راهنمای مهاجرت به لهستان

راهنمای مهاجرت به لهستان

 

اقامت لهستان

آیا به مهاجرت به لهستان فکر می کنید؟ شهرهای پر جنب و جوش این کشور ، چشم اندازهای متنوع و اقتصاد رو به رشد می تواند گزینه ای جذاب برای مهاجران باشد. به راهنمای ما در لهستان نگاه کنید تا اطلاعات مربوط به ویزا ، مجوز ، محل اقامت و موارد دیگر را بیابید. با کمک ما ، مهاجرت به لهستان آسان و بدون استرس خواهد بود.

نیاز به مهاجرت به خارج از کشور دارید؟ سازماندهی یک جابجایی بین المللی کاری نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید.

ما به عنوان مهاجران ، نیازهای شما را درک می کنیم و خدمات ضروری را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند به راحتی در خارج از کشور حرکت کرده و زندگی کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید تا حرکت خود را آغاز کرده و آماده سازی را با چک لیست نقل مکان رایگان ما آغاز کنید.

در این صفحه: راهنمای مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

شرایط ویزای اقامت رومانی

اقامتگاه ها و شهرها در لهستان

راهنمای مهاجرت به لهستان

در یک نگاه:

لهستان با هواپیماهای وسیع ، کوه های سر به فلک کشیده و شهرهای شلوغ ، چشم اندازهای متنوعی دارد.

آب و هوا در این کشور به همان اندازه متفاوت است ، با تابستان های گرم و زمستان های سرد.

در صورت نیاز می توانید از سه نوع ویزا استفاده کنید:

ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) ، ویزای کوتاه مدت (شینگن) (C) ، و ویزای اقامت طولانی مدت ملی (D). اگر مایل به کار در لهستان هستید ، باید مجوز کار را نیز درخواست کنید.
اگر قصد دارید بیش از 90 روز در لهستان بمانید ، باید مجوز اقامت موقت را درخواست کنید.

هنگام جستجوی آپارتمان در لهستان ، حتماً از دوستان لهستانی و شبکه مهاجرتان کمک بخواهید. آپارتمان های لهستانی معمولاً کوچک هستند و امکانات رفاهی کمتری نسبت به آنچه قبلاً عادت کرده اید ارائه می دهند.

حتما آدرس جدید خود را ثبت کنید.

از تجزیه تا استقلال راهنمای مهاجرت به لهستان

این کشور که در مرکز اروپا واقع شده است ، چندین بار در طول تاریخ اشغال شده و بین قدرت های متجاوز تقسیم شده است.

در اواخر قرن 18 ، این کشور نفوذ سیاسی خود را از دست داد و بین پروس ، روسیه و اتریش تقسیم شد. اگرچه لهستان سرانجام پس از جنگ جهانی اول استقلال یافت ، اما در جنگ جهانی دوم توسط آلمان و اتحاد جماهیر شوروی مورد حمله قرار گرفت.

تنها در اوایل دهه 1990 و سقوط اتحاد جماهیر شوروی بود که لهستان دوباره یک کشور واقعاً مستقل شد.

با حرکت به لهستان ، خواهید دید که این کشور بر گذشته دشوار و سالهای آشفتگی خود غلبه کرده است. امروز ، به عنوان یک عضو کامل اتحادیه اروپا ، این شهرستان در حال پیشرفت است. مهاجرت به لهستان وعده تجربه ای هیجان انگیز را می دهد: با زندگی شهری پر انرژی و همچنین حومه بکر این کشور ، لهستان چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

مرزها و کوههای متعدد لهستان

لهستان با کشورهای مختلف از جمله روسیه ، لیتوانی ، بلاروس ، اوکراین ، اسلواکی ، جمهوری چک و آلمان مرز مشترک دارد.

چشم انداز این کشور بسیار متنوع است ، از دشت های وسیع تا مرکز و شمال کشور و کوه های برفی در جنوب. منطقه پومرانیا ، که در شمال واقع شده است ، تحت سلطه دریاچه ها ، رودخانه ها ، تپه های شنی و صخره های ساحلی است.

