ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

 

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا و نحوه ثبت کسب و کار در نوا اسکوشیا

اگر می خواهید یک کسب و کار در نوا اسکوشیا ثبت کنید، اولین تصمیم شما مانند هر استان دیگری است. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه کسب و کار شما از نظر قانونی سازماندهی می شود.

آیا قصد دارید کسب و کاری را به صورت سهامی خاص، مشارکتی یا شرکتی ثبت کنید؟ (برای تفاوت بین این اشکال کسب و کار، به انتخاب فرم مالکیت تجاری مراجعه کنید). روش ثبت کسب و کار و هزینه ها و مسئولیت های مرتبط برای هر شکل از کسب و کار متفاوت است.

همه مشاغل نیازی به ثبت نام تجاری در نوا اسکوشیا ندارند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک مالکیت انفرادی راه اندازی ثبت شرکت در نوا اسکوشیا کنید و از نام خود به عنوان نام تجاری خود استفاده کنید، بدون هیچ افزودنی، نیازی به ثبت نام تجاری ندارید.

(اگر قصد دارید با نام دیگری فعالیت کنید یا یک واجد شرایط به نام خود اضافه کنید، مانند “و همکاران”، ثبت کسب و کار برای شرکت های انفرادی الزامی است.)

همچنین اگر تجارت شما مشارکتی در زمینه کشاورزی یا ماهیگیری باشد، یا اگر شرکت، شراکت یا نام تجاری شما قبلاً در نیوبرانزویک ثبت شده باشد، نیازی به ثبت نام تجاری ندارید.

ثبت نام تجاری ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

اولین قدم برای ثبت شرکت در نوا اسکوشیا این است که نام کسب و کار خود را رزرو کنید.

برای انجام این کار، باید نام کسب و کار انتخابی خود و سایر اطلاعات مربوطه را به اداره ثبت شرکت های سهامی نوا اسکوشیا ارسال کنید، که جستجوی نام را انجام می دهد.

اگر جستجوی نام موفقیت آمیز باشد (یعنی نام تجاری مناسب و متمایز تشخیص داده شود)، نام تجاری برای استفاده شما به مدت 90 روز رزرو می شود.

اگر ناموفق بود، باید یک درخواست دیگر برای رزرو نام ارسال کنید و دوباره مراحل را طی کنید.

نوا اسکوشیا اکنون خدمات شرکت در نوا اسکوشیا و کسب و کار آنلاین را ارائه می دهد. می توانید درخواست رزرو نام خود را به صورت آنلاین در اداره ثبت کسب و کار نوا اسکوشیا ارسال کنید.

در صورت تمایل، می‌توانید فرم درخواست رزرو نام را دانلود، پرینت و پر کنید، و آن را به هر مرکز دسترسی نوا اسکوشیا ببرید یا به اداره ثبت شرکت‌های سهامی نوا اسکوشیا ارسال کنید.

علاوه بر تصمیم گیری در مورد نام تجاری برای ارسال، همچنین باید تصمیم بگیرید که کدام نوع جستجوی نام تجاری را انجام دهید. شما می توانید یک جستجوی نام آتلانتیک کانادا یا جستجوی نام در سراسر کانادا داشته باشید.

اگر نام پیشنهادی شما با کلمه “کانادایی” شروع شود، انتخاب برای شما انجام شده است. شما باید یک جستجو در سراسر کانادا انجام دهید.

برای اطلاع از اینکه آیا نام تجاری پیشنهادی شما پذیرفته می شود یا خیر، می توانید پس از دو روز کاری با شماره 7770-424-902 تماس بگیرید (1، سپس 1 و سپس 4 را فشار دهید). اگر نام تجاری برای شما رزرو شده است، به یاد داشته باشید که فقط 90 روز فرصت دارید تا کسب و کار خود را با نام رزرو شده ثبت کنید.

اکنون که برای ثبت شرکت در نوا اسکوشیا خود آماده اید، بیایید به روند ثبت کسب و کار برای اشکال مختلف کسب و کار نگاه کنیم.

شرکت در نوا اسکوشیا انفرادی یا مشارکت

ثبت کسب و کار یک شرکت یا مشارکت انفرادی در نوا اسکوشیا آسان است. اساساً تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرم “درخواست ثبت نام تجاری، مالکیت انفرادی یا مشارکت در نوا اسکوشیا” را پر کرده و پر کنید و هزینه مناسب را پرداخت کنید. (و به یاد داشته باشید، اگر می خواهید کسب و کار خود را صرفاً تحت نام خود اداره کنید، لازم نیست مالکیت انحصاری خود را ثبت کنید.)

