راهنمای مهاجرت به بلژیک

راهنمای مهاجرت به بلژیک

 

اقامت بلژیک

اگر به فکر مهاجرت به بلژیک هستید اما فقط چیزهای بی اهمیتی در مورد این کشور می دانید – راهنمای بلژیک ما شامل اطلاعات حیاتی در مورد زبان ها، شرایط ویزا، مقاصد مهاجرت به بلژیک و موارد دیگر است!

آیا نیاز به مهاجرت به بلژیک به خارج از کشور دارید؟

سازماندهی مهاجرت به بلژیک یک جابجایی بین المللی کاری نیست که شما به تنهایی انجام دهید.

به عنوان مهاجران، ما درک می کنیم که شما به چه چیزی نیاز دارید، و خدمات ضروری را برای کمک به شما برای نقل مکان و زندگی آسان در خارج از کشور ارائه می دهیم. امروز با ما تماس بگیرید تا حرکت خود را شروع کنید و با چک لیست مهاجرت به بلژیک رایگان ما آماده سازی را آغاز کنید.

مهاجرت به بلژیک

مسائل مدیریت برای مهاجران در بلژیک

مهاجرت به بلژیک

در یک نگاه: مهاجرت به بلژیک

بلژیک دارای سه زبان رسمی هلندی، آلمانی و فرانسوی است. بر این اساس قانون اساسی بلژیک نیز سه زبانه است که نشانه اصطکاک سیاسی بین جوامع مختلف زبانی و فرهنگی است.

پایتخت آن میزبان سازمان های بین المللی متعدد و مهمتر از همه نهادهای اتحادیه اروپا است و در سطح بین المللی مشهور است.

دسته بندی های بسیاری برای ویزا برای بلژیک وجود دارد که بر اساس هدف اقامت شما متفاوت است.

بله، این ملت کوچک در قلب اروپا، مهد سیب زمینی سرخ کرده – که به اشتباه نامیده می شود- است. همچنین شکلات های خوشمزه با این حال، چند چیز دیگر وجود دارد

که باید قبل از حرکت خود بدانید.

نه یک، بلکه سه زبان

بلژیک یک دموکراسی پارلمانی کوچک و فدرال است که یک پادشاه مشروطه به عنوان رئیس رسمی دولت است.

بسته به اینکه در نهایت به کدام منطقه نقل مکان می کنید، زبان های فرانسوی، هلندی یا آلمانی را می شنوید که توسط مردم محلی صحبت می شود. در حالی که هر سه زبان رسمی هستند، لزوماً به جز در پایتخت، بروکسل، وجود ندارند.

افرادی که به مناطق شمالی بلژیک مهاجرت می کنند، خود را در بخش فلاندری زبان این کشور خواهند دید. فلمیش به خانواده زبانی مشابه هلندی تعلق دارد و شباهت های زیادی با آن دارد. بنابراین، اگر با زبان هلندی آشنایی دارید، ممکن است بتوانید زبان فلاندری را نیز درک کنید. اگر قصد اقامت در بخش‌های جنوبی بلژیک را دارید، فرانسوی زبان رسمی است که اکثریت مردم به آن صحبت می‌کنند.

زبان آلمانی تنها در دو منطقه کوچک در مرز آلمان و بلژیک شنیده می شود، جایی که مهاجرانی که به دلایل حرفه ای به بلژیک نقل مکان می کنند، بعید است در آنجا زندگی کنند.
موضوع سیاسی-اجتماعی زبان های تقسیم کننده بلژیک

حرکت به سمت قانون اساسی سه زبانه بلژیک یک تحول نسبتاً جدید است – اولین گام برای ایجاد یک کشور فدرال. با این حال، تقسیم زبانی هنوز هم در سطح سیاسی و فرهنگی مشکلاتی را ایجاد می کند.

پس از ورود به بلژیک، خارجی ها اغلب وقتی متوجه می شوند که سیستم حکومتی چقدر پیچیده است، شگفت زده می شوند. این به دلیل خودمختاری سه جامعه زبانی و همچنین تنش بین بخش فرانسوی و فلاندری از جمعیت است. مهاجران در بلژیک معمولاً متوجه می شوند که تجربه آنها از این کشور تا حد زیادی به جامعه زبانی که در آن زندگی می کنند بستگی دارد.