هنگام حرکت به شمال لهستان ، حتماً از بزرگترین بندر این کشور ، گدانسک و همچنین دو جزیره بزرگ لهستان ، اوزنام و وولین دیدن کنید. منطقه دریاچه ماسوریان نیز ارزش بازدید دارد. این منطقه تحت سلطه بیش از 2000 دریاچه و جنگل های وسیع است و مکانی عالی برای قایقرانی و قایقرانی است.

در مقابل ، رشته کوههای سودتن و کارپات چشم انداز جنوبی کشور را تشکیل می دهند. بلندترین قله ها کوه های تاترا در امتداد مرز با اسلواکی است – ریسی با فاصله 2500 متر بلندترین قله آن در لهستان است. شرق و غرب تاترا کوههای بسکید قرار دارد. آنها با صدقات علفی خود محل زندگی گرگ ها ، خرس ها و دیگر حیوانات وحشی هستند.

برای تغییر آب و هوا آماده شوید

مهاجران مهاجرت کننده به لهستان باید برای تابستانهای گرم و زمستانهای بسیار سرد آماده شوند.

اما هرگز نترس! خانه جدید شما را با پاییز طلایی شگفت زده می کند – اغلب گفته می شود که آب و هوا در لهستان در ماه اکتبر لذت بخش ترین است. با این حال ، شما باید آماده باشید تا آب و هوا از نور خورشید به باران سریع و غیر منتظره تغییر کند. روی هم رفته ، به زودی متوجه خواهید شد که باید تقریباً برای همه شرایط آب و هوایی که فکرش را می کنید آماده باشید.

اگر قصد سفر به لهستان را در زمستان دارید ، برای زمستان های سرد و بارش برف سنگین آماده شوید. به طور متوسط ​​، دمای هوا در دسامبر به -6 درجه سانتی گراد می رسد ، اگرچه درجه حرارت در شهرها کمی ملایم تر است. به عنوان مثال ، متوسط ​​دمای ورشو در دسامبر -1 درجه سانتی گراد است. در اواخر زمستان ، ممکن است هوا حتی سردتر شود ، با دمای حدود -20 درجه سانتی گراد که بی سابقه نیست ، و سازگاری را برای مهاجران چالش برانگیزتر می کند.

بهار در ماه مارس آغاز می شود که برف در نهایت آب می شود. در طول تابستان ، درجه حرارت ممکن است به 30 درجه سانتی گراد برسد ، و میانگین دمای هوا در ماه جولای در حدود 19 درجه سانتی گراد است.

 

شرایط ویزای لهستان

 

اقامت لهستان برای کار

ویزا – از نوع A تا D

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا/EEA یا غیر سوئیس ، اگر مایل به زندگی و کار قانونی در لهستان هستید ، باید برای ویزای معتبر از مقامات مسئول درخواست دهید. برای انجام این کار ، قبل از حرکت به لهستان ، باید به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری لهستان مراجعه کنید.

در برخی موارد ، اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، به اصطلاح اتباع کشورهای ثالث ، نیازی به ویزا ندارند ، به شرطی که قصد دارند کمتر از 90 روز در لهستان بمانند و قصد کار ندارند. وزارت امور خارجه لیستی از کشورهای بدون ویزا را در وب سایت خود دارد.

مأموریت های لهستانی سه نوع ویزای مختلف صادر می کنند: ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) ، ویزای کوتاه مدت (شینگن) (C) ، و ویزای اقامت لهستان ملی طولانی مدت (D). مهاجران که وظایف آنها بیش از 90 روز است باید برای ویزای بلند مدت درخواست کنند ، که به آنها اجازه می دهد از کشورهای دیگر شنگن نیز دیدن کنند.

برای ویزیت های کوتاه مدت ، فقط باید برای ویزای شینگن اقدام کنید و سپس برای سفر بین کشورهای شرکت کننده کم و بیش رایگان هستید. این به این دلیل است که لهستان بخشی از توافقنامه شینگن است. ویزای شینگن به مدت سه ماه اعتبار دارد. با این حال ، برای کار قانونی در لهستان ، مهاجران باید علاوه بر ویزای خود برای مجوز کار نیز درخواست کنند.