می‌توانید فرم درخواست ثبت‌نام را دانلود کنید، آن را پرینت بگیرید، پر کنید و به هر مرکز دسترسی نوا اسکوشیا ببرید، یا آن را به دفتر ثبت شرکت‌های مشترک نوا اسکوشیا ارسال کنید. ممکن است برای شما راحت تر باشد که مالکیت انحصاری خود را بصورت آنلاین ثبت کنید.

نگران نباشید زیرا در فرم “برنامه ثبت نام تجاری، مالکیت انفرادی یا مشارکت در نوا اسکوشیا” به جای “مالکیت انفرادی” از کلمه “مشارکت” استفاده شده است. در نوا اسکوشیا، مالکیت انحصاری به عنوان “شرکت یک نفر” تعریف می شود. اگر در حال ثبت مشارکت هستید، فضایی در فرم وجود دارد که همه شرکا باید فهرست شوند. همچنین باید آدرس هر یک از شرکا را به طور کامل فهرست کنید و اطلاعات شرکت را برای هر شریک ثبت شده تکمیل کنید.

همچنین در فرم فضایی برای اطلاعات در مورد نماینده شناسایی شده وجود دارد. یک نماینده شناخته شده اساساً شخصی است که به عنوان یک تماس قانونی برای تجارت شما فعالیت می کند.

اگر ساکن نوا اسکوشیا هستید و مالکیت انحصاری را ثبت می کنید، نیازی به تعیین نماینده رسمی ندارید. با این حال، اگر ساکن نوا اسکوشیا نیستید و یک مالکیت انحصاری ثبت می کنید، این کار را انجام می دهید.

همچنین اگر شراکتی را ثبت می کنید و یکی از شرکای تجاری شما خارج از نوا اسکوشیا زندگی می کند، اگر دو یا چند شریک (به جز شما) وجود دارد، یا اگر از طرف یک شرکت محدود ثبت مشارکت می کنید، باید یک نماینده شناخته شده تعیین کنید. (یک شرکت).

نماینده شناخته شده ای که منصوب می کنید باید در نوا اسکوشیا اقامت داشته باشد. او “مکاتبات رسمی را دریافت می کند و … ممکن است از طرف شرکت یا جامعه، با یک نامه، احضار، روند یا سایر اخطارهای قانونی به او ابلاغ شود”. در اینجا فرم “انتصاب نماینده شناخته شده” آمده است.

هنگامی که مالکیت انحصاری یا مشارکت خود را ثبت کردید، یک گواهی ثبت برای شما صادر می شود که شامل یک شماره تجاری (BN) است که توسط آژانس درآمد کانادا (CRA) تعیین شده است.

برای ثبت نام برای هر حساب CRA، مانند حساب های حقوق و دستمزد یا حساب های GST/HST، به شماره کسب و کار خود نیاز دارید.

گواهی ثثبت شرکت در نوا اسکوشیا شما باید هر سال تمدید شود.

تعهدات قانونی مربوط به ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

توجه داشته باشید که موارد فوق فقط شامل ثبت نام تجاری شما می شود. هنگامی که یک مالکیت انحصاری یا مشارکت را در نوا اسکوشیا راه اندازی می کنید، ممکن است مجبور شوید:

یک حساب GST/HST برای جمع آوری و ارسال HST باز کنید (برای جزئیات به ثبت نام GST/HST مراجعه کنید)

شرکت در نوا اسکوشیا جدید خود را در شهرداری خود ثبت کنید (و مالیات اشغال تجاری بپردازید)

برای هر گونه مجوز یا مجوز خاص برای انجام تجارت در صنعت خود ثبت نام کنید (برای اطلاعات به BizPal مراجعه کنید)

برای داشتن کارمند آماده شوید. این یعنی فکر کردن به حقوق و دستمزد.

در هیئت جبران خسارت کارگران نوا اسکوشیا ثبت نام کنید

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

اگر کسب و کار شما در ابتدا در نوا اسکوشیا ثبت شده باشد، ثبت کسب و کار به صورت خودکار به عنوان بخشی از فرآیند ادغام انجام می شود.

