مدارک ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

لیست کامل مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن مدارکی وجود دارد که باید بسته به نوع ویزای شینگن مورد تقاضا ، ملیت و وضعیت فعلی خود ارائه دهید.

در طول مدت رسیدگی ، کنسولگری در موارد خاص می تواند از شما بخواهد اطلاعات یا اسناد اضافی را ارسال کنید یا ممکن است برای مصاحبه با شما تماس گرفته شود. مطمئن شوید که آنها را نیز ارسال کنید ، زیرا ارائه اولین مدارک مورد نیاز تضمین نمی کند که ویزا دریافت خواهید کرد.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط  هستید

شرایط ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن به شرح زیر است:

پاسپورت معتبر. گذرنامه باید دارای برخی از معیارها باشد ، به شرح زیر:

گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوان ویزا را ضمیمه کرد.

نباید بیش از ده سال سن داشته باشد (یعنی باید در 10 سال گذشته صادر شود).

باید حداقل سه ماه دیگر پس از تاریخی که قصد خروج از قلمرو شینگن را دارید معتبر باشد.

فرم درخواست ویزای شینگن این فرم اطلاعات اصلی را به عنوان نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، محل و کشور تولد می پرسد.

همچنین اطلاعات مربوط به ملیت فعلی ، جنسیت ، وضعیت تاهل و جزئیات مربوط به مشخصات گذرنامه شما (به عنوان تاریخ صدور ، تاریخ انقضا و غیره) در مورد هدف از سفر ، نوع ویزای مورد درخواست شما (یکبار ورود ، دو برابر) ورود یا ورود چندگانه) ، مدت زمان اقامت در نظر گرفته شده و غیره

عکاسی مطابق با دستورالعمل های شینگن. شما باید دو عکس یکسان ارسال کنید ، یکی در فرم درخواست چسبانده شده و دیگری به صورت گسسته ارسال شده است.

مدارک ویزای شینگن

اثبات هزینه پرداخت شده برای ویزای شینگن. پس از پرداخت هزینه ویزا ، رسیدی برای شما صادر می شود. آن را نگه دارید زیرا برای جمع آوری برنامه پردازش شده باید آن را نشان دهید.

در صورت رد درخواست ویزای شینگن یا اگر درخواست خود را پس بگیرید ، هزینه بازپرداخت نمی شود.

بیمه درمانی مسافرتی برای کل اقامت شما در اروپا. کشورهای عضو منطقه شینگن در مورد حداقل پوشش بیمه درمانی مسافرتی که 30،000 یورو برای هر فرد است ، توافق کردند.

بیمه باید کل اقامت در قلمرو شنگن و تمام هزینه هایی را که ممکن است در ارتباط با بازگشت به دلایل پزشکی ، مراقبت های فوری پزشکی و/یا درمان های اورژانسی در بیمارستان ایجاد شود ، پوشش دهد.

داده های بیومتریک داده های بیومتریک افراد متقاضی ویزای شینگن در سیستم اطلاعات ویزای جدید (VIS) ذخیره می شود. دسته بندی های ذکر شده در زیر از الزامات اثر انگشت مستثنی هستند:

کودکان زیر دوازده سال.

افرادی که جمع آوری اثر انگشت برای آنها از نظر جسمی غیرممکن است.

سران کشورها و اعضای دولت های ملی ، همسران همراه آنها و هیئت رسمی آنها هنگام سفر رسمی.

کپی ویزای قبلی اگر قبلاً به منطقه شنگن سفر کرده اید ، با گذرنامه ای که در حال حاضر منقضی شده است (یا کامل است) ، باید آن را به همراه سایر مدارک برای اثبات سفرهای خود ارسال کنید. اگر بیش از دو

پاسپورت دارید ، همه آنها را بیاورید. آنها را به هم وصل نکنید ، بلکه آنها را با یک لاستیک ببندید.

برنامه سفر. برنامه پرواز یک برنامه پرواز دقیق به و از کشور مقصد در محدوده شنگن است که می خواهید ویزای سفر را دریافت کنید ، به عنوان رزرو پرواز رزرو شده ، رزرو هتل ، تور بسته ، و غیره. این بدان معنا

نیست که شما مجبور خواهید بود بلیط پرواز واقعی را قبل از دریافت ویزا بخرید ، فقط رزرو پرواز.

نامه همراه ویزای شینگن.

مدارک ویزای شینگن

در نامه ای مشروح ، برنامه سفر خود را با جزئیات در مورد زمان سفر به این کشور ، محل اقامت و کارهایی که انجام می دهید توضیح می دهید.

اثبات وضعیت مالی شما باید شواهدی را نشان دهید که قادر خواهید بود در طول اقامت خود در قلمرو شینگن از لحاظ مالی خود را حفظ کنید.

شما باید بتوانید از طریق صورت حساب بانکی سه ماه گذشته ، که نباید بیش از سه روز باشد ، ثابت کنید. حداقل مقدار مورد نیاز در هر کشور متفاوت است ، بنابراین شما باید با مقام کنسولی مربوطه در کشور خود مشورت کنید.

اثبات اقامت. اثبات اقامت برای ویزای شینگن معمولا رزرو هتل است.

اگر قصد دارید با دوستان یا اعضای خانواده خود ملاقات کنید ، باید نامه ای ارسال کنید که آنها آن را تأیید کنند و توضیح دهند که آنها فضای کافی برای شما دارند. بسته به کشوری که قصد سفر به آن را دارید ، میزبان شما ممکن است مجبور به ارائه برخی اسناد اضافی باشد ، به عنوان مثال:

در فرانسه ، میزبان باید یک اصل به اصطلاح “Declaration d’Accueil” (سند تضمین) ارائه دهد. اگر میزبان اهل لوکزامبورگ باشد ، همین امر صادق است.

در اتریش ، میزبان باید “Elektronische Verpflichtungserklärung” را در شهرداری خود در اتریش درخواست کند. او باید این سند را زودتر از 30 روز قبل از تعیین وقت ویزای متقاضی به مقامات اتریش تحویل دهد.

در بلژیک ، اصل “Engagement de Prize en Charge – Verbintenis tot Tenlasteneming 3 bis” باید توسط شهرداری مهر شود و مهر برجسته آن توسط دفتر خارجه باشد.

در حالی که در هلند میزبان باید اصل “Bewijs van Garantstelling” و همچنین سه برگ حقوق و گزارش و قرارداد کار شخص دعوت کننده را ارائه دهد. اگر میزبان مستقل است ، باید ثبت نام خود را در ثبت تجاری

شرکت ، تصمیم مالیاتی به نام “down aanslaginkomstenbelastingen” ، یک سند رسمی از مالیات “Belastingdienst” و کپی سود و زیان آن نیز ارائه دهد.

مدارک اضافی ویزای شینگن

بسته به وضعیت کاری شما ، باید اسناد اضافی را به شرح زیر ارائه دهید: مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

مدارکی از وضعیت دانشجویی – شما باید از طریق مدرک ثابت کنید که دانشجو هستید.

این می تواند کارت دانشجویی یا کپی مدرک تحصیلی در دانشگاه و فهرست دانشجویی باشد که توسط دانشگاه امضا و مهر شده است و رونوشت فعلی سوابق. شما باید مدرک کافی برای کل اقامت در کشور

مقصد خود را ارائه دهید ، که می تواند یک قرارداد کار و صورت حساب بانکی از طرف والدین یا میزبان شما باشد (در صورت وجود).

مدارک شغلی – می تواند یک نامه اصلی امضا شده از یک کارفرما یا فیش حقوقی اخیر باشد.

شما باید قرارداد کار و تأییدیه مرخصی را از کارفرمای خود ، جدا از صورت حساب بانکی ، ارائه دهید.

شواهدی مبنی بر خود اشتغالی-نامه ای از یک وکیل ، حسابدار یا شرکت های تجاری ، که وضعیت شما را تأیید می کند.

مدارک بازنشستگی – صورت حساب بازنشستگی در 6 ماه گذشته.

مدارک ویزای شینگن

شرایط و مدارک ویزای شینگن برای کودکان زیر 18 سال

فرم درخواست ویزای شینگن باید دو بار توسط سرپرست قانونی قانونی امضا شود.

شناسنامه فاقد برگه.

اگر کودک به تنهایی سفر می کند ، باید رضایت نامه والدین را از طرف والدین ارائه دهد.

اگر کودک تنها با یکی از والدین خود سفر می کند ، والدین دیگر باید رضایت نامه محضری/تأیید شده را ارائه دهند.

در صورتی که والدین مجردی که کودک خردسال با آنها در سفر خواهد بود تنها دارای اختیارات پدری باشد ، باید اسناد مربوط به دادگاه (گواهی فوت ، توافقنامه طلاق یا قرارداد حضانت) ارائه شود.

توجه: توجه داشته باشید که سفارتخانه ها یا کنسولگری ها درخواست قبلی را بدون قرار قبلی نمی پذیرند و اکثر آنها اطلاعاتی در مورد پرونده های در حال رسیدگی از طریق ایمیل یا تلفن نمی دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

هر سفارت یا کنسولگری این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هنگام ملاقات شما یا بعداً مدارک بیشتری را درخواست کند و همچنین متقاضی را برای مصاحبه دیگری احضار کند.

لینک مفید

فهرست