فرم درخواست ویزای استرالیا

فرم درخواست ویزای استرالیا

فرم ویزای استرالیا

تمام کسانی که به استرالیا سفر می کنند و شهروند این کشور یا نزدیکترین همسایه آن، نیوزلند نیستند، باید از قبل برای ویزای استرالیا اقدام کنند.

افرادی که واجد شرایط ثبت نام آنلاین فرم ویزای استرالیا هستند، بسته به ملیت خود، می توانند درخواست eVisitor استرالیا یا درخواست ETA برای استرالیا را تکمیل کنند.

درخواست فرم ویزای استرالیا آنلاین  سریع، امن و ساده است و تکمیل و ارسال آن تنها چند دقیقه طول می کشد.

فرم درخواست ویزای استرالیا را پر کنید

برای واجد شرایط بودن برای درخواست ETA برای استرالیا و درخواست فرم ویزای استرالیا eVisitor استرالیا، شهروندان خارجی باید پاسپورت یک کشور واجد شرایط را با اعتبار حداقل 3 ماه پس از ورود به استرالیا داشته باشند.

پس از برآورده شدن شرایط ویزای استرالیا، مسافران می توانند درخواست آنلاین ویزای استرالیا را تکمیل کنند.

طیف وسیعی از اطلاعات شخصی و گذرنامه باید توسط متقاضی در فرم وارد شود،

از جمله: فرم درخواست ویزای استرالیا

کشور تابعیت

نام خانوادگی

نام اول/نام داده شده

جنسیت

تاریخ تولد

کشور محل تولد

نشانی

شماره تلفن

شماره پاسپورت

کشور گذرنامه

تاریخ صدور و انقضا پاسپورت

افرادی که برای ویزای استرالیا درخواست می کنند باید مشخص کنند که آیا برای مقاصد گردشگری یا تجاری سفر می کنند و همچنین شرایط بهداشتی و شخصیتی تعیین شده توسط دولت استرالیا را برآورده می کنند.

کسانی که محکومیت کیفری دارند و بیش از 1 سال در زندان سپری شده اند باید برای نوع دیگری از ویزای استرالیا درخواست دهند زیرا واجد شرایط تکمیل درخواست نیستند.

افرادی که با گذرنامه صادر شده توسط ایالات متحده یا تایوان سفر می کنند، واجد شرایط درخواست eVisitor استرالیا نیستند و باید از ETA استرالیا درخواست کنند.

بسته به ملیت انتخاب شده، فرم به طور خودکار برای eVisitor استرالیا اعمال می شود یا درخواست ETA استرالیا را ارسال می کند.

 استرالیابررسی و تایید پرداخت هزینه های ویزا

پس از تکمیل فرم ویزای استرالیا قسمت اطلاعات شخصی و گذرنامه فرم درخواست ویزای استرالیا، بررسی تمامی اطلاعات و تایید صحت و صحت تمامی داده ها ضروری خواهد بود.

سپس از متقاضی خواسته می شود تا برای پرداخت هزینه ثبت نام ویزای استرالیا، اطلاعات کارت اعتباری/دبیت را وارد کند:

نوع کارت را برای پرداخت انتخاب کنید

نام دارنده کارت را ارائه دهید

شماره کارت را تایپ کنید

شامل تاریخ انقضا

کد امنیتی CVV را تأیید کنید

مهم است که تمام جزئیات پرداخت وارد شده در فرم درخواست ویزای استرالیا را قبل از ارسال بررسی کنید و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید تا از تاخیر یا رد ویزا جلوگیری شود.
زمان رسیدگی به ویزا

روند درخواست ویزای استرالیا سریع و ساده است و اکثر ویزاها ظرف چند ساعت بررسی و تایید می شوند. در واقع، حدود 90 درصد از درخواست ها در یک روز پردازش می شوند.

با این حال، برای موفقیت آمیز بودن ثبت ویزای استرالیا، جزئیات ارائه شده در درخواست آنلاین ویزای استرالیا باید دقیقاً مطابق با اطلاعاتی باشد که در پاسپورت متقاضی نشان داده شده است.

