ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا

 

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا

راه اندازی کسب و کار ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا (B.C.) و آیا باید در مورد ثبت کسب و کار بدانید؟

روش اصلی ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا بدون توجه به اینکه در کجا در کانادا زندگی می کنید یکسان است، اما جزئیات در هر استان و منطقه متفاوت است.

این مقاله شما را از طریق مراحلی که باید دنبال کنید تا مالکیت انحصاری، شراکت یا تجارت ثبت شده خود را به طور قانونی در B.C راه اندازی ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا کنید، راهنمایی می کند.

شکلی از مالکیت تجاری ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا را انتخاب کنید

قبل از ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا، باید تصمیم بگیرید که کسب و کار جدید شما چگونه ساختار قانونی دارد. در کانادا، اساساً چهار انتخاب وجود دارد:

مالکیت کسب و کار، مالکیت انحصاری، مشارکت، کسب و کار ثبت شده یا تعاونی. (برای مقایسه مزایا و معایب چهار شکل مالکیت تجاری، به مقاله من، انتخاب فرم مالکیت تجاری مراجعه کنید.)

نام تجاری ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا را انتخاب کنید

همچنین باید نامی برای ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا جدید خود انتخاب کنید.

نامی که انتخاب می‌کنید به نوع کسب‌وکار ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا که برای فعالیت انتخاب کرده‌اید بستگی دارد، زیرا قوانین ثبت نام برای هر نوع مالکیت کسب‌وکار متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر انتخاب کرده اید که کسب و کار خود را به عنوان یک شرکت انفرادی با استفاده از نام خود راه اندازی کنید، بدون افزودن هیچ کلمه دیگری، ثبت کسب و کار در B.C. ضروری نیست.

با این حال، اگر تصمیم دارید یک شرکت انفرادی را تحت هر نام دیگری راه اندازی کنید، یا می خواهید یک مشارکت یا شرکت ایجاد کنید، قبل از اینکه بتوانید کسب و کار خود را ثبت کنید، باید نام خود را توسط اداره ثبت شرکت استان تأیید کنید. این بدان معنی است که شما باید یک فرم درخواست تایید نام را پر کرده و ارسال کنید. شما می توانید این کار را به یکی از سه روش انجام دهید:

آنلاین، از طریق یک حساب BC OnLine یا با استفاده از B.C. خدمات آنلاین درخواست‌های نام دولتی، که به شما امکان می‌دهد فرم را به صورت الکترونیکی پر کرده و ارسال کنید (هزینه 31.50 دلار). یا

با مراجعه به مرکز خدمات BC یا محل تحویل خدمات OneStop و پر کردن و ارسال فرم (هزینه 30.00 دلار)؛ یا

با مراجعه به دفتر انجمن آتی یا اتاق بازرگانی و پر کردن و ارسال فرم (هزینه متفاوت است)

همچنین می توانید فرم تکمیل شده و چک (قابل پرداخت به وزیر دارایی) را از طریق پست به آدرس زیر ارسال نمایید:

خدمات ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا BC

صندوق پستی 9431 Stn Prov Govt,

ویکتوریا، B.C. V8W 9V3.

هدف اصلی فرم درخواست تأیید نام، رزرو نام برای استفاده تجاری شماست. (توجه داشته باشید که رزرو یک نام، یا حتی ثبت یک تجارت تحت آن نام خاص، هیچ گونه حمایت خاصی برای نام تجاری قائل نمی شود. به عنوان مثال، افراد در استان های دیگر می توانند نام های تجاری مشابهی را ثبت کنند.)

معمولاً حدود سه روز کاری طول می کشد تا درخواست تأیید نام بررسی شود.

شما می توانید هزینه اضافی (در حال حاضر 100 دلار) برای خدمات اولویت دار که معمولاً 24 ساعته است پرداخت کنید. نتایج جستجو را می توان به صورت آنلاین بررسی کرد، برای شما پست کرد، یا اگر با یک نماینده دولت محلی سروکار داشته باشید، از طریق تلفن به شما داده شود.

اگر یکی از نام‌های تجاری که ارسال کرده‌اید تأیید شد، به مدت 56 روز برای شما رزرو می‌شود. اگر مراحل ثبت نام را در این مدت تکمیل نکنید، باید با درخواست تأیید نام دیگری، فرآیند را از اول شروع کنید.

نحوه انتخاب نام ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا

به غیر از برخی اطلاعات اولیه، مانند نام، آدرس و ماهیت کسب‌وکارتان، این فرم از شما می‌خواهد سه انتخاب نام تجاری را فهرست کنید.

می توانید نام ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا را دارای سه بخش در نظر بگیرید:

یک عنصر متمایز

یک عنصر توصیفی

یک نام شرکتی

اگر در حال ثبت یک شرکت یا مشارکت انفرادی هستید، نام تجاری شما فقط از دو قسمت اول تشکیل می شود.

