راهنمای مهاجرت به رومانی

راهنمای مهاجرت به رومانی

 

اقامت رومانی

از سرزمین خرافی جالبی که در رمان های برام استوکر به تصویر کشیده شده تا یکی از آخرین اقتصادهای “ببر” اروپا، رومانی طیف گسترده ای از جاذبه ها را برای مهاجران در سراسر جهان ارائه می دهد. در این مقاله می‌توانید درباره جمعیت، فرهنگ، شرایط ویزا و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا نیاز به مهاجرت به رومانی به خارج از کشور دارید؟ سازماندهی مهاجرت به رومانی یک جابجایی بین المللی کاری نیست که شما به تنهایی انجام دهید.

به عنوان مهاجران، ما درک می کنیم که شما به چه چیزی نیاز دارید، و خدمات ضروری را برای کمک به شما برای نقل مکان و زندگی آسان در خارج از کشور ارائه می دهیم. امروز با ما تماس بگیرید تا حرکت خود را شروع کنید و با چک لیست مهاجرت به رومانی رایگان ما آماده سازی را آغاز کنید.

مهاجرت به رومانی

سرزمین و مردم آن

رومانی کشوری جذاب با ترکیبی از ساکنان است. در سال 2014، جمعیت تخمینی تنها 20 میلیون نفر بود و در حالی که اکثریت آنها رومانیایی هستند، حدود 6٪ مجارستانی هستند و روماها 3٪ دیگر را تشکیل می دهند.

حدود 2.2 میلیون نفر در بخارست از جمله حومه آن زندگی می کنند و برنامه هایی برای ایجاد یک منطقه شهری حتی بزرگتر به اندازه 20 برابر مرکز شهر وجود دارد. این کشور در جنوب شرقی اروپای مرکزی تا غرب دریای سیاه قرار دارد و در مجموع بیش از 238390 کیلومتر مربع وسعت دارد. همسایگان آن عبارتند از مجارستان، اوکراین، بلغارستان، مولداوی و صربستان.

راهنمای مهاجرت به رومانی

تاریخ رومانی مدرن / مهاجرت به رومانی

رومانی همانطور که می دانیم در سال 1859 از طریق ادغام حکومت های مولداوی و والاچیا به وجود آمد. این کشور در سال 1877 خود را از امپراتوری عثمانی آزاد کرد و در پایان جنگ جهانی اول مناطق همسایه مانند ترانسیلوانیا، بسارابیا و بوکووینا را جذب کرد. پس از جنگ جهانی دوم، رومانی زیر دست رژیم کمونیستی، که به طور غیرقانونی در سال 1946 قدرت را به دست آورده بود، آسیب دید.

رومانی با کناره گیری اجباری پادشاه میکائیل اول در سال 1947 به جمهوری تبدیل شد و مخالفان از طریق اردوگاه های کار، شکنجه و مرگ به شدت مورد رفتار قرار گرفتند. چائوشسکو از سال 1965 تا 1989 دیکتاتور رومانی بود. وی در جریان انقلاب دی 1368 اعدام شد و از آن زمان تاکنون کشور به عنوان مقصد برتر بین المللی از رشد برخوردار بوده است.

زبان و دین

رومانیایی زبان اصلی است که حدود 91 درصد از مردم از آن به عنوان زبان اول خود استفاده می کنند. سایر زبان‌های رایج عبارتند از مجارستانی، ولاکس رومانی، آلمانی و ترکی و گزارش شده است که 31 درصد از مردم رومانیایی انگلیسی صحبت می‌کنند.

اگرچه هیچ دین رسمی دولتی در رومانی وجود ندارد، اکثریت قریب به اتفاق مردم این کشور خود را مسیحی می‌دانند و بر اساس سرشماری سال 2011، بیش از 80 درصد آنها به کلیسای ارتدکس رومانیایی تعلق دارند. بیش از 64000 مسلمان، حدود 3500 یهودی و 19000 بی دین به اضافه 21000 ملحد وجود دارد.