مهاجرت به بلژیک شما ممکن است به دلیل فقدان کامل زیرساخت فرهنگی در سراسر کشور پیچیده باشد. نه رسانه ها و نه سازمان ها و نهادهای بزرگ مرزهای زبانی را درنوردیده اند.
پایتخت اعتبار بین المللی مهاجرت به بلژیک

بلژیک کشور نسبتا کوچکی است. در حالی که کل کشور به استعداد بین المللی خود می بالد، این منطقه عمدتاً بروکسل پایتخت است که خارجی ها را به سمت بلژیک جذب می کند. بروکسل به عنوان تنها منطقه رسمی دو زبانه کشور، به عنوان پایتخت ملی و همچنین مقر اداره جوامع فرانسوی و فلاندری عمل می کند. خارجی‌هایی که به پایتخت بلژیک می‌روند متوجه تابلوهای جاده‌ای دوزبانه می‌شوند، اما در خیابان‌ها به احتمال زیاد فرانسوی می‌شنوند.

بروکسل، البته، یکی از پایتخت های اتحادیه اروپا – میزبان کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا، و شورای اتحادیه اروپا – و مقر ناتو است. بنابراین جای تعجب نیست که تعداد بی شماری از سیاستمداران، دیپلمات ها و کارمندان خارجی فعال در پایتخت بلژیک، زبان انگلیسی را به عنوان زبان بروکسل معرفی کرده اند.

اقامت موقت بلژیک در بیش از سه ماه

اقامت بلژیک موقت در بیش از سه ماه

مهاجران سرمایه گذار می توانند با اخذ ویزای D حق اقامت دائم در بلژیک را دریافت کنند ، که به شما اجازه می دهد برای بیش از سه ماه در بلژیک اقامت داشته باشید و پس از پنج سال اقامت مستمر در این کشور درخواست اقامت دائم کنید.
شرایط سرمایه گذاری: مجوز اقامت موقت بلژیک

بلژیک برای سرمایه گذاران که به دنبال اقامت دائم در این کشور هستند حداقل سرمایه گذاری لازم را تعیین نمی کند. متقاضیان فقط باید از منابع مالی پایدار ، منظم و کافی به همراه بیمه بیماری برخوردار باشند تا بتوانند مجوز اقامت را دریافت کنند.

كافي بودن منابع مالي بر اساس سطح درآمدي است كه كمك هاي اجتماعي در بلژيك از آن برخوردار است. متقاضی باید درآمد بیش از این سطح اولیه درآمد را که توسط مقامات بلژیک تعیین شده است ، تضمین کرده باشد.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823
هزینه ها: مجوز اقامت بلژیک موقت

ویزای D: اقامت بلژیک موقت: 180 یورو

گواهی اقامت: 20 یورو
شامل اعضای خانواده: اجازه اقامت بلژیک موقت

متقاضی می تواند به دنبال ورود اعضای خانواده باشد به شرط آنکه متقاضی از منابع مالی کافی برای مراقبت از کل خانواده در هنگام اقامت بلژیک برخوردار باشد.

اعضای خانواده شامل:

همسر یا شریک زندگی ،

کودکان زیر 21 سال ،

والدین/پدربزرگ و مادربزرگ در مراقبت از متقاضی ،

همسران افرادی که در بالا ذکر شد.

راهنمای مهاجرت به بلژیک

اعتبار مجوز اقامت موقت: مجوز اقامت بلژیک موقت

مجوز اقامت الکترونیکی که برای متقاضی یا اعضای خانواده وی صادر می شود برای مدت پنج سال معتبر است و پس از انقضا قابل تمدید است. مجوز کاغذی دارای اعتبار دائمی است.

روش درخواست: اجازه اقامت بلژیک موقت

هنگام درخواست اقامت بلژیک به عنوان فردی با امکانات خصوصی کافی ، شهروندان اتحادیه اروپا باید ظرف سه ماه پس از ورود به بلژیک برای اخذ گواهی ثبت نام به مقام شهرداری محلی بلژیک مراجعه کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا موظفند برای دریافت اجازه اقامت موقت به سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشور مبداء خود مراجعه کنند.

متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

اثبات شهروندی اتحادیه اروپا

مدرک معتبر هویت

کپی گذرنامه

شواهدی از منابع مالی کافی از جمله دارایی های شخصی و وسایل معیشتی که از اشخاص ثالث برای تامین مخارج متقاضی و خانواده اش تهیه شده است.

اثبات اقامت بلژیک

اثبات بیمه بیماری کافی.

اثبات رابطه خانوادگی ، ازدواج یا مشارکت با همسر یا شریک زندگی.