درخواست ویزای اقامت لهستان

برای درخواست ویزای بلند مدت (D) ، باید حداقل مدارک زیر را ارائه دهید:

فرم درخواست ویزا ، به طور کامل تکمیل شده است

گذرنامه ای که حداقل تا سه ماه پس از خروج برنامه ریزی شده از لهستان معتبر است

بیومتریک ، عکس (های) اندازه گذرنامه

اثبات پرداخت هزینه ویزا

اثبات بیمه مسافرتی یا بیمه درمانی بین المللی

اثبات امکانات مالی کافی

سندی که هدف از بازدید شما را مشخص می کند

سندی که ضرورت اقامت طولانی مدت را تأیید می کند

چگونه مجوز کار خود را بگیریم

علاوه بر این ، شما باید مجوز کار را بگیرید و آن را با درخواست ویزای خود ارسال کنید. کارفرمای آینده شما باید از طرف شما درخواست مجوز کار کند. معمولاً یک ماه ، دو ماه در شرایط پیچیده تر ، طول می کشد تا مجوز کار شما صادر شود. به عنوان مثال در مورد انتقال بین شرکتی ، مهاجران از مقررات اجازه کار مستثنی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای کار و موارد معافیت ، لطفاً به وزارت امور خارجه لهستان مراجعه کنید.

نحوه درخواست مجوز اقامت لهستان

پس از ورود به لهستان ، در صورت تمایل به اقامت بیشتر از 90 روز ، باید برای اجازه اقامت موقت اقدام کنید. اگر از اخذ ویزا و/یا مجوز کار معاف هستید ، این امر نیز صادق است. شما باید درخواست خود را در اولین ماه اقامت خود به شهرداری یا Voivode (Wojewoda) ارسال کنید.

اینها اسنادی هستند که معمولاً برای درخواست این مجوز مورد نیاز است:

فرم درخواست تکمیل شده

چهار عکس به اندازه گذرنامه به روز

سه نسخه از گذرنامه معتبر شما

اثبات پرداخت هزینه اداری

مجوز کار یا بیانیه کتبی از کارفرمای شما (اگر از درخواست مجوز کار معاف هستید)

یک قرارداد کاری

اسنادی که هزینه اقامت لهستان شما و اجاره نامه رسمی یا عنوان حقوقی دیگر را تأیید می کند که به شما امکان می دهد مسکونی را که در آن زندگی می کنید تصرف کنید

تأیید ثبت نام اقامت موقت (درباره نحوه ثبت نام آدرس خود در لهستان در صفحه بعدی اطلاعات بیشتری کسب کنید)

مدرک بیمه درمانی

اسنادی که ثابت می کنند شما درآمد ثابتی دارید که می توانید از آن حمایت کنید

اجازه اقامت برای مدت اقامت لهستان شما صادر می شود اما هرگز بیش از دو سال. پس از اقامت طولانی مدت در لهستان ، می توانید برای مجوز اقامت یا مجوز اقامت طولانی مدت EC اقدام کنید. این مجوزها الزامات سختگیرانه تری دارند. اطلاعات بیشتر را می توان در وب سایت وزارت امور خارجه لهستان یافت.

کارت اقامت لهستان شما مرزها را باز می کند

هنگامی که درخواست مجوز اقامت خود را با موفقیت ارسال کردید ، کارت اقامت لهستان دریافت خواهید کرد. کارت اقامت لهستان معتبر شما به عنوان تأیید هویت شما در طول اقامت شما در لهستان عمل می کند. همراه با سند مسافرتی ، شما را قادر می سازد بدون نیاز به اخذ ویزا از مرز عبور کرده و به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید. اگر برای اجازه اقامت لهستان خود از خارج از کشور درخواست کرده اید ، باید کارت اقامت خود را هنگام ورود دریافت کنید. مطمئن شوید که کارت خود را شخصاً در voivode مسئول جمع آوری می کنید.

