راهنمای مهاجرت به یونان

راهنمای مهاجرت به یونان

 

اقامت یونان

آیا به زودی به عنوان مهاجرت کننده به یونان مهاجرت خواهید کرد؟ این کشور با داشتن تاریخ فرهنگی غنی ، مردم محلی مهمان نواز و مهمان نواز و بیش از 3000 ساعت آفتاب در سال ، چیزهای زیادی برای ارائه دارد! با این حال ، باید شرایط اقتصادی را در نظر بگیرید ، که کار را برای کارمندان عادی دشوار می کند.

راهنمای اطلاعات مربوط به مهاجرت به یونان ، از جمله ویزای ورود ، مجوز اقامت و موارد دیگر.

نیاز به مهاجرت به خارج از کشور دارید؟

سازماندهی مهاجرت به یونان یک جابجایی بین المللی کاری نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید.

ما به عنوان مهاجران ، نیازهای شما را درک می کنیم و خدمات ضروری را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند به راحتی در خارج از کشور حرکت کرده و زندگی کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید تا اقامت یونان را آغاز کرده و آماده سازی را با چک لیست نقل مکان رایگان ما آغاز کنید.

در این صفحه:

مهاجرت به یونان

اجازه اقامت یونان

یونان: اسکان و تحصیل

مهاجرت به یونان

اقامت یونان در یک نگاه:

یونان در حال حاضر بدترین بحران بدهی مالی و دولتی را در اروپای قرن 21 تجربه می کند.

دولت مهاجرت به یونان را به خرید ملک در یونان و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری تشویق می کند.

هر فرد خارجی باید مجوز اقامت یونان دریافت کند. با این حال ، شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به کشور و اقامت کمتر از سه ماه نیازی به ویزا ندارند.

وضعیت اقتصادی کنونی در یونان

یونان در سال 1981 به اتحادیه های اروپایی (EC) پیشتاز اتحادیه اروپا پیوست. در سال 2001 این کشور دوازدهمین عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اروپا شد و در سال 2002 یورو واحد پول رسمی یونان شد. از سال 2003 تا 2007 اقتصاد یونان از رشد سالم 4 درصد در سال برخوردار بود که عمدتاً به دلیل پروژه های انجام شده برای آماده سازی بازیهای المپیک تابستانی 2004 در آتن بود.

بحران مالی مداوم و بدنام در سال 2009 آغاز شد ، زمانی که ژرژ پاپاندرو نخست وزیر وقت اعلام کرد کسری بودجه واقعی در مقایسه با تولید ناخالص داخلی 12.7 درصد است.

این اخبار باعث ایجاد وحشت در بازارهای مالی شد و رتبه اعتباری یونان به پایین ترین سطح CCC+رسید. اوراق خزانه داری که توسط طلبکاران خصوصی بازداشت شده بود به سرعت در حال از دست دادن ارزش بود و در آوریل 2010 یونان با درخواست کمک بین المللی اعتراف کرد که نمی تواند هزینه های خود را پرداخت کند.

از سال 2010 تا 2014 ، صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند دو بسته نجات چند میلیارد یورویی را تحویل بگیرند. با توجه به آن ، بدهی یونان ساختار خود را تغییر داد:

از دست بازار خصوصی به دست مردم رفت ، زیرا بیش از 80 درصد بدهی توسط صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا خریداری شد. از آنجا که بازارهای مالی دیگر مالک بدهی نیستند ، در صورت ورشکستگی یونان خطر سقوط جهانی وجود ندارد ، اما از آن پس طلبکاران مالیات دهندگان منطقه یورو هستند.

