مزایای شهروندی اتحادیه اروپا

مزایای شهروندی اتحادیه اروپا

شهروندی اروپا

12 مزیت شهروندی اروپا

پاسپورت اتحادیه اروپا یکی از پرطرفدارترین پاسپورت های جهان است. منظور ما از آن چیست؟ ساده است. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون ویزا وارد 153 کشور شوند که پاسپورت اتحادیه اروپا را به یکی از مطلوب ترین اسناد سفر تبدیل می کند.

به هزاران نفر از ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، آفریقای جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر هر سال برای شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تبار بپیوندید!

در مورد مزایای شهروندی اتحادیه اروپا، مزایای زیادی وجود دارد، از جمله تحرک بین المللی، حقوق کار نامحدود در اتحادیه اروپا و در بیشتر موارد، انتقال شهروندی اتحادیه اروپا به فرزندان و نوه های شما. در اینجا فقط چند مورد از مزایا و مزایای منحصر به فرد تابعیت دوگانه اتحادیه اروپا، صرف نظر از اینکه اهل کجا هستید، آورده شده است.

مزیت شهروندی اروپا  1 – بدون نیاز به ویزا

اگر قبلاً به اروپا سفر کرده اید، می دانید که اکثر شهروندان ایالات متحده، استرالیا، کانادا و نیوزلند می توانند بدون ویزا وارد اتحادیه اروپا شوند. با این حال، این افراد نمی توانند بیش از 90 روز از هر 6 ماه در اتحادیه اروپا زندگی، کار یا تحصیل کنند. اگر واجد شرایط شهروندی اتحادیه اروپا هستید، می توانید بین 28 کشور عضو آزادانه و بدون ویزا سفر کنید و بدون محدودیت در آنجا بمانید.

Benefit 2 شهروندی اروپا – حقوق کامل کار و سکونت

شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، اتباع منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، از نظر قانونی حق اقامت، کار و جستجوی کار در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند. اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، تلاش برای دریافت ویزای تحت حمایت کارمندی می تواند بسیار گران و دشوار باشد. کارفرمایان اروپایی به دنبال افراد حرفه‌ای دوزبانه دوزبانه، آگاه از فرهنگ، با تجربه در محیط‌های بین‌المللی هستند.

آنها ترجیح می دهند با دو تابعیتی کار کنند زیرا به مجوزهای پیچیده یا ویزا نیاز ندارند.

مزیت شهروندی اروپا 3 – تحصیلات عالیه و بورسیه تحصیلی یارانه ای

دلایل زیادی برای تحصیل در اتحادیه اروپا وجود دارد: دانشگاه های معتبر، فرصت هایی برای شبکه های بین المللی و توسعه شغلی، شهرهای معروف و متنوع، کیفیت زندگی بالا و البته 28 کشور مختلف با شهریه رایگان یا بسیار مقرون به صرفه. در سراسر اتحادیه اروپا-28، محبوب ترین مدارک یارانه ای شامل علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، فناوری اطلاعات، تجارت، مدیریت و حقوق است.

پیش بینی می شود تا سال 2020، 40 درصد از افراد 30 تا 34 ساله در اتحادیه اروپا دارای مدرک تحصیلی عالی باشند. Erasmus+، یک برنامه تبادل مشهور جهانی، به دانشجویان و دانشگاهیان این فرصت را می دهد تا مهارت های خود را توسعه دهند و چشم انداز شغلی خود را افزایش دهند. از سال 2014 بیش از 3 میلیون نفر از آن استفاده کرده اند.

مزایای شهروندی اتحادیه اروپا

مزیت شهروندی اروپا 4 –

استارت آپ یا SME خود را راه اندازی و رشد دهید / پاسپورت اتحادیه اروپا

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، می توانید به سرعت و به آسانی یک شرکت ثبت کنید و شعبه ای از یک کسب و کار موجود در اتحادیه اروپا را در هر کشور اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ یا لیختن اشتاین راه اندازی کنید.

در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا، شما می توانید یک شرکت جدید را با کمتر از 100 یورو در کمتر از 3 روز کاری راه اندازی کنید و تمام مراحل را به صورت آنلاین از طریق یک نهاد اداری واحد تکمیل کنید.

صندوق‌ها و طرح‌های مختلف اتحادیه اروپا برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط، مانند باشگاه اروپای استارت‌آپ، مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری اروپا یا پلت‌فرم مشارکت اروپای نوپا وجود دارد. اگر به دنبال افزایش دید کسب و کار خود هستید یا به دنبال تامین مالی هستید، می توانید پروژه خود را در پورتال پروژه سرمایه گذاری اروپا ثبت کنید.

هدف از این طرح ها رفع موانع سرمایه گذاری، ارائه کمک های فنی و استفاده بهتر از منابع مالی است. صاحبان مشاغل با تابعیت مضاعف از منطقه اقتصادی واحد اتحادیه اروپا بدون مواجهه با محدودیت های اعمال شده توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا بهره مند می شوند.

مزیت شهروندی اروپا 5 – حق حمایت کنسولی توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

شهروندان اتحادیه اروپا در یک کشور غیر اتحادیه اروپا که در آن کشور ملی آنها نمایندگی ندارد، حق حمایت مقامات دیپلماتیک یا کنسولی هر کشور دیگر اتحادیه اروپا را دارند. این حق در ماده 46 منشور حقوق اساسی ذکر شده است. تمامی 28 کشور عضو تنها در سه کشور آمریکا، چین و روسیه به صورت دیپلماتیک نمایندگی دارند.

در سایر نقاط جهان، بسیاری از شهروندان اتحادیه اروپا توسط سفارت یا کنسولگری ملی خود نمایندگی ندارند. در مواقع اضطراری، کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید به شهروندان اتحادیه اروپا کمک کنند تا اتباع خود را تخلیه کنند. محافظت همچنین موقعیت‌های روزمره مانند دزدیده شدن پاسپورت، تصادف جدی یا بیماری را پوشش می‌دهد.

مزیت 6 – دسترسی به مزایای مراقبت بهداشتی ملی

طبق قوانین فعلی اتحادیه اروپا، شهروندان اتحادیه اروپا زمانی که در هر یک از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند از مراقبت های بهداشتی متقابل بهره مند می شوند. این حقوق چه به طور موقت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند، مثلاً در تعطیلات یا تحصیل در خارج از کشور، اقامت دائم در کشور دیگری از اتحادیه اروپا، یا هنگام سفر به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دریافت درمان پزشکی.

مزیت 7 – حق رای و تصدی پست های خدمات عمومی

همه شهروندان اتحادیه اروپا حق رای دادن و نامزدی در انتخابات پارلمان اروپا در کشور اتحادیه اروپا که در آن ساکن هستند، تحت شرایطی مشابه با اتباع آن کشور، دارند. آنها همچنین حق رای دادن و نامزدی در انتخابات شهرداری در کشور اتحادیه اروپا را دارند که در آن ساکن هستند.

شهروندان اتحادیه اروپا این حق را دارند که تحت شرایطی مشابه با اتباع کشوری که در آن به دنبال کار هستند استخدام شوند و نمی توان از آنها درخواست کرد که شرایط اضافی را برآورده کنند. این بدان معناست که شهروندان برای هر شغلی که در هر کشور اتحادیه اروپا آگهی می شود، از جمله مشاغل بخش دولتی، درخواست می دهند.

برخی از پست های خدمات عمومی ممکن است محدود به اتباع کشور خاصی باشد که در آن شغل کار می کنند

مزیت 8 – به میراث و سابقه خانوادگی خود متصل شوید

برای اکثر مردم، این هنوز مهمترین مزیت شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تبار است. کشف اطلاعات در مورد اجداد خود شما را به میراث و هویت اروپایی خود نزدیکتر می کند.

 شهروندی اروپا

مزیت 9 – حریم خصوصی

اتحادیه اروپا اخیراً مقررات حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) را معرفی کرده است که جمع‌آوری، ذخیره و استفاده از داده‌ها را پوشش می‌دهد و به افراد اجازه می‌دهد تا داده‌های شخصی خود را از یک ارائه‌دهنده خدمات به دیگری منتقل کنند. مقررات اتحادیه اروپا لایه ای از حریم خصوصی را در مورد مالیات ارائه می دهد که در بسیاری از نقاط جهان در دسترس نیست.

قوانین حفظ حریم خصوصی در لهستان حتی سخت‌تر از سایر نقاط اروپاست و بسیاری از مردم این سطح از حفاظت شخصی را بیش از هر چیز دیگری ارزش می‌دهند.

مزیت 10 – ردیابی سریع از طریق گمرک

اگر تا به حال مجبور شده اید قبل از خروج از فرودگاه در یک صف طولانی با شهروندان غیر اتحادیه اروپا بایستید، حتی بیشتر از داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا قدردانی خواهید کرد.

مزیت شهروندی اروپا  11 – طرح B

در محیط سیاسی و اجتماعی پویا و تا حدودی ناپایدار امروزی، پاسپورت اتحادیه اروپا امکان سفر نامحدود، عبور ایمن و کمک کنسولی را برای شما و خانواده‌تان در شرایطی که خارج از کنترل شماست، فراهم می‌کند. بسیار گرانبها!

مزیت شهروندی اروپا 12 – مالکیت ملک

یکی دیگر از مزایای شهروندی اروپا تابعیت مضاعف اتحادیه اروپا، امکان داشتن ملک در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا بدون مجوز است.

تنوع بخشیدن به سبد خود در املاک و مستغلات اروپا ممکن است بهتر از بیش از یک دهه گذشته باشد.

اگرچه چندین کشور اروپایی هنوز در حال بهبودی از بحران‌های املاک هستند، سرمایه‌گذاران بین‌المللی درباره بازار املاک و مستغلات اروپا – به استثنای بریتانیا که به دلیل برگزیت متزلزل شده است – مثبت هستند.

در سفر به سمت شهروندی اروپا به کمک نیاز دارید؟

برای اطلاع از واجد شرایط بودن با ما تماس بگیرید

مزایای شهروندی اتحادیه اروپا

فهرست