پاسپورتی که برای سفر و ورود به استرالیا استفاده می شود باید همان پاسپورتی باشد که در درخواست ویزای استرالیا ارائه شده است.

اگر مشخص شود که متقاضی در طول ثبت نام ویزای استرالیا اطلاعات نادرست یا مدارک نادرست ارائه کرده است، ویزا بلافاصله رد می شود. اداره مهاجرت استرالیا به متقاضی در این مورد توصیه می کند و آنها ممکن است بتوانند با مدارک صحیح یا برای ویزای دیگری دوباره درخواست دهند.

ویزای الکترونیکی تایید شده استرالیا را دریافت کنید

برای تکمیل فرم درخواست ویزای استرالیا، متقاضیان همچنین باید یک آدرس ایمیل فعلی برای دریافت ویزای ETA یا eVisitor در صندوق پستی خود ارائه دهند.

متقاضیان می توانند انتظار داشته باشند ظرف 2 روز پس از ثبت نام ویزای استرالیا پیامی دریافت کنند که به آنها می گوید:

ویزا داده شده است

یک برنامه جدید مورد نیاز است

درخواست ویزای استرالیا برای ارزیابی بیشتر ارجاع داده شده است. در این صورت می توان با ورود مجدد به سامانه آنلاین و انتخاب گزینه Check an ETA یا Check an eVisitor وضعیت اپلیکیشن را پیگیری کرد.

اگر هیچ ایمیلی در مورد فرآیند درخواست ویزای استرالیا در صندوق اصلی ایمیل دریافت نشده است، متقاضیان می توانند پوشه های “اسپم”، “پست انبوه” یا “ایمیل ناخواسته” خود را بررسی کنند.

اگر ایمیل در هیچ یک از این پوشه ها وجود نداشته باشد، ممکن است آدرس ایمیل گیرنده به درستی در فرم درخواست ویزا ارائه نشده باشد.

کسانی که با موفقیت درخواست ویزای آنلاین استرالیا را تکمیل می کنند و ویزای استرالیا را در صندوق پستی خود دریافت می کنند، می توانند پس از ورود، نسخه ای از آن را چاپ کنند تا به کنترل مرز استرالیا ارائه کنند.

فرم ویزای استرالیا

مزایای درخواست ویزای آنلاین

ویزای الکترونیکی استرالیا درخواست مجوز سفر به استرالیا را آسانتر و سریعتر از گذشته می کند.

آنها به طور کامل نیاز به مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری برای ثبت درخواست را از بین می برند.

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، این به معنای صرف هزینه و زمان کمتر برای سفر به مأموریت دیپلماتیک است.

علاوه بر این، برنامه 100٪ بدون کاغذ است و تمام اسناد را می توان در قالب الکترونیکی بارگذاری کرد. از آنجایی که ویزا از طریق ایمیل ارسال می شود، برای دریافت آن نیازی به مراجعه به یک دفتر نیست.

در نهایت، برنامه های الکترونیکی معمولا سریعتر از برنامه های کاغذی سنتی هستند.

درخواست را می توان به صورت 24 ساعته در 365 روز سال ارسال کرد و نیازی به انتظار برای وقت سفارت نیست.

بررسی درخواست توسط مقامات تا 2 روز کاری طول می کشد، اما در بیشتر موارد، تصمیم در عرض چند ساعت اعلام می شود.

چرا باید برای eVisitor یا ETA استرالیا درخواست داد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، مزایای زیادی برای درخواست آنلاین وجود دارد.

ویزای ETA و eVisitor از سریعترین ویزاهای استرالیا هستند و فقط به صورت الکترونیکی در دسترس هستند. آنها یک لیست حداقل نیاز با تعداد کمتری از اسناد پشتیبانی برای ارسال دارند

اگرچه یک متقاضی ممکن است واجد شرایط چندین نوع ویزا باشد، اما باید در نظر داشته باشد که سایر ویزاها ممکن است شامل درخواست طولانی تر و مدارک پشتیبان بیشتری باشد، به خصوص اگر برای سفر یا اقامت طولانی مدت در نظر گرفته شده باشد.