با این حال ، وضعیت یونان بهبود نمی یابد: طبق گزارش بانک جهانی ، تولید ناخالص داخلی از 355 میلیارد یورو در سال 2008 به 235 میلیارد یورو در سال 2015 کاهش یافت و دولت مجبور شد اقدامات ریاضتی (مالیات بیشتر و هزینه های کمتر دولت) را در این زمینه اعمال کند. مطالبه طلبکاران آنها

سال پر فراز و نشیب 2015

این وضعیت-به ویژه اقدامات ریاضتی که جمعیت در حال مبارزه را تحت تأثیر قرار داد-منجر به بحران بزرگ سیاسی و مالی سال 2015 شد. در واقع ، دولت یونان ، به رهبری حزب لیبرال و محافظه کار دموکراسی نو ، از برنامه نجات سوم درخواست کرد. اتحادیه اروپا با این حال ، مخالفان (به رهبری حزب چپ سیریزا و رئیس آن الکسیس سیپراس) با آن مخالف بودند ، زیرا می ترسیدند که این امر مردم یونان را به شدت به طلبکاران خود و اقدامات ریاضتی غیرعامه ای وصل کند.

مهاجرت به یونان

در نتیجه این بن بست سیاسی ، پارلمان یونان نتوانست رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کند: وی باید منحل شود و فراخوان برای انتخابات جدید صادر شد. در ژانویه 2015 ، سیریزا یک پیروزی تاریخی کسب کرد و سیپراس به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد.

پس از این تغییر دولت ، طلبکاران اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند تا بازپرداخت وام را به مدت چهار ماه تمدید کنند. در همین حال ، سیپراس خواستار برگزاری همه پرسی نجات در ژوئن 2015 شد: بیش از 61 درصد از یونانیان به نجات کمک کردند. این بدان معناست که دولتهای یونان و منطقه یورو برای اجتناب از “Grexit” مجبور به دیدار مجدد برای مذاکرات بیشتر شدند.

پس از یک دور مذاکره بسیار دشوار ، سومین بسته نجات در آگوست 2015 توسط هر دو طرف پذیرفته شد. با این حال ، سیپراس هزینه زیادی را برای این معامله پرداخت: به دلیل مخالفت درون حزب خود ، اکثریت خود را در پارلمان از دست داد.

بنابراین او تصمیم گرفت استعفا دهد و انتخابات جدید را در سپتامبر 2015 درخواست کند. به طرز شگفت آوری ، سیریزا مجدداً انتخاب شد و سیپراس با اکثریت پارلمانی مجدداً به عنوان نخست وزیر منصوب شد.

پس از آن ، به نظر می رسد اوضاع اقتصادی و سیاسی به آرامی در حال تثبیت است.

در سه ماهه پایانی سال 2015 ، تولید ناخالص داخلی 0.1 درصد افزایش یافت و کمیسیون اروپا رشد تولید ناخالص داخلی 2.7 درصد را برای سال 2017 پیش بینی کرد. علاوه بر این ، آژانس بین المللی رتبه بندی اعتبار استاندارد و پورز رتبه یونان را به B- در ژانویه 2016 ارتقا داد. این نرخ هنوز 24 درصد هشداردهنده است و عموم مردم به شدت تحت تأثیر بحران قرار گرفته اند.

متأسفانه اوضاع در آوریل 2016 ناپایدار است و ممکن است تغییر کند.

مشوق مهاجران مهاجرت به یونان

با توجه به بحران کنونی ، دولت یونان مشتاق جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان است که به اقتصاد رونق لازم را خواهند داد. به همین منظور ، آنها چندین فرصت را برای مهاجران اقامت یونان آینده نگر که مایل به مهاجرت به یونان و ایجاد زندگی در آنجا هستند ، باز کرده اند. به اتباع کشورهای ثالث ، یعنی شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، که ملکی به ارزش 250،000 یورو یا بیشتر در یونان خریداری کنند ، اجازه اقامت پنج ساله برای مهاجرت به یونان داده می شود و همچنین ممکن است خانواده های خود را با خود همراه کنند.

علاوه بر این ، یونان فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران و کارآفرینانی که قصد زندگی و کار به یونان را دارند ، به ویژه در صنعت گردشگری ، ارائه می دهد.