با این حال، اگر کسب و کار قبلاً در خارج از نوا اسکوشیا ثبت شده است، قبل از اینکه بتوانید برای ثبت کسب و کار به عنوان یک شرکت درخواست دهید، باید نام ثبت شرکت در نوا اسکوشیا خود را برای استفاده در نوا اسکوشیا تأیید کنید. (به بخش اول این مقاله برای تشریح فرآیند تأیید نام مراجعه کنید.) (توجه داشته باشید که اگر کسب و کار شما در نیوبرانزویک ثبت شده است، نیازی به ثبت آن در نوا اسکوشیا ندارید.)

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا سهامی  به فرآیند ثبت شرکتی که در جای دیگری ثبت نشده است به عنوان ثبت شرکت محدود اشاره دارد. فرآیند ثبت برای چنین شرکتی کاملاً ساده است. شما تمام فرم های ثبت نام مورد نیاز را جمع آوری و پر می کنید (یا از یک وکیل می خواهید این کار را انجام دهد) و آنها را به همراه هزینه های مورد نیاز به اداره ثبت شرکت های سهامی ارسال می کنید.

برخی، اما نه همه، از فرم های مورد نیاز برای ادغام در نوا اسکوشیا به صورت آنلاین در دسترس هستند. توجه داشته باشید که شما همچنین باید فرم انتصاب نماینده شناخته شده را تکمیل و ارسال کنید، زیرا هر ثبت شرکت در نوا اسکوشیا باید یک نماینده شناخته شده داشته باشد.

در حال حاضر، شرکت نوا اسکوشیا 454.75 دلار هزینه دارد (هزینه ادغام 336.40 دلار به اضافه هزینه ثبت کسب و کار 118.35 دلار). این هزینه شامل هزینه جستجوی رزرو نام شما نمی شود. همچنین، شما باید هر سال شرکت خود را تمدید کنید که هزینه آن 118.35 دلار است.

حدود 5 تا 10 روز طول می کشد تا در نوا اسکوشیا ثبت شود.

شرکتی که قبلاً در استانی غیر از نوا اسکوشیا (به جز نیوبرانزویک که مستثنی است) ثبت شده است، باید مراحل ثبت شرکت فرا استانی را دنبال کند. این بدان معناست که پس از تایید نام کسب و کار خود برای استفاده در نوا اسکوشیا، باید سه فرم اظهارنامه ثبت نام فرا استانی و فرم انتصاب نماینده شناخته شده را تکمیل و پر کنید.

امضاهای فرم های اظهارنامه ثبت نام فرا استانی باید به طور رسمی تأیید شود. شما باید آنها را به یک مرکز دسترسی نوا اسکوشیا یا اداره ثبت اسناد ببرید تا توسط یک کمیسیونر سوگند یاد شود یا از آنها بخواهید توسط یک وکیل، سردفتر اسناد رسمی یا قاضی صلح سوگند یاد کنند.

پس از انجام این کار، شما آماده هستید تا فرم ها و هزینه های مورد نیاز خود را به اداره ثبت شرکت در نوا اسکوشیا سهامی ارسال کنید. در حال حاضر، هزینه استاندارد برای ادغام خارج از استان 274.10 دلار است و باید هر سال تمدید شود که هزینه آن نیز 274.10 دلار است. کارمزد ادغام خارج از استانی یک شرکت بیمه، بانک، شرکت قرض الحسنه یا امانت بالاتر است.

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا انجمن

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا برای ثبت یک انجمن در نوا اسکوشیا ضروری نیست، اما ممکن است بخواهید سازمان غیرانتفاعی خود را ثبت کنید، زیرا ادغام می تواند مزایایی مانند مسئولیت محدود برای اعضای جامعه فراهم کند.

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا همچنین وضعیت قانونی را برای جامعه فراهم می کند. یک شرکت یک شخص حقوقی جداگانه است که می تواند کارهایی مانند دارایی خود را انجام دهد.

پس از تأیید نام پیشنهادی ثبت شرکت در نوا اسکوشیا  انجمن خود (به بخش اول این مقاله برای خلاصه فرآیند تأیید نام مراجعه کنید)، باید شش فرم مورد نیاز برای ثبت یک انجمن در نوا اسکوشیا، مانند تفاهم نامه انجمن را تکمیل و پر کنید. و فرم های آیین نامه انجمن، که همه آنها به صورت آنلاین در دسترس هستند.

