مشاغل مهندسی در کانادا

مشاغل مهندسی در کانادا

 

مشاغل مهندسی در کانادا

کانادا به طور فزاینده ای نیاز به جایگزینی مهندسین بازنشسته دارد ، به ویژه در نقش های عمرانی و مکانیکی. برای پر کردن تمام مشاغل مهندسی فعلی و آینده در کانادا ، دولتها و کارفرمایان باید به مهندسین آموزش دیده در کانادا نگاهی بیاندازند.

چه کسی تمام این مشاغل مهندسی در کانادا را پر خواهد کرد؟ چرا تو نه! بنابراین ، بیایید شروع کنیم.

همانطور که می دانید ، مهندسی بخش وسیعی است و فرصت های شغلی زیادی در کانادا دارد. ما به طور خاص بر مهندسی عمران ، ژئوتکنیک ، سازه ، برق و مکانیک تمرکز خواهیم کرد. مهندسان این رشته ها می توانند انتخاب کنند که در خدمات حرفه ای یا از طریق قرارداد کار کنند. با توجه به ماهیت عمیق مشاغل مهندسی در کانادا ، این مقاله به طور خاص فقط به نقش مهندسی مشاور می پردازد. اگر تمرکز شما بر پیمانکاری است ، ممکن است ترجیح دهید از صفحه مشاغل ساختمانی در کانادا برای بررسی دقیقتر بازار کار مشورت کنید.
برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرت به لیست پستی ما بپیوندید!

مشاوره حرفه ای مهندسی

برای پیگیری مشاغل مهندسی در کانادا در زمینه مشاوره طراحی ، مهم است که به خاطر داشته باشید که کارفرمایان کانادایی برای مهندس حرفه ای (مهندسی P.) ارزش زیادی قائل هستند. برای بدست آوردن این ، شما باید توسط نهاد مهندسی استان مربوطه اعتبار داشته باشید ، وضعیت مهندس در آموزش (EIT) را بدست آورید و به مدت سه سال زیر نظر یک مهندس حرفه ای کار کنید. ما اکیداً توصیه می کنیم قبل از شروع جستجوی شغل خود در مشاوره طراحی ، رتبه EIT را کسب کنید ، زیرا کارفرمایان تمایل زیادی برای استخدام داوطلبانی با درجه مهندسی P. دارند.

بر اساس توافق واشنگتن ، مهندسانی که منشور خود را در هر 19 کشور یا حوزه قضایی شرکت می کنند ، نیاز به 12 ماه تجربه محلی دارند و قبل از انتقال به P. Eng باید یک آزمون اخلاق را به چالش بکشند. وضعیت در کانادا این کشورها و حوزه های قضایی عبارتند از: استرالیا ، کانادا ، چین ، چین تایپه (تایوان) ، هنگ کنگ ، هند ، ایرلند ، ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی ، نیوزلند ، پاکستان ، پرو ، روسیه ، سنگاپور ، آفریقای جنوبی ، سریلانکا ، ترکیه ، انگلستان ، ایالات متحده. شما می توانید اینجا بیشتر بیاموزید.

با توجه به تقاضای بالای مشاغل مهندسی در کانادا ، نباید تعجب کرد که متقاضیان بین المللی ماهر تقاضای زیادی دارند.  ما با استخدام  بلند پروازانه ترین پروژه های مهندسی در کانادا و ماهرترین استعدادهای مهندسی جهانی بپردازیم.

استخدام  با مشاغل مهندسی در کانادا برجسته برای پر کردن مشاغل مهندسی زیر در کانادا کار می کند:

طراحان مکانیک و مدیران پروژه برای ساختمان های ICI
طراحان برق و مدیران پروژه برای ساختمانهای ICI
طراحان مدنی و مدیران پروژه برای توسعه زمین و زیرساخت ها
طراح سازه و مدیر پروژه برای ساختمانهای ICI

برای مشاهده آخرین پست ها ، به صفحه مشاغل ما مراجعه کنید.

نکات مهم برای مشاغل مهندسی در کانادا

با توجه به تخصصی که در مورد نقش مهندسی در کانادا دارد ، فکر کردیم ایده خوبی است که با  در مورد نکات مهم او برای کسانی که به دنبال نقش مهندسی در کانادا هستند صحبت کنیم.
توصیه ای که به مهندسان در جستجوی کار در کانادا می دهید چیست؟

برای کانادایی کردن رزومه خود وقت بگذارید. همان مدرکی که در کشور خود استفاده می کنید معمولاً هنگامی که شما تجربه محلی ندارید و به عنوان یک تازه وارد “خطر مهاجرت” را ندارید ، یک مدیر استخدام در کانادا را تحت تأثیر قرار می دهد – این بدان معناست که کارفرمای بالقوه شما در مورد توانایی یا قصد شما برای ماندن در کانادا شک دارد. در دراز مدت ، احساسی که باید زود از بین ببرید. برای رزومه خود ، قالب کانادایی را دنبال کنید و بر ارتباط پروژه های خود و نحوه ارزش افزوده تمرکز کنید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ارائه جزئیات مربوط به پروژه های خود (ارزش نقدی ، محدوده ، روش تحویل پروژه و غیره)
تمرکز بر تأثیرات مثبت هر پروژه.
وقت بگذارید و هر جنبه ای از نقش خود را با جزئیات دقیق بیان کنید.

M2C: آیا می توانید برخی از اشتباهاتی را که مهندسان جدید به کانادا باید از آنها اجتناب کنند ، بیان کنید؟

RS: دوست دارم مثبت اندیش باشم. به هر حال ، این شانس خوب است که به عنوان یک مهندس تازه فارغ التحصیل یا با تجربه ، برای کنفرانس ها ، ارائه ها و امتحانات در گذشته اخیر آماده شده باشید. با این حال ، وقتی صحبت از اطلاعات خاص کانادا می شود ، احساس می کنم نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

در مهندسی مشاوره ، کسب مجوز مهندس حرفه ای بسیار مهم است ، بنابراین آماده باشید تا در مورد این هدف به تفصیل بحث کنید.
اهمیت تجربه محلی را دست کم نگیرید. شما باید بپذیرید که یک منحنی یادگیری در ارتباط با کار در هر بازار جدید وجود دارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که انتظارات و نگرش حقوق شما این را نشان می دهد.
تفکر بلند مدت را فراموش نکنید. بسیاری از نامزدها با مجوز کار موقت می آیند و شکست می خورند زیرا کارفرمایان کانادایی حداقل سه یا چهار سال بازدهی را برای هر کارمندی که استخدام می کنند ، انتظار دارند. تقریباً همیشه برای موفقیت در نقش مهندسی در کانادا باید برنامه ای داشته باشید تا بیش از دو سال بمانید.

M2C: مهندسین در مصاحبه چه سوالاتی باید بپرسند؟

RS: بسیاری از توصیه های مربوط به مشاغل مهندسی در کانادا همچنین می تواند برای کشور شما یا هر مصاحبه ای اعمال شود. با این وجود ، اینها برخی از مهمترین سوالاتی هستند که باید با یک کارفرمای بالقوه مطرح کنید ، به ویژه اگر احساس می کنید یک پیشنهاد نزدیک است:

دیگر نامزدهای بین المللی چگونه بر منحنی یادگیری در بازار جدید غلبه کرده اند؟
امروز چه کاری می توانم برای آماده شدن برای کار در کانادا انجام دهم؟
سه تا شش ماه اول این نقش چگونه خواهد بود؟
چگونه این شرکت در دو تا سه سال آینده حرفه من را توسعه خواهد داد؟

M2C: کدام شهرها یا استانها برای هر نقش مهندسی قوی هستند؟

RS: با توجه به اینکه  بر ساختمانها و نقشهای زیربنایی تمرکز دارد ، من در مورد آن بخشها نظر خواهم داد.

اگر ذهن خود را برای یک مکان تعیین کرده اید ، خوب آماده شوید ، فرصت های تحقیقاتی را در این بازار تهیه کنید ، در جستجوی کار خود سخت کار کنید و می توانید نقش عالی خود را در هر مکانی پیدا کنید.

استانهای انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک در حال حاضر از شتاب مثبت در بازارهای اشتغال برخوردارند. با این حال ، باید توجه داشته باشید که کار در کبک می تواند یک چالش باشد اگر شما به زبان فرانسه خوب صحبت نمی کنید. استان های دشت در حال حاضر به دلیل قیمت پایین کالاها با مشکل روبرو هستند. تورنتو (شامل منطقه بزرