راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه

راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه

 

راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه
سیاست ویزای فرانسه ، انواع ، مراحل نحوه درخواست و سوالات متداول

بسیاری از اتباع خارجی به غیر از سفر ، برای تحصیل یا کار به فرانسه می آیند ، یا حتی برای اقامت و زندگی در آنجا می آیند. با این حال ، بسته به ملیت و هدف ورود ، بسیاری از این مسافران باید ابتدا برای ویزای فرانسه درخواست دهند.

ویزای فرانسه شامل ویزاهایی است که برای ورود و اقامت در فرانسه ، DROM یا CTOM داده می شود. با این حال ، ویزای شنگن فرانسه به دارنده آن اجازه ورود به DROM یا CTOM را نمی دهد.
آیا برای سفر به فرانسه به ویزا نیاز دارم؟

اگر قصد سفر به فرانسه را دارید ، باید توجه داشته باشید که بسیاری از اتباع برای ورود به مرزهای این کشور به ویزای فرانسه نیاز دارند ، در حالی که بسیاری دیگر نیازی به ویزای فرانسه ندارند. این که آیا شما نیاز به درخواست ویزای فرانسه دارید یا خیر ، به عوامل زیر بستگی دارد:

ملیت شما.
قسمتی از فرانسه که مایل هستید از آن دیدن کنید.

لیست کشورهایی که از درخواست ویزای فرانسه معاف هستند را بررسی کنید.
برای چه نوع ویزای فرانسه باید درخواست کنم؟

پی بردن به اینکه برای چه نوع ویزای فرانسه باید درخواست دهید ، در واقع یک فرایند بسیار آسان است. ویزای شینگن فرانسه برای خارجیانی صادر می شود که مایلند در مدت 6 ماه کمتر از 90 روز از فرانسه ، سرزمین های فرانسه یا یکی دیگر از کشورهای حوزه شنگن دیدن کنند.

 

اگر برای یکی از اهداف زیر سفر می کنید ، می توانید برای ویزای شنگن فرانسه درخواست دهید:

برای ترانزیت از طریق فرودگاه فرانسه.
برای شرکت در جلسات تجاری و حرفه ای یا یک کنفرانس.
برای ملاقات خانوادگی و خصوصی.
برای گردشگری.
برای ثبت نام در یک دوره آموزشی کوتاه مدت.
برای ثبت نام در کارآموزی (عملی).

راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه

چگونه می توان برای ویزای فرانسه اقدام کرد؟

روند اخذ ویزای فرانسه نه آسان است و نه سریع. با انجام مراحل ذکر شده در زیر می توانید مراحل درخواست ویزای فرانسه را تکمیل کنید:

سفارت مناسب را انتخاب کنید.
فایل اسناد را کامپایل کنید.
برای مصاحبه برنامه ریزی کنید.
در مصاحبه شرکت کنید.
پرداخت هزینه ویزای فرانسه

سفارت مناسب را انتخاب کنید

اگر برای ویزای فرانسه درخواست می کنید ، باید درخواست خود را در سفارت فرانسه در کشور خود ارسال کنید. با این حال ، اگر به غیر از فرانسه از کشورهای دیگر اروپا دیدن می کنید ، باید برای سفارت ویزای خود در سفارت کشوری که بیشتر وقت خود را در آن خواهید گذراند ، درخواست کنید.

به عنوان مثال ، اگر سه روز در آلمان ، دو روز در سوئیس و در فرانسه زندگی می کنید ، باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید. از سوی دیگر ، اگر به همان میزان روز در هر کشوری که قصد سفر به آن را دارید سپری کنید ، ابتدا باید از سفارت کشوری که در آن فرود خواهید آمد درخواست دهید.

فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه را پر کنید

 

فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه را می توانید در اینجا بیابید.

فرم را با اطلاعات صادقانه و درست پر کنید. به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که در این فرم می دهید باید با اسناد دیگر مطابقت داشته باشد ، در غیر این صورت ، به احتمال زیاد درخواست شما رد می شود. فراموش نکنید که آن را دوبار چاپ کنید و در پایان هر دو نسخه را امضا کنید.
فایل اسناد را کامپایل کنید

مدارک مورد نیاز بستگی زیادی به نوع ویزای فرانسه دارد که برای آن درخواست می کنید و هدف شما برای ورود به فرانسه است. بعد از اینکه متوجه شدید برای چه نوع ویزای فرانسه باید درخواست دهید ، مرحله بعدی که باید انجام دهید جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ویزای فرانسه است.
رزرو وقت ویزای فرانسه

بعد از اینکه تصمیم گرفتید کجا باید درخواست دهید ، برای ویزای فرانسه رزرو کنید. در اکثر سفارتخانه های فرانسه می توانید وقت ملاقات را به صورت آنلاین تعیین کنید ، با این حال در برخی از کشورها ، این ممکن است یک گزینه نباشد ، بنابراین باید برای تعیین وقت سفارت به سفارت بروید.

اگر این قرار را رزرو نکنید ، برای مصاحبه پذیرفته نخواهید شد.
در مصاحبه سفارت فرانسه شرکت کنید

در روز مصاحبه ، به موقع در مرکز قرار ملاقات (سفارت یا کنسولگری) حاضر شوید. به یاد داشته باشید که اگر چند دقیقه دیر کردید ، احتمالاً قرار ملاقات شما را لغو خواهند کرد. سعی کنید کمی رسمی ، اما راحت بپوشید.

تکمیل مصاحبه ویزای فرانسه حدود 10 دقیقه طول می کشد. افسر کنسولی در مورد سفر شما و هدف از سفر به فرانسه س questionsالاتی از شما می پرسد. سعی کنید عصبی نشوید و صادقانه پاسخ دهید.

پس از تأیید درخواست شما ، اطلاعات فرم درخواست به سیستم آنلاین کنسولگری یا سفارت وارد می شود و یک نسخه چاپ شده از درخواست خود را دریافت خواهید کرد ، که معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. پس از دریافت فرم چاپ شده ، لطفاً مطمئن شوید که تمام جزئیات صحیح است و فرم را امضا کنید.

متقاضیان زیر سن قانونی باید همراه مادر/پدر/سرپرست قانونی خود باشند.
هزینه ها را بپردازید

هزینه باید پس از ارائه درخواست ویزای فرانسه پرداخت شود. پس از تکمیل این پرداخت ، رسیدی دریافت می کنید که نشان می دهد پرداخت انجام شده است ، که باید در بین سایر اسناد پرونده درخواست ارائه شود. برای پردازش درخواست شما باید هزینه ویزای فرانسه را بپردازید. هزینه های ویزای فرانسه بر اساس نوع ویزا ، سن متقاضی ، ملیت و غیره با یکدیگر متفاوت است.

کودکان 6 تا 11 ساله باید هزینه ای معادل 40 یورو (بدون احتساب پولینزی فرانسه ، کالدونیای جدید ، والیس و فوتونا ، سنت پیر و میکلون ، مایوت و سرزمین های جنوبی و قطب جنوب فرانسه) اعمال کنند.

راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه چقدر طول می کشد؟

درخواست ویزای فرانسه شما ظرف پنج تا 20 روز کاری بررسی می شود.

در صورتی که برای ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه درخواست کرده اید ، به مدت 15 تا 20 روز یا در برخی موارد خاص حداکثر تا 2 ماه پاسخ دریافت خواهید کرد.

اگر برای بازدید از سرزمین ها و مجموعه های خارج از کشور فرانسه درخواست ویزای کوتاه مدت می کنید ، زمان پردازش 5 روز کاری تا 3 هفته است. از سوی دیگر ، ویزای اقامت طولانی مدت به این مکان ها می تواند تا 2 ماه به پردازش برسد.
در صورت امتناع ویزای شینگن فرانسه چه کاری می توانم انجام دهم؟

در صورت امتناع از ویزای شینگن برای فرانسه ، می توانید درخواست ارزیابی مجدد درخواست را به سفارت یا کنسولگری فرانسه ارسال کنید. چنانچه دلایل محکمی دارید که معتقد هستید امتناع ویزا ناعادلانه بوده است ، چنین درخواستی باید انجام شود.

درخواست تجدیدنظر علیه این تصمیم باید 2 ماه از روز امتناع به زبان فرانسوی ارائه شود و اسناد و مدارک ضمیمه پرونده نیز ضمیمه شود. نتایج تجدید نظر می تواند امتناع غیرمستقیم (بدون پاسخ در 2 ماه) یا امتناع مستقیم کمیسیون باشد.

متقاضی می تواند برای لغو آن تصمیم حداکثر تا 2 ماه در دادگاه اداری نانت درخواست تجدیدنظر کند (فقط در صورتی که ویزا از درخواست تجدیدنظر رد شده باشد یا وزیران نیز رد ویزا را تأیید کنند).
چند بار می توانم با ویزای شینگن وارد فرانسه شوم؟

ویزای شینگن فرانسه بر اساس زمان مجاز اجازه ورود به شینگن و تعداد کشورهایی که اجازه ورود به آن را دارند ، به شرح زیر است:

ویزای یکنواخت این نوع ویزا دو نوع است:
یکبار ورود – که به دارنده آن اجازه می دهد یکبار در منطقه شنگن وارد شود.
چندین ورودی – دارنده این نوع ویزا مجاز است چندین بار وارد فرانسه و دیگر کشورهای حوزه شنگن شود.
ویزاهای دارای اعتبار محدودیت محدود (LTV) – ویزاهایی هستند که به دارنده آنها اجازه نمی دهد به جز فرانسه در صورت صدور سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود به سایر کشورهای شنگن سفر کنند.