امضاهای روی فرم ها باید توسط شخصی که یکی از مشترکین اصلی جامعه شما نیست، مشاهده شود. شما همچنین باید یک نماینده شناخته شده را تعیین کنید تا به عنوان یک تماس قانونی برای جامعه عمل کند، به این معنی که باید فرم انتصاب نماینده شناخته شده را تکمیل و ارسال کنید.

پس از تکمیل، فرم های انجمن را به همراه حق الزحمه ثبت نام لازم به اداره ثبت شرکت های سهامی نوا اسکوشیا ارسال می کنید.

دریافت گواهی ثبت نام برای جامعه شما تقریباً 10 روز کاری پس از دریافت درخواست تکمیل شده شما طول می کشد.

هر سال باید فهرستی از مدیران انجمن خود، نسخه ای از آخرین صورت های مالی انجمن و هزینه تمدید را به اداره ثبت شرکت های سهامی بفرستید. هزینه باید در ماه سالگرد ثبت نام انجمن پرداخت شود.

و چند خبر خوب؛ برخلاف شرکت‌ها، انجمن‌هایی که خارج از نوا اسکوشیا ثبت می‌شوند، برای فعالیت در نوا اسکوشیا مجبور نیستند دوباره در اداره ثبت شرکت‌های سهامی ثبت شوند.

هیچ الزامی برای پرداخت حداقل سرمایه مجاز وجود ندارد.

یک شرکت در کانادا می تواند صورت های مالی را به صورت مستند یا واقعی ارائه دهد. در مورد اول، درآمد و هزینه ها، صرف نظر از واقعیت پرداخت تحت قراردادهای منعقد شده، نشان داده شده است. شکل دوم ارائه گزارش بر اساس پرداخت های واقعی است.

گزارشات حتی در صورت عدم وجود منابع سود در کشور ثبت می شود.

مالیات در نوا اسکوشیا

سیستم مالیاتی از سال 2019: ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

مالیات بر درآمد: فدرال – 15٪، شهرداری – 16٪.

مالیات بر ارزش افزوده. نرخ فدرال 5٪، نرخ مالیات بر ارزش افزوده نوا اسکوشیا 10٪ است.

شرکت ها طبق یک سیستم دو لایه مالیات می پردازند، اما شرکت های کوچک اجازه دارند سالی یک بار گزارش ارائه کنند.

مزایای خاص داشتن ثبت شرکت در نوا اسکوشیا

توانایی ساده سازی فرآیند خرید کالا از اتحادیه اروپا؛

صادرات بدون مشکل به روسیه یا اوکراین.

فرصتی برای دریافت مجوز اقامت

ثبت شرکت در نوا اسکوشیا کوچک مالیات مشاغل کوچک را پرداخت می کنند: 9٪ – نرخ فدرال، 3٪ نرخ نوا اسکوشیا.

شرکت در نوا اسکوشیا: BN چیست

به منظور ساده کردن تعامل یک تجارت با دولت، حوزه قضایی یک شماره تجاری (BN) را به عنوان شناسه یک شرکت اتخاذ کرد. BN توسط آژانس درآمد کانادا اختصاص داده شده است.
شناسه نوا اسکوشیا BN از 15 رقم (BN15) تشکیل شده است:

شماره 9 رقمی (BN9) اختصاص داده شده توسط CRA؛

شناسه برنامه 2 کاراکتری (که یک کسب و کار برای آن ثبت شده است)؛

شماره سریال 4 رقمی سابقه حسابداری.

مزایای داشتن BN:شرکت نوا اسکوشیا

اعداد / ارقام / نویسه های کمتری برای به خاطر سپردن.

وارد کردن اطلاعات اولیه در مورد یک شرکت اغلب ضروری نیست.

دسترسی ساده و راحت تر به خدمات عمومی.

پس از ثبت شرکت در نوا اسکوشیا یک منطقه دریایی در نوا اسکوشیا در رجیستری استان، شماره ای ارائه می شود.

از همین شماره برای برنامه های مختلف مجوز، مجوز و ثبت بر اساس سایر مصوبات نظارتی مطابق با قوانین تنظیم ثبت درخواست های الکترونیکی استفاده می شود.

فهرست