راهنمای ویزای کار فرانسه

راهنمای ویزای کار فرانسه

 

ویزای کار فرانسه
درخواست و راهنمای ویزای کار فرانسه

ویزای کار طولانی مدت فرانسه برای افرادی که مایل به ورود به فرانسه هستند و بیش از سه ماه ، حداکثر تا یک سال در آنجا کار می کنند ، ایجاد شده است. شرایط لازم و معیارهای واجد شرایط بودن برای هر یک از این موارد وجود دارد و وظایفی که فرد باید به درستی انجام دهد تا بتواند با موفقیت ویزای کار طولانی مدت را دریافت کند.

ویزای کار فرانسه شامل چه دسته هایی است؟

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند به فرانسه بیایند و برای مدت بیش از 90 روز در آنجا بمانند ، تنها با هدف انجام فعالیت های پولی.

ویزای کارکنان حقوق بگیر فرانسه

برای افرادی که مایل به کار در فرانسه تا یک سال هستند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا ، فرد باید یک قرارداد کاری ارائه دهد که به طور صحیح توسط DIRECCTE تأیید شده است.

ویزای کار فرانسه برای ایجاد و اداره یک تجارت یا شرکت

اگر مایل به ایجاد و اداره یک تجارت یا شرکت در فرانسه هستید ، باید برای این نوع ویزا اقدام کنید ، خواه این ابتکار شخصی شما باشد یا با همکاری یک شرکت دیگر. فراموش نکنید که از شما مدارک اضافی بیش از حد معمول خواسته می شود ، زیرا نشان می دهد که منابع مالی لازم برای ایجاد مشاغل برنامه ریزی شده را دارید.

ویزای کار فرانسه برای افراد حرفه ای و مستقل

برخی از مشاغل وجود دارد که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا به عنوان ضامن ، دفاتر اسناد رسمی ، مدیران قضایی و نمایندگان بیمه عمومی و غیره مجاز نیستند. برخی دیگر به عنوان پزشک ، وکیل ، معمار و غیره به مجوز از نهاد تخصصی مربوط نیاز خواهند داشت. بنابراین قبل از درخواست برای این نوع ویزا ، مطمئن شوید که برای انجام مشاغل خود در فرانسه باید چه کار کنید.

ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه

هر ورزشکار یا ورزشکاری که مایل به ورود و اقامت در فرانسه تا یک سال است ، باید برخی از مراحل را دنبال کند تا بتواند به فعالیت های ورزشی بپردازد. اگر متقاضی شاغل است و برای فعالیتی که انجام می دهد حقوق دریافت می کند ، باید به عنوان “کارمند حقوق بگیر” درخواست دهد.

از سوی دیگر ، هنگامی که متقاضی حقوق دریافت نمی کند ، باید به عنوان “بازدید کننده” درخواست دهد/ با این حال ، در این مورد ، باشگاه یا موسسه ورزشی باید از اقامت متقاضی در فرانسه ، از جمله محل اقامت ، بیمه ، حمایت کند. حمل و نقل و غیره

ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه برای کار داوطلبانه

این ویزا برای افرادی است که مایل به انجام کارهای بشردوستانه در فرانسه هستند ، تا یک سال و بیش از سه ماه. اگر قصد دارید چنین ویزایی را دریافت کنید ، به خاطر داشته باشید که باید فرایند درخواست ویزا را از طریق بنیاد یا انجمن فرانسوی آغاز کنید که توسط مقامات فرانسوی به عنوان موسسه خیریه / خدمات عمومی ثبت شده شناخته شده است.

راهنمای ویزای کار فرانسه

ویزای کاری سازمان بین المللی فرانسه

ویزای کاری سازمان بین المللی فرانسه

متقاضیانی که در فرانسه با یک سازمان بین المللی مأموریت رسمی می گیرند ، باید برای این نوع ویزا اقدام کنند.
چگونه می توان برای ویزای کار فرانسه اقدام کرد؟

هر متقاضی برای تکمیل کامل و موفقیت آمیز مراحل درخواست ویزای کار طولانی مدت فرانسه باید مراحل خاصی را طی کند.
دریابید که آیا نیاز به درخواست ویزای کار فرانسه دارید یا خیر

این که آیا به ویزای کار طولانی مدت فرانسه احتیاج دارید یا نه ، همه چیز بستگی به ملیت شما و قسمتی از فرانسه دارد که می خواهید از آن دیدن کنید.

برخی از گروه های بین المللی که مایل به ورود به فرانسه برای مقاصد کاری هستند و بیش از سه ماه در آنجا اقامت دارند ، برای دریافت اجازه اقامت نیازی به اخذ ویزای اقامت طولانی ندارند.

هر شهروند دیگر ، صرف نظر از اینکه کدام قسمت از فرانسه قصد سفر دارد ، باید ویزای اقامت طولانی مدت را دریافت کند تا بتواند اجازه ورود و ماندن در این کشور را داشته باشد.

با این حال ، برای اینکه فرد بتواند کار کند ، تقریباً در هر مورد باید اجازه اقامت و اجازه کار دریافت شود.
تصمیم بگیرید که تحت کدام دسته از ویزای کار طولانی مدت فرانسه قرار می گیرید

همه دسته های ویزای کار را بررسی کنید و دریابید که در کدام دسته قرار می گیرید. سپس برای شروع فرآیند درخواست آماده شوید.
فایل اسناد را تکمیل کنید

الزامات ممکن است از کشوری به کشور دیگر تغییر کند ، اگرچه تغییرات نمی تواند زیاد باشد. بنابراین مراقب جمع آوری اسناد با توجه به الزامات کشور خود باشید. مدارکی که برای درخواست ویزای کار فرانسه باید ارائه دهید به شرح زیر است:

تکمیل فرم درخواست ویزای کار فرانسه. اطمینان حاصل کنید که فرم را به درستی و صادقانه تکمیل کرده اید.
دو عکس. شما باید دو عکس به همراه سایر مدارک ارسال کنید. سن آنها نباید بیش از سه ماه باشد.

گذرنامه معتبر شما قبل از درخواست ، گذرنامه خود را از نظر اعتبار و تاریخ صدور آن بررسی کنید. باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 3 ماه پس از پایان اقامت برنامه ریزی شده شما در فرانسه معتبر باشد. گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید برچسب ویزا را روی آن قرار دهید.

اثبات امکانات مالی. مقامات فرانسوی می خواهند بدانند که چگونه شما در حال تامین هزینه های خود در فرانسه هستید. به همین دلیل است که شما باید اسناد زیر را که مربوط به وضعیت شما است به عنوان بخشی از این الزام ارائه دهید:

صورتهای بانکی اخیر
اگر در فرانسه کار می کنید ، قرارداد کار با ذکر حقوق و دستمزد شما.
درآمد حاصل از املاک اجاره ای.

راهنمای ویزای کار فرانسه

 

طرح مزایای بازنشستگی
نامه ای از طرف حامی مبنی بر آمادگی برای تأمین هزینه های شما برای مدت اقامت ، همراه با اسنادی که مالکیت چنین حامی را تأیید می کند (یعنی صورتهای بانکی 3 ماه گذشته ، دیگر).

اسناد دیگری که ثابت می کند شما از امکانات لازم برای حمایت از خود در تمام مدت اقامت در فرانسه برخوردار هستید.
گواهی سوابق کیفری که نشان می دهد هیچ گونه مشارکت در پرونده جنایی باز ندارید.
اثبات هزینه پرداخت شده برای ویزای کار فرانسه.

مدارک اضافی برای ویزای کارمندان حقوق بگیر

فرم OFII این یک فرم تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه ، برای اقامت بیشتر از سه ماه است
قرارداد کاری. قرارداد اصلی کار به همراه یک نسخه از آن باید ارائه شود ، تأیید شده توسط DIRECCTE. پس از تأیید ، OFII کارفرما را مطلع می کند و سپس تأییدیه را به کنسولگری ذیصلاح فرانسه ارسال می کند.

 

گواهی پلیس. یک چک سابقه سابقه کیفری ملی ، که باید در کشور خود تهیه کنید و نباید بیشتر از سه ماه باشد.

 

شرایط لازم برای ایجاد و اجرای ویزای تجاری فرانسه

شواهدی از منابع مالی و وضعیت. شامل سه ماه آخر صورت های بانکی و لیست معاملات دقیق و همچنین سه فیش حقوقی آخرین در صورت اشتغال متقاضی. این اسناد باید با پشتیبانی از شواهدی از وضعیت اجتماعی و حرفه ای متقاضی (مدارک تحصیلی ، رزومه ، نمونه کارها …) پشتیبانی شود.
ترخیص مالیات فرانسه در صورتی که متقاضی در 10 سال گذشته مقیم فرانسه باشد ، توسط درآمد داخلی فرانسه صادر می شود.

اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار شخصی هستید – نمونه کارها طرح کسب و کار را با بودجه موقت طی چند سال (به زبان فرانسوی) ارائه دهید.
گواهی ضمانت ، صادر شده توسط یک بانک یا شرکت بیمه ثبت شده در فرانسه یا گواهی موجودی اعتبار از حساب بانکی به نام شما که توسط یک بانک ثبت شده در فرانسه صادر شده است.

قرارداد تجاری اجاره ای + گواهی ثبت از ثبت شرکت فرانسوی

شرایط ویزای حرفه ای و مستقل فرانسه در راهنمای ویزای کار فرانسه

شواهدی از منابع مالی و وضعیت. که شامل سه صورت حساب بانکی ماه گذشته و لیست معاملات دقیق و همچنین سه فیش حقوقی آخرین در صورت اشتغال متقاضی است.
شواهدی که از وضعیت حرفه ای اجتماعی شما پشتیبانی می کند (مدارک تحصیلی ، CV ، گواهی اشتغال ، نمونه کارها …)
اظهارنامه قانونی.

بیانیه سوگند خورده که در 10 سال گذشته در تمام کشورهایی که متقاضی زندگی کرده است ، و همچنین بیانیه عدم محکومیت متقاضی در همه این کشورها ، توسط دادگاه صلح عدم ورشکستگی تأیید شده است.
گواهی پلیس. یک چک سابقه سابقه کیفری ملی ، که باید در کشور خود تهیه کنید و نباید بیشتر از سه ماه باشد.

 

شرایط ویزای ورزشی فرانسه در راهنمای ویزای کار فرانسه

فرم OFII این یک فرم تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه ، برای اقامت بیشتر از سه ماه است
قرارداد کاری. قرارداد اصلی کار به همراه یک نسخه از آن باید ارائه شود ، تأیید شده توسط DIRECCTE. پس از تأیید ، OFII کارفرما را مطلع می کند و سپس تأییدیه را به کنسولگری ذیصلاح فرانسه ارسال می کند.

ویزای کار فرانسه
گواهی پلیس. یک چک سابقه سابقه کیفری ملی ، که باید در کشور خود تهیه کنید و نباید بیشتر از سه ماه باشد.
اگر خردسال هستید: مجوز والدین + کپی گذرنامه والدین

شرایط ویزای کار داوطلب / راهنمای ویزای کار فرانسه

شواهدی از منابع مالی. صورتهای بانکی سه ماه گذشته و لیست معاملات دقیق + سه فیش حقوقی آخر در صورت اشتغال متقاضی.
اظهارنامه قانونی. بیانیه سوگند خورده که در 10 سال گذشته در تمام کشورهایی که متقاضی زندگی کرده است ، و همچنین بیانیه عدم محکومیت متقاضی در همه این کشورها ، توسط دادگاه صلح عدم ورشکستگی تأیید شده است.

قرارداد کار داوطلبانه که باید ذکر شود: نام و آدرس هر دو طرف ، شرح دقیق فعالیت های داوطلبانه که باید انجام شود ، مدت زمان استخدام متقاضی ، تأیید ثبت نام کارگر داوطلب در بیمه خدمات درمانی ملی فرانسه ، مبلغ دقیق همه یارانه با روشهای پرداخت و مزایای غیر نقدی که به کارگر داده می شود و همچنین تعداد تعطیلات مجاز.

گواهی پلیس. یک چک سابقه سابقه کیفری ملی ، که باید در کشور خود تهیه کنید و نباید بیشتر از سه ماه باشد.
ثبت نام در مقامات فرانسوی
اگر خردسال هستید: مجوز کتبی والدین.

شرایط اخذ ویزای سازمان بین المللی فرانسه

توجه داشته باشید Verbale. نامه شخص ثالث رسمی که توسط سازمان بین المللی صادر شده و توسط دفتر پروتکل وزارت امور خارجه فرانسه تأیید شده است.

قرار ملاقات رزرو کنید

معمولاً می توانید یک قرار ملاقات آنلاین رزرو کنید. با این حال ، برخی از کشورها این گزینه را ارائه نمی دهند ، در این صورت شما باید به سفارت یا کنسولگری بروید و شخصاً وقت بگیرید.
پرداخت هزینه ویزا

هزینه ویزا فرانسه را در روز مصاحبه خود بپردازید و رسید دریافتی را ذخیره کنید ، زیرا پس از ارائه آن به افسر کنسولی به عنوان مدرکی برای پرداخت هزینه ، به آن نیاز خواهید داشت.

هزینه ویزای کار فرانسه طولانی مدت 99 یورو است. اما موارد زیر معاف از پرداخت هزینه هستند:

یکی از اعضای خانواده ملیت فرانسوی
یکی از اعضای خانواده اتحادیه اروپا / EEA یا شهروند سوئیس
فرزند خوانده شده توسط یک شهروند فرانسوی

در مصاحبه شرکت کنید راهنمای ویزای کار فرانسه

در روز ملاقات خود مراقب باشید که به موقع در سفارت حاضر شوید. سعی کنید عصبی نباشید و آرام باشید. چیزی راحت اما مرتب بپوشید. به شما اکیدا توصیه می شود که اسناد خود را از قبل طبق دستور داده شده تنظیم کنید.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت  هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

منبع مفید راهنمای ویزای کار فرانسه

 

فهرست