متقاضیان نباید نگران فرآیندهای خودکار باشند: هر درخواست به صورت جداگانه بررسی می شود و در صورت رد شدن، متقاضی توضیحات مفصلی دریافت خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد درخواست ویزای استرالیا

به عنوان یک فرآیند الکترونیکی، ویزای ETA و eVisitor استرالیا بسیار سریع به دست می آید. اگر درخواست به درستی پر شود و شرایط مطابقت داشته باشد، مقامات استرالیا درخواست را ظرف 1 تا 2 روز کاری بررسی خواهند کرد. بسیاری از برنامه ها ظرف چند ساعت تایید می شوند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که تاخیر ممکن است رخ دهد. این به ویژه در مواردی که:

درخواست در طول یا نزدیک به تعطیلات رسمی ارسال شده است

اطلاعات و/یا اسناد ارسالی نادرست/ناقص هستند

بسیار مهم است که همه متقاضیان فرم درخواست ویزای استرالیا خود و اطلاعات ارائه شده را قبل از تکمیل فرم درخواست ویزای استرالیا خود به طور کامل بررسی کنند.

این بستگی به ویزای خاصی دارد که می خواهید دریافت کنید. برای بسیاری از ویزاهای الکترونیکی، پاسپورت باید حداقل 3 ماه از تاریخ ورود به استرالیا معتبر باشد.

این در مورد گذرنامه های معمولی، گذرنامه های اضطراری و گذرنامه های موقت صادق است.

بازدیدکنندگان باید قبل از تکمیل فرم درخواست ویزای استرالیا، شرایط ویزای مربوط به ملیت و نوع خاص گذرنامه آنها را بررسی کنند.

همه اتباع خارجی باید مطمئن شوند که با همان گذرنامه ای که در طول درخواست ویزا استفاده کرده اند، سفر می کنند.

به این دلیل که ویزای الکترونیکی و پاسپورت مستقیماً به هم مرتبط هستند.

در صورتی که اطلاعات موجود در ویزا با اطلاعات موجود در گذرنامه مطابقت نداشته باشد، ممکن است از ورود مسافر به استرالیا خودداری شود.

به طور کلی، رزرو بلیط هواپیما به عنوان بخشی از شرایط ویزای ETA و eVisitor برای استرالیا ضروری نیست.

سایر ویزاها ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند و به مسافران توصیه می شود قبل از ارسال درخواست خود، این موارد را بررسی کنند.

درخواست‌های ویزای ETA و eVisitor استرالیا به سرعت پردازش می‌شوند.

با این حال، متقاضیان باید درخواست خود را از قبل ارسال کنند تا زمان کافی برای تأخیرهای احتمالی که ممکن است بر برنامه سفر آنها تأثیر بگذارد، در نظر گرفته شود.

خرید بلیط هواپیما از قبل یک انتخاب شخصی است. بازدیدکنندگان باید توجه داشته باشند که ویزای رد شده ممکن است منجر به عدم امکان گرفتن هواپیمای مورد نظر آنها و در نتیجه لغو یا تغییر هزینه بسته به شرکت هواپیمایی شود.

به طور کلی، می توان برای 2 ویزای استرالیا هم زمان درخواست داد یا برای ویزای دوم استرالیا در زمانی که یکی هنوز معتبر است، اقدام کرد، مگر اینکه با شرایط و شرایط خاص ویزا مغایرت داشته باشد.

اما امکان داشتن 2 ویزای معتبر استرالیا به صورت همزمان وجود ندارد. این بدان معنی است که در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست، ویزای جدید ممکن است ویزای معتبر در زمان درخواست را لغو کند.

همچنین، لطفاً توجه داشته باشید که برخی از ویزاها را نمی توان در زمانی که متقاضی در استرالیا است درخواست کرد. به همین ترتیب، برخی از ویزاها برای درخواست، نیاز به حضور متقاضی در کشور دارند.

بسیار مهم است که بازدیدکنندگان خارجی قبل از درخواست ویزا، شرایط و الزامات خاصی را که در مورد پرونده آنها اعمال می شود بررسی کنند.

فرم درخواست ویزای استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

فهرست