رومانی دارای میراث فرهنگی غنی است. رقص و بازی های عامیانه بخش بزرگی از تعطیلات ملی کشور است. دارای 12، از جمله روز اتحادیه بزرگ، که در 1 دسامبر به یاد اتحاد ترانسیلوانیا و رومانی در سال 1918 جشن گرفته می شود. در طول دوره کریسمس و سال نو، بسیاری از شادی آفرینان لباس های سنتی رومانیایی به ویژه در مناطق روستایی می پوشند.

نقاشی تخم مرغ نیز بخش بزرگی از عید پاک است. در 1 مارس، سنت تاریخی اهدای مارسیسور برگزار می شود. Mărțișor به معنای «مارس کوچک» است و از یک تزئین کوچک تشکیل شده است که از یک ریسمان قرمز و سفید آویزان شده است. مردم از اول تا آخر اسفند آن را روی لباس های خود می پوشند و در این زمان آن را به درخت میوه می بندند. افسانه‌های عامیانه می‌گفتند هرکسی که ریسمان قرمز و سفید بپوشد، تا پایان سال از سلامتی و ثروت برخوردار خواهد بود.

آشپزی در رومانی

غذاهای رومانیایی به طور کلی مانند سایر کشورهای بالکان مانند بلغارستان و ترکیه بسیار سالم و مغذی هستند. سوپ ها بسیار محبوب هستند و گوشت های اصلی مورد استفاده گوشت خوک، مرغ و گاو است. نوشیدنی ملی رومانی توئیکا (Tuică) است، یک براندی آلو قوی با محتوای الکل تا 60 درصد.
ویزای رومانی مهاجرت به رومانی

برای اکثر بازدیدکنندگان خارجی، اگر فقط برای مدت کوتاهی اقامت داشته باشند، ویزا لازم نیست. اگر می‌خواهید به رومانی مهاجرت کنید، مهاجران کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و همچنین سوئیس می‌توانند طبق توافقنامه شینگن این کار را انجام دهند.

اتباع کشورهای ثالثی که قصد مهاجرت به رومانی را دارند باید ویزای اقامت طولانی مدت (D) دریافت کنند. انواع مختلفی از این نوع ویزا وجود دارد که شامل ویزای انجام فعالیت های اقتصادی، تحصیل یا اشتغال به کار می شود.

شما می توانید در مورد شرایط مختلف و همچنین اطلاعات اضافی در مورد محل درخواست اجازه اقامت پس از ورود، در وب سایت وزارت امور خارجه رومانی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آب و هوا در رومانی

رومانی به دلیل موقعیتی که در جنوب شرقی اروپا دارد، در تمام طول سال دارای طیف وسیعی از دما است، اما به طور کلی آب و هوای نسبتاً معتدلی دارد. اگر به رومانی مهاجرت می کنید برای تابستان های گرم یا بسیار گرم و زمستان های سرد آماده باشید. این کشور در طول فصل تعطیلات، خود را بیشتر و محبوبتر در بین جویندگان خورشید می یابد.

مناطق پست در جنوب و شرق رومانی اغلب از دمای 38 درجه سانتیگراد در ماه های جولای و آگوست برخوردار هستند. از سوی دیگر، بارش برف در کوه‌های غربی به این معنی است که صنعت اسکی پررونق برای کشف وجود دارد.

این که آیا شما برای اولین بار به خارج از کشور مهاجرت می کنید یا قبلا چندین بار نقل مکان کرده اید، این روند سوالات زیادی را ایجاد می کند.

راهنمای کامل ما برای اقامت رومانی شک و تردیدهای شما را در طول مسیر از بین می‌برد، از آماده‌سازی اولیه تا نحوه مذاکره در مورد بسته جابجایی، ما به شما کمک می‌کنیم که بروید!

با پاسخ های کلیدی آماده شده است.

اقامت رومانی

فهرست