اقامتگاه ها و شهرها در راهنمای مهاجرت به لهستان

جستجوی آپارتمان: استانداردهای خود را پایین بیاورید

جستجوی آپارتمان یکی از بزرگترین موانع مهاجران مهاجران به لهستان است. موانعی وجود دارد که برای خارجی ها هنگام جستجوی محل اقامت لهستان برطرف می شود ، تنها مزیت آنها این است که آنها معمولاً مایلند بیشتر از یک قطب متوسط ​​هزینه مسکن کنند. خود را برای سرمایه گذاری در جستجوی محل زندگی حداقل به اندازه زمان جستجوی کار در خارج از کشور آماده کنید.

ارتباطات شخصی فوق العاده مفید است ، بنابراین دریغ نکنید که شبکه مهاجرت خود را فعال کنید یا از دوستان خود در لهستان کمک بخواهید. آنها ممکن است بهترین منبع شما در جستجوی اقامت لهستان طولانی مدت باشند.

اگر هنوز زبان لهستانی را روان صحبت نمی کنید ، از یکی از دوستان لهستانی خود بخواهید که در جستجوی مسکن تگ کند. این نه تنها ارتباط را آسان تر می کند ، بلکه به شما در دستیابی به یک معامله خوب نیز کمک می کند. به هر حال ، بسیاری از صاحبخانه ها هنگام برخورد با خارجی ها قیمت اجاره خود را افزایش می دهند.

یکی از مهمترین توصیه ها برای شروع جستجوی مسکن این است که باید آمادگی لازم را برای کاهش استانداردهای خود داشته باشید. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی ، لهستان دارای تعداد نسبتا کمی آپارتمان لوکس است. بنابراین اگر اجاره آپارتمان را برآورده می کنید ، در اجاره آپارتمان تردید نکنید – آپارتمان های لهستانی بسیار کوچک هستند و امکانات رفاهی زیادی را ارائه نمی دهند. قبل از امضای قرارداد اجاره و نقل مکان ، باید مطمئن شوید که لوله کشی و گرمایش هر دو به درستی کار می کنند.

وقتی آپارتمانی پیدا کردید ، حتماً آدرس محل سکونت خود را ثبت کنید. در زبان لهستانی به عنوان zameldowanie شناخته می شود ، می توانید این روند را در دفتر شهرداری محلی خود تکمیل کنید.

ورشو: مکانی برای مهاجرت به لهستان

پایتخت لهستان شهری مدرن و سریع است که همه امکانات رفاهی را که از زندگی شهری انتظار دارید ارائه می دهد. ورشو که هم برای خانواده ها و هم برای مجردها مناسب است ، چیزی برای همه دارد. پارکهای مختلف متعددی وجود دارد که برای گذراندن یکشنبه تنبل مناسب است و همچنین باغ وحش فوق العاده ای است که بچه ها می توانند از آن لذت ببرند. مرکز علمی کوپرنیک و موزه فنی ، که در کاخ معروف فرهنگ و علم شهر یافت می شود ، ساختاری که بر خط افق ورشو مسلط است ، همچنین جاذبه های کلیدی این شهر هستند.

شهر قدیمی ورشو ، که بیشتر آن در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد اما بعداً با جزئیات دقیق بازسازی شد ، شاید دیدنی ترین قسمت شهر باشد. اگر به دنبال کشف تاریخ شهر هستید ، در میدان بازار شهر قدیمی قدم بزنید ، به قلعه سلطنتی نگاهی بیندازید یا از موزه تاریخ یهودیان لهستان دیدن کنید.

اگر به دنبال چیزی متفاوت هستید ، چرا از موزه نئون ورشو دیدن نکنید. این موزه که در کارخانه Soho ، مجموعه ای از ساختمانهای صنعتی قدیمی قرار دارد ، مجموعه ای از نشانه های نئون نمادین دوران کمونیسم را در خود جای داده است.