جا برای توسعه زیرساخت های این بخش وجود دارد تا یونان را به مقصدی محبوب تر در طول سال برای گردشگران تبدیل کند. مناطق مورد علاقه شامل توسعه اقامتگاههای یکپارچه و املاک مسکونی ، تفریحگاههای جدید و مراکز کنفرانس و غیره و همچنین زیرساختهای توسعه گردشگری در بسیاری از مناطق مانند صنعت تندرستی و بهداشت است. قانون دیگری برای تحریک سرمایه گذاری و مشوق ها در بخش گردشگری در ژانویه 2016 به تصویب رسید.

به عنوان مثال ، مالیات ثابتی از سرمایه گذاری های بیش از بیست میلیون یورو برای یک دوره هفت ساله ارائه می دهد و مراحل صدور مجوز اقامت یونان برای تسهیلات گردشگری را ساده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به یونان به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین ، لطفاً از وب سایت آژانس سرمایه گذاری در یونان در دولت یونان دیدن کنید.

ویزای ورودی یونان

 

شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس نیازی به ویزای ورود ندارند. آنها فقط باید هنگام ورود به کشور گذرنامه یا شناسنامه خود را ارائه دهند. شهروندان سایر کشورها باید قبل از مهاجرت به یونان برای اهداف کاری ، برای ویزای ورود سه ماهه به کنسولگری یونان مراجعه کنند. این ویزای یکبار ورود از نوع “D” است که برای کار مستقل یا کار مستقل صادر می شود.

هنگام درخواست ویزای نوع “D” مدارک زیر ضروری است:

فرم درخواست به زبان انگلیسی یا یونانی تکمیل شده است

گذرنامه (حداقل سه ماه پس از اتمام ویزا معتبر است)

یک عکس گذرنامه بیومتریک

گواهی پزشکی که توسط پزشک مجاز تکمیل شده است

اثبات بیمه درمانی معتبر در یونان

برشی از دفتر مجازات های صادر شده توسط کشور مبدأ یا محل اقامت فعلی شما

شهروند کشور ثالث هنگام ارسال درخواست خود باید شخصاً در کنسولگری یا سفارت یونان حضور داشته باشد و همچنین ممکن است برای مصاحبه دعوت شوند. داده های بیومتریک از متقاضی در حین بازدید گرفته می شود. همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا یونانی باشد. ویزا به مدت سه ماه از تاریخ ورود معتبر است.

اجازه اقامت یونان

مجوز اقامت یونان برای اهداف اشتغال

شهروندان اتحادیه اروپا که برای مقاصد کاری به یونان می روند باید هنگام ورود درخواست مجوز اقامت کنند. این یک روش نسبتاً ساده است. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، این روند کمی بیشتر درگیر است. بسته به این که یکی به عنوان “کارمند اجرایی” یا “کارمند عادی” طبقه بندی شود ، مجوزهای مختلف اقامت صادر می شود.

مجوزهای اقامت یونان برای مدیران معمولاً ظرف یک ماه پس از تشکیل پرونده صادر می شود و درخواست ها را می توان پس از ورود به یونان ارائه کرد. کسانی که برای کارکنان عادی کار می کنند به طور قابل توجهی بیشتر طول می کشد و این روند باید قبل از مهاجرت به یونان حتی قبل از درخواست ویزای ورود آغاز شود.

نیاز به تخصص خاص متقاضی باید توسط مقامات صلاحیتدار یونانی تأیید شود.

کسانی که مجوز اقامت یونان اجرایی را دارند می توانند خانواده های خود را با خود بیاورند. کسانی که مجوز اقامت یونان کارکنان معمولی را دارند باید دو سال منتظر بمانند تا خانواده هایشان بتوانند آنها را به یونان دنبال کنند.

