان برای کارشناسی ارشد هستند. لیسانس در زمینه مربوطه همیشه برای کارشناسی ارشد در مجارستان مانند بسیاری از کشورها ضروری است.

MBA در مجارستان:

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یکی از محبوب ترین برنامه های بین المللی بوده است ، زیرا در سراسر جهان توسط کارفرمایان در سراسر جهان شناخته شده است. برای MBA در مجارستان ، در اینجا برخی از دوره ها و دانشگاه هایی است که باید منتظر باشید:

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی ، دانشگاه Miskolc

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی ، دانشگاه متاپولیتن بوداپست

MBA تمام وقت ، دانشگاه کوروینوس بوداپست

MBA اجرایی ، دانشگاه کوروینوس بوداپست

هزینه زندگی در مجارستان:

همانطور که اشاره کردیم ، مجارستان یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد اروپایی برای تحصیل و زندگی است. فارغ از شهریه ، یک دانشجوی بین المللی می تواند با 450-550 یورو در ماه زندگی خود را در مجارستان ادامه دهد. با این حال ، هزینه زندگی در مجارستان فقط به سبک زندگی شما بستگی دارد.

همچنین ، با رسانه هایی مانند بورسیه دانشگاه دبرسن ، دانشجویان ممتاز می توانند تا 20 off تخفیف برای شهریه خود از سال دوم درخواست کنند. از نظر شهریه ، در اینجا برخی از ارزان ترین دانشگاه های مجارستان برای دانشجویان بین المللی آمده است:

دانشگاه آتیلا جوزف

کالج بین المللی ابن سینا

دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست

دانشگاه اروپای مرکزی

دانشگاه علوم کشاورزی دبرسن

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان بورسیه تحصیلی 2020

تحصیل در مجارستان بورسیه تحصیلی 2020

با Stipendium Hungaricum دولت مجارستان ، دانشجویان بین المللی از نزدیک به 70 کشور واجد شرایط درخواست هستند. بر اساس آن بورسیه تحصیلی ، دانشجویان بین المللی تا زمانی که در مجارستان تحصیل می کنند واجد شرایط دریافت 150 یورو در ماه حقوق و یک محل اقامت مشترک در دانشگاهی هستند که برای آن درخواست کرده اند.

دانشجویان باید همراه با درخواست دانشگاه خود برای این بورسیه تحصیلی در مجارستان درخواست دهند. علاوه بر این ، تا زمانی که تحصیلات قبلی خود را به زبان انگلیسی به پایان رسانده اند ، نیازی به حضور در آیلتس نیستند.

کار و تحصیل در مجارستان

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA برای کار پاره وقت در مجارستان به مجوز کار جداگانه نیاز دارند. تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی مایل به کار و تحصیل در مجارستان هستند زیرا این امر می تواند به آنها در هزینه های روزانه و موارد دیگر کمک کند.

دانشجویان بین المللی مجاز به کار 20 ساعت در هفته در شرایطی هستند که شرایط آنها ادامه دارد و در تعطیلات تابستانی ، آنها مجاز به کار تمام وقت هستند.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط تحصیل در مجارستان هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

 

فهرست