از نظر اقتصاد شهر ، ورشو در حال تبدیل شدن به مقصدی محبوب برای شرکت های جهانی است که شعبه ها یا مقرهای زیادی در اینجا قرار دارد. برخی از صنایع اصلی در ورشو شامل الکترونیک ، پردازش مواد غذایی و مکانیک با تکنولوژی بالا است. این شهر همچنین دارای دو دانشگاه بزرگ است.
کراکوف: بازدید از شهر قدیمی

کراکوف شهری پرجنب و جوش با بهترین موزه ها و برنامه های فرهنگی در جهان است. به عنوان مثال ، موزه ملی شعبه های متعددی در اینجا دارد. قلعه سلطنتی واول ، موزه تاریخی کراکوف ، و کنیسه قدیمی ارزش بازدید دارند. اگر به معماری تاریخی علاقه دارید ، گشتی در شهر قدیمی کراکوف بزنید و به ساختمانهای حفظ شده ، که شامل تالار پارچه و کلیسای سنت ماری است ، نگاهی بیندازید.

مدتی را در میدان بازار صرف تماشای مردم و گوش دادن به صدای زنگوله از برج سنت ماری کنید. اگر به دنبال سوغاتی های معمولی هستید ، شهر قدیمی نیز عالی است.

کراکوف در بین شرکت های نوپا و با تکنولوژی بالا محبوبیت زیادی دارد. بیکاری در این شهر به ویژه پایین است: در سال 2017 ، این رقم تنها 2.8 stood بود و حقوق و دستمزد ناخالص ماهانه در بخش شرکت ها سالانه افزایش می یابد. صنایعی که بیشترین افراد را مشغول به کار می کردند شامل تجارت بودند. تعمیر وسایل نقلیه موتوری ، تولید ، فعالیتهای حرفه ای ، علمی و فنی ، فعالیتهای اداری و خدمات پشتیبانی ، و همچنین اطلاعات و ارتباطات.

راهنمای مهاجرت به لهستان

وروسلاو: پیدا کردن کوتوله ها در راه شما

وروتسلاو ، پایتخت سیلسیا ، تا سال 1945 متعلق به آلمان بود و یکی از آخرین شهرهای آلمان بود که در جنگ جهانی دوم توسط ارتش سرخ تصرف شد. از آن زمان ، وروسلاو به یکی از مناطق شهری اصلی لهستان تبدیل شده است.

همانند ورشو ، وروسلاو یک شهر عالی برای خانواده ها است. باغ وحش شهر بزرگترین باغ وحش در کل کشور است و قطعا ارزش بازدید دارد.

یکی از مشهورترین جاذبه های وروسلاو به شکل مجسمه های کوتوله دوست داشتنی آن است. کوتوله ها از آلترناتیو نارنجی ، یک گروه ضد کمونیستی دهه 1980 ، که نشان آن یک کوتوله بود ، تجلیل می کنند. برخی منابع ادعا می کنند که در حال حاضر بیش از 300 کوتوله در سراسر خیابان های Wroclaw پراکنده شده اند ، اگرچه به طور رسمی 165 کوتوله وجود دارد.

هر کوتوله یا به زبان لهستانی کراسنال ، نام و داستان پیشینه خود را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به وب سایت رسمی Krasnale مراجعه کنید.

اقتصاد شهر متشکل از شرکت های کوچک و متوسط ​​و همچنین شرکت های چند ملیتی بزرگتر است-Goggle ، HP و Amazon همه در اینجا دفتر دارند. صنایع کلیدی شامل فناوری اطلاعات و فناوری های بالا ، مانند مهندسی برق ، صنایع پزشکی و خودرو و خدمات برای تجارت است. Wroclaw همچنین میزبان تعدادی از دانشگاه ها است.

این که آیا برای اولین بار به خارج مهاجرت می کنید یا قبلاً چندین بار نقل مکان کرده اید ، این روند سوالات زیادی را ایجاد می کند. راهنمای کامل ما برای جابجایی ، شک و تردید شما را در طول مسیر برطرف می کند ، از آماده سازی های اولیه گرفته تا نحوه مذاکره در مورد بسته جابجایی ، ما به شما کمک می کنیم بروید! تهیه شده با پاسخ های کلیدی

راهنمای مهاجرت به لهستان

 

فهرست