اثبات اینکه فرزندان مانند کودکان زیر 21 سال و فرزندان مانند والدین به متقاضی وابسته هستند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهند

گواهی رفتار خوب یا سایر اسناد شخصیتی که توسط مقامات بلژیکی به رسمیت شناخته شده است. سند نباید بیش از 6 ماه از تاریخ تسلیم تقاضا باشد.

گواهی پزشکی صادر شده توسط یک پزشک شناخته شده توسط سفارت یا کنسولگری بلژیک ؛

متقاضیان غیر شهروندی اتحادیه اروپا باید ظرف 3 روز کاری پس از ورود به بلژیک در اداره جمعیت یا بیگانگان شهرداری محل اقامت ثبت نام کنند.

متقاضی باید کلیه مدارک مورد نیاز را ظرف سه ماه پس از ارائه درخواست اجازه اقامت ارائه دهد.

اگر همه اسناد ارائه شده و مرتب باشند ، مقامات محلی می توانند گواهی ثبت نام را بدون ارجاع درخواست به اداره بیگانگان صادر کنند.

اگر متقاضی از شخص ثالثی که شهروند اتحادیه اروپا نیست یا قادر به ارائه مدرک ارتباط با اعضای خانواده خود نیست ، درآمد کسب می کند ، ممکن است درخواست به اداره بیگانگان ارسال شود. در چنین مواردی

، اداره بیگانگان ظرف پنج ماه تصمیم گیری می کند.

اگر اعضای خانواده متقاضی شهروند اتحادیه اروپا نیستند ، متقاضی باید ظرف سه ماه پس از ورود عضو خانواده به کشور ، کارت اقامت اعضای خانواده را دریافت کند.

مهاجر سرمایه گذار ملزم به ارائه مدرکی از رابطه با اعضای خانواده و اثبات داشتن منابع مالی مناسب برای تأمین معاش خانواده در بلژیک است.

مدارک اقامت بلژیک

برای ورود به بلژیک به عنوان یک فرد خارجی ، باید بتوانید مدارک هویت و اقامت خاصی را ارائه دهید. در غیر این صورت ، نمی توانید به خاک بلژیک دسترسی پیدا کنید.

برای شهروندان اتحادیه اروپا ، شناسنامه یا گذرنامه به طور کلی کافی است. اتباع خارجی با ملیت دیگر ممکن است نیاز به ویزا داشته باشند. برای اقامت بلژیک طولانی مدت یا دائم بلژیک ، انواع دیگری از وضعیت اقامت وجود دارد.

مدارک مورد نیاز بستگی به موارد زیر دارد:

ملیت فردی که می خواهد به بلژیک بیاید

مدت اقامت در بلژیک

هدف از اقامت بلژیک

ویزا چیست؟

ویزا یک برچسب است که در گذرنامه شما در کنسولگری قرار می گیرد. این به شما امکان می دهد در یک دوره معین در بلژیک بمانید یا از طریق آن سفر کنید. مسئولیت صدور ویزا بر عهده FPS Foreign Affairs است.

انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. وقتی در سفارت یا کنسولگری درخواست می کنید ، مستقیماً به شما می گویند که به چه نوع ویزا نیاز دارید.

درخواست ویزا

شما باید برای دریافت ویزا از سفارت بلژیک یا کنسولگری در کشوری که زندگی می کنید ، درخواست کنید.

اگر سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشوری که در آن زندگی می کنید وجود ندارد ، باید به سفارت بلژیک که برای کشور شما تعیین شده است ، مراجعه کنید. این معمولاً در یک کشور همسایه است.

در برخی موارد ، مراحل درخواست ویزا ممکن است زمان زیادی طول بکشد. به شما توصیه می شود که حداقل چهار هفته قبل از سفر برنامه خود را ثبت کنید.

همه اطلاعات مربوط به ویزای بلژیک را می توانید در وب سایت FPS Foreign Affairs پیدا کنید. همچنین می توانید همیشه از سفارت یا کنسولگری بلژیک اطلاعات بخواهید.
انواع دیگر وضعیت اقامت بلژیک

اگر می خواهید برای مدت بسیار طولانی یا به طور دائم در بلژیک اقامت داشته باشید ، پس از اتمام ویزا به سند اقامت دیگری نیاز خواهید داشت.

مسئولیت این اسناد اقامت بر عهده FPS Home Affairs ، Department of Federal Immigration in French است
یا هلندی

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط اقامت بلژیک هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

فهرست
Call Us