عنصر متمایز “یک کلمه یا عبارت متمایز غیر توصیفی است، به عنوان مثال، یک موقعیت جغرافیایی، نام شما، یک کلمه یا عبارت ساخته شده، حروف اول” (BC Corporate Registry).

عنصر توصیفی بخشی از نام تجاری است که معمولاً ماهیت یا نوع تجارت را توصیف می کند.

نام شرکت از کلماتی تشکیل شده است که ساختار قانونی یک شرکت را بیان می کند، مانند Limited، Incorporated یا Corporation. استفاده از اختصارات این کلمات مجاز است.

بنابراین اگر نام تجاری Qualicum Beach Antiques را انتخاب کنم، “Qualicum Beach” عنصر متمایز نام است در حالی که “Antiques” عنصر توصیفی است.

اگر قصد داشتم این کسب و کار را در هنگام ثبت آن ثبت کنم، ممکن است نامی مانند Qualicum Beach Antiques Ltd. را انتخاب کنم، از جمله یک نام شرکتی در نام تجاری خود.

برای اطلاعات بیشتر درباره عناصر نام کسب و کار و انواع نام هایی که مجاز به ایجاد برای هر شکل از کسب و کار هستید، به بخش دستورالعمل های فرم درخواست تأیید نام مراجعه کنید.

نکات نام ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا

مطمئن شوید که سه نام ممکن را انتخاب کرده اید. اگر فقط یکی را فهرست کنید، و قبلاً گرفته شده است، اساساً هزینه خود را دور انداخته اید. همچنین مطمئن شوید که انتخاب های نام کسب و کار خود را به ترتیب اولویت فهرست کنید. هنگامی که فرم درخواست تأیید نام شما پردازش می شود، وزارت فقط تا زمانی که یک انتخاب تأیید شود، یا همه آنها رد شوند، جستجو می کند. بنابراین تنها انتخاب اول شما در صورت موجود بودن آن نام جستجو می شود.
تا زمانی که ثبت نام تجاری کامل نشده است از نام جدید استفاده نکنید

حتی اگر درخواست نام شما موفقیت آمیز باشد، اداره ثبت شرکت به شما توصیه می کند که هیچ هزینه ای را برای تبلیغات، چاپ کارت ویزیت جدید یا سرمایه گذاری در نام جدید خود صرف نکنید، زیرا نام فقط رزرو شده است. پول خود را تا ثبت نام کسب و کارتان در B.C پس انداز کنید. تکمیل می شود.

خرج کردن پول برای تبلیغ نامی که شخص دیگری در نهایت از آن استفاده کرد واقعاً دردناک خواهد بود، اینطور نیست؟ در همین راستا، باید توجه داشته باشید که اسامی شرکت های انفرادی و تضامنی فاقد حمایت قانونی از نام هستند. فقط نام شرکت ها محافظت می شود.
ثبت شرکت انفرادی یا مشارکت

برای شرکت‌های انفرادی و مشارکت، ساده‌ترین راه برای تکمیل فرآیند ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا و ثبت‌نام، استفاده از ثبت نام تجاری OneStop است، یک سرویس آنلاین که به شما امکان می‌دهد:

ثبت نام کسب و کار خود را تکمیل کنید

ثبت نام در آژانس درآمد کانادا (CRA) برای مالیات کالاها و خدمات فدرال (GST)

ثبت نام برای مالیات بر فروش استانی (PST)

ثبت نام برای پوشش WorkSafeBC (در صورت نیاز)

ثبت نام در CRA برای کسر حقوق و دستمزد (در صورت لزوم)

ثبت نام در Industry Canada (در صورت نیاز)

همچنین می توانید فرم ثبت نام تکمیل شده را در دفتر نماینده دولت محلی خود ارسال کنید یا آن را به وزارت دارایی پست کنید (آدرس در فرم ثبت نام موجود است).

بسته به اینکه شما در حال ثبت یک مالکیت انفرادی یا مشارکت هستید، باید یک بیانیه ثبت نام مالکیت انفرادی یا بیانیه مشارکت عمومی ثبت نام خود را پر کنید و اظهارنامه و هزینه خود را (در حال حاضر 40 دلار) ارسال کنید.

البته توجه داشته باشید که این هزینه فقط برای شرکت های تضامنی اعمال می شود. هزینه اصلی برای ثبت نام مشارکت محدود در حال حاضر 165 دلار است (به اضافه 30 دلار هزینه تأیید نام).

برای تکمیل ثبت نام شما نیاز دارید:

شماره درخواست تایید نام شما

نام کسب و کار شما دقیقاً مطابق با تایید اداره ثبت شرکت

تاریخ شروع کسب و کار شما

یک آدرس “واقعی” در B.C. (نه فقط یک تحویل عمومی، مسیر روستایی یا صندوق پستی).

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا و کسب و کار ثبت شده

ادغام یک فرآیند طولانی تر و پرهزینه تر است و از طریق ثبت نام تجاری OneStop در دسترس نیست. در عوض، درخواست های ادغام را می توان به صورت آنلاین از طریق شرکت آنلاین ثبت کرد.

شما قبلاً اولین مرحله را در B.C. با رزرو یک نام برای شرکت جدید خود، ادغام کنید. (البته در صورت تمایل می توانید از شماره ثبت شرکت جدید خود به عنوان نام استفاده کنید. در این صورت، می توانید از فرآیند رزرو نام صرف نظر کنید و اداره ثبت شرکت شماره ای را به شرکت B.C شما اختصاص می دهد.)

برای ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا، شما باید:

یک قرارداد اختلاط را تکمیل کنید

اساسنامه شرکت را تنظیم کنید

یک درخواست ادغام ارسال کنید

قرارداد انضمام اساساً مالکیت شرکت را مشخص می کند. مشخص می‌کند که شرکت‌کنندگان (سهام‌داران) چه کسانی هستند و تعداد سهام هر طبقه که هر سهامدار خواهد داشت (به نحوه تنظیم کلاس‌های سهام برای شرکت جدیدم مراجعه کنید؟)

اساسنامه شرکت قوانین مربوط به رفتار شرکت را تعیین می کند. نمونه‌ای از مقالات جدول 1 را مشاهده کنید که می‌توانید آنها را برای تشکیل شرکت BC خود انتخاب کنید (خدمات ثبت نام BC: شرکت آنلاین). می توانید درخواست ثبت نام را به عنوان فرم واقعی ثبت شرکت در نظر بگیرید.

فرآیند ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا می تواند به صورت آنلاین یا از طریق پست تکمیل شود. برای ادغام آنلاین، به شرکت آنلاین بروید.

 

چه به صورت آنلاین تشکیل پرونده دهید یا نه، اداره ثبت شرکت توصیه می کند که از طریق نسخه کاغذی B.C کار کنید.

درخواست ادغام ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا در حال حاضر 388.68 دلار ثبت نام با استفاده از هزینه دارد. توجه داشته باشید که اگرچه اینها تمام اسنادی هستند که برای ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا نیاز دارید، اما اکنون که شرکت شما راه اندازی شده است، باید سایر اسناد مربوط به شرکت را نیز ثبت کنید.

برای جزئیات بیشتر، پس از دریافت گواهی شرکت چه کاری باید انجام دهید.

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا فدرال

اگر قصد دارید در سطح ملی فعالیت کنید، ممکن است ترجیح دهید به صورت فدرال ادغام شوید، که به شرکت شما اجازه می دهد در هر نقطه از کانادا فعالیت کند و اگر قصد انجام تجارت در سطح بین المللی را دارید، می تواند به شما شناخت بیشتری بدهد. همچنین حفاظت ملی برای نام کسب و کار شما فراهم می کند. (بیشتر در مورد تفاوت بین ادغام فدرال و استانی.)

برای ادغام ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا خود به صورت فدرال، باید اساسنامه شرکت را به شرکت های کانادا ارسال کنید. شرکت‌های کانادا، CBCA (قانون شرکت‌های تجاری کانادا) و دفتری که تمام پرونده‌های مربوط به شرکت‌ها با آن انجام می‌شود را مدیریت می‌کند. دفاتری در ونکوور، اتاوا، مونترال و تورنتو وجود دارد.

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا تعاونی

تعاونی یکی دیگر از انتخاب های شما برای انتخاب شکلی از کسب و کار است. تعاونی ها متفاوت از سایر مشاغل عمل می کنند، زیرا آنها به صورت دموکراتیک بر اساس اصل “یک عضو برابر یک رای” اداره می شوند. اعضا مالکیت و تصمیم گیری را به اشتراک می گذارند.

بر اساس قانون انجمن تعاونی ها، تعاونی ها باید ثبت یا ثبت شوند و این رویه بسیار شبیه به آنچه برای مشاغل غیر تعاونی ذکر شده است است.

اگر می خواهید یک تعاونی راه اندازی کنید، به راهنمای ایجاد یک انجمن تعاونی در بریتیش کلمبیا مراجعه کنید. این سند شامل فرم هایی است که باید آنها را به عنوان بخشی از فرآیند ادغام تشکیل دهید. هزینه فعلی برای ایجاد یک تعاونی 250 دلار است.

مهم نیست که کدام شکل از ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا را انتخاب می کنید، عاقلانه است که از متخصصانی که تجربه بیشتری در راه اندازی ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا دارند، مشاوره بگیرید.

علاوه بر مشاوره با یک وکیل یا سردفتر اسناد رسمی، ممکن است بخواهید وضعیت خود را با یک حسابدار نیز در میان بگذارید، که می تواند به شما در مورد بهترین شکل مالکیت تجاری برای شما مشاوره دهد.

فهرست