راهنمای کامل اخذ ویزای فرانسه

آیا می توان ویزای شینگن فرانسه من را لغو کرد؟

ویزای شینگن فرانسه می تواند لغو شود ، در صورت داشتن موارد زیر:

کار بدون داشتن مجوز کار.
مشارکت در اقداماتی که برای نظم عمومی خطرناک است.
تلاش برای اقامت در فرانسه

در صورت لغو روادید شنگن فرانسه ، می توانید از این تصمیم در استان و/یا وزارت کشور تجدید نظر کنید ، زیرا ممکن است تصمیم مجدد را برای رد مجدد ارزیابی کنند.
آیا می توانم با ویزای فرانسه کار کنم؟

به طور طبیعی ، ویزای کوتاه مدت فرانسه برای به دست آوردن یک شغل با حقوق نیست. خارجیانی که مایل به دریافت ویزای بلند مدت برای دریافت شغل با حقوق در سرزمین فرانسه هستند ، باید ابتدا یک کارفرمای حامی پیدا کنند که یک قرارداد کار تأیید شده (مهر شده) توسط DIRECCTE برای آنها تهیه کند ، زیرا این سند برای ویزا مورد نیاز است. کاربرد.

خارجیانی که مایل به اخذ ویزای بلند مدت برای دریافت شغل با حقوق به عنوان هنرمند یا ورزشکار در مسابقات قهرمانی هستند ، باید مجوز کار گرفته شده توسط کارفرما/موسسه میزبان با مهر و موم مقامات لازم فرانسه را داشته باشند ، زیرا این سند برای ویزا مورد نیاز است. کاربرد.

مجوز کار موقت فرانسه

مجوز موقت فرانسه برای افرادی که برای انجام فعالیتهای پولی تحت ویزای شنگن فرانسه به فرانسه می آیند ضروری است.

فقط کسانی که برای اهداف زیر در فرانسه کار می کنند از این شرط مستثنی هستند:

رویدادهای ورزشی ، فرهنگی ، هنری و علمی.
سخنرانی ها ، سمینارها و نمایشگاه های تجاری.
تولید و انتشار سینمایی ، سمعی و بصری ، سرگرمی و آوایی ، به عنوان یک هنرمند یا کادر فنی.
مدلینگ و ژست هنری
خدمات به شخص (کارگر خانگی) در طول اقامت یک کارفرمای خاص در فرانسه.
مأموریت های حسابرسی و تخصص در زمینه فناوری اطلاعات ، مدیریت ، امور مالی ، بیمه ، معماری و مهندسی به عنوان یک کارمند قراردادی.

تدریس به عنوان استاد مهمان

اگر از ویزای حرفه ای کوتاه مدت به فرانسه برای اهداف دیگر استفاده می کنید ، باید مجوز کار موقت دریافت کنید. مجوز کار باید توسط کارفرما در DIRECCTE (وزارت کار فرانسه) اخذ شود. پردازش مجوز کار 10 تا 15 روز طول می کشد. معمولا ، کارفرما پس از این مدت ، فرم هایی را که مهر پست شده اند دریافت می کند.

سپس فرم باید برای متقاضی ارسال شود ، زیرا از وی خواسته می شود که این سند را در بندر ورودی فرانسه ارائه دهد.
اگر مجبور باشم بیش از 90 روز در فرانسه بمانم چه می شود؟

اگر می خواهید برای مقاصدی که نیاز به اقامت بیشتر از 90 روز به فرانسه دارند سفر کنید ، می توانید برای ویزای اقامت طولانی فرانسه اقدام کنید. اگر هدف سفر شما یکی از موارد زیر باشد ، می توانید برای ویزای طولانی مدت فرانسه درخواست دهید:

با خانواده خود متحد شوید
ثبت نام در مطالعات دانشگاهی.
در شغلی با حقوق و دستمزد مشغول به کار شوید.
به عنوان دانشجوی تبادل کار کنید.
در حرفه ای بسیار ماهر کار کنید.

شما فقط باید به سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود مراجعه کنید.

 

فهرست