درخواست مجوز اقامت یونان

مدارک زیر برای اخذ اقامت در وزارت کشور پس از مهاجرت به یونان ضروری است:

دو فرم درخواست تکمیل شده (که در دفتر وزارت کشور دریافت می شود)

اصل گذرنامه و یک کپی از هر صفحه

سه عکس گذرنامه بیومتریک

گواهی سلامت که توسط یک بیمارستان یونانی پر شده است

مدرک بیمه درمانی

اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه اقامت شما

قرارداد کار (در صورت وجود)

اثبات محل اقامت محلی (به عنوان مثال قرارداد اجاره)

اثبات پرداخت هزینه درخواست 150 یورو به اداره مالیات ملی (Eforia)

معاینه پزشکی شامل اشعه ایکس قفسه سینه و آزمایش سل است. نتایج آزمایش را می توان دو روز پس از معاینه دریافت کرد. پس از ورود به یونان ، معاینه باید در اسرع وقت تکمیل شود.

اجازه اقامت یونان برای اهداف اشتغال در ابتدا برای یک سال صادر می شود. آنها باید ظرف دو ماه پس از انقضا تمدید شوند. اجازه اقامت یونان تجدید شده باید هر دو سال یکبار تمدید شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین مجوزهای اقامت “اجرایی” و “کارکنان عادی” ، لطفاً از جزوه نحوه کار و زندگی در یونان ، که توسط آژانس سرمایه گذاری در یونان توسط دولت یونان منتشر شده است ، دیدن کنید.

مجوز اقامت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان

کسانی که به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین به دنبال اخذ اقامت یونان هستند باید روشی مشابه آنچه در بالا ذکر شد را انجام دهند. به سرمایه گذاران برای توسعه فعالیت های سرمایه گذاری اجازه اقامت داده می شود. متقاضیان در این مورد موافقت می کنند که حداقل 300000 یورو در فعالیتهایی که به نفع اقتصاد یونان است سرمایه گذاری کنند. کارآفرینان برای انجام فعالیت های اقتصادی مستقل باید برای اجازه اقامت اقدام کنند. در این مورد ، شما باید ثابت کنید که حداقل 60،000 یورو در اختیار دارید.

برای هر دو نوع مجوز ، اجازه اقامت یونان برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان خردسال) نیز صادر می شود. این مجوز اقامت یونان به مدت دو سال معتبر است و می تواند هر دو سال یکبار تمدید شود ، به شرط ادامه فعالیت اقتصادی و پرداخت کلیه مالیات ها.

از ابتدای سال 2014 ، دولت یونان همچنین اجازه اقامت پنج ساله را برای اتباع کشورهای ثالث و خانواده های آنها که ملکی به ارزش حداقل 250،000 یورو خریداری کرده اند ، آغاز کرده است. این مجوزها تا زمانی

که ملک در اختیار دارنده مجوز باشد قابل تمدید است.

یونان: اسکان و تحصیل

اقامت یونان

بسیاری از مهاجران تصمیم به اجاره در یونان می گیرند. طبق قوانین یونان ، قرارداد اجاره حداقل سه سال معتبر است. قیمت اجاره در یونان متفاوت است ، اما اغلب در آتن بیشتر است. معمولاً هنگام امضا مبلغ دو ماه اجاره بها پرداخت می شود و قبل از خروج باید یک ماه اخطار داده شود.

مهاجران به طور کلی مجاز به خرید ملک در هر نقطه از یونان هستند (در واقع این امر توسط دولت تشویق می شود) مگر در “مناطق مرزی” تعیین شده. برای خرید ملک در این مناطق ، شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به مجوز ویژه از وزارت کشور دارند. این فرایند برای شهروندان اتحادیه اروپا آسان تر است و مجوز توسط یک کمیته ویژه صادر می شود.

اگر در حال خرید ملک با ارزش بیش از 104،700 یورو هستید ، باید یک وکیل استخدام کنید ، که به شما در روند خرید ملک در یونان کمک می کند. این امر معمولاً 1-1.5 درصد از ارزش دارایی را به خود اختصاص می دهد.

راهنمای مهاجرت به یونان

وب سایت های زیر برای جستجوی ملک برای خرید یا اجاره مفید هستند:

صفحه اصلی خانه یونانی
PropertyGR

یک ملک در یونان

تحصیل در یونان

تحصیل در یونان از سنین 6 تا 15 سال اجباری است. سیستم مدارس شامل یک مدرسه ابتدایی شش ساله (دیموتیکو) و سه سال دبیرستان (Gymnasio) و پس از آن یک دبیرستان غیر اجباری متوسطه است. مدارس متوسطه می توانند از نظر علمی یا فنی باشند. اکثر کودکان یونانی در مدارس دولتی تحصیل می کنند.

تعداد زیادی پیش دبستانی و مهد کودک خصوصی و دولتی غیر اجباری نیز در یونان موجود است. کودکان می توانند در سن 2 سالگی شروع به حضور در پیش دبستانی (Vrefonipiakoi Paidikoi Stathmi) کنند و سپس قبل از شروع مدرسه ابتدایی به مهد کودک (Nipiagogeia) ادامه دهند.

یونان همچنین دارای بسیاری از مدارس بین المللی خوب است. سیزده مدرسه در یونان مدرک کارشناسی بین المللی ارائه می دهند ، که تحصیل در دانشگاه های خارج از یونان را پس از فارغ التحصیلی آسان می کند. اکثر مدارس بین المللی در آتن واقع شده اند ، اما تعدادی از آنها در تسالونیکی هستند. چندین زبان آموزشی از جمله انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی و ژاپنی ارائه می شود.

انتخاب مدارس بین المللی آموزش زبان انگلیسی را ارائه می دهد ، بیشتر در آتن:

مقاصد برتر مهاجرت یونان

آتن

آتن تقریباً چهار میلیون نفر جمعیت دارد. این قدمت تاریخی طولانی دارد و هزاران سال از دوران باستان تا عصر نوسنگی آغاز می شود. این شهر در هشت کیلومتری خلیج فالرون در دریای اژه ، محل بندر آتن ، پیرئوس واقع شده است. این بندر شلوغ به تبدیل آتن به مهمترین شهر تولیدی یونان کمک می کند. آتن حدود نیمی از مشاغل یونان در صنایع دستی و صنایع را به خود اختصاص داده است. میانگین حقوق در اینجا بیشتر از جاهای دیگر یونان است ، اگرچه این شهر نیز تحت تأثیر بحران جاری قرار گرفته است.

تسالونیکی

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان با جمعیتی در حدود 800000 نفر است. این شهر که به نام خواهر اسکندر مقدونی نامگذاری شده است ، در 315 قبل از میلاد تاسیس شد. سالونیک با افتتاح کارخانه های فولادسازی ، پالایشگاه های نفت و کارخانه های پتروشیمی به عنوان یک مرکز صنعتی بزرگ در دهه 1960 ظاهر شد. این شهر همچنین یک صادرکننده عمده محصولات کشاورزی خام و فرآوری شده ، کروم و منگنز است. بخش عمده ای از شهر بر اثر زلزله در سال 1978 تخریب شد. در طول بحران اقتصادی کنونی ، نرخ بیکاری در تسالونیکی بطور چشمگیری افزایش یافته است ، به ویژه به دلیل تعداد بالای جوانان که در اینجا زندگی می کنند.

این که آیا برای اولین بار به خارج مهاجرت می کنید یا قبلاً چندین بار نقل مکان کرده اید ، این روند س manyالات زیادی را ایجاد می کند. راهنمای کامل ما برای جابجایی ، شک و تردید شما را در طول مسیر برطرف می کند ، از آماده سازی های اولیه گرفته تا نحوه مذاکره در مورد بسته جابجایی ، ما به شما کمک می کنیم بروید! تهیه شده با پاسخ های کلیدی اقامت یونان

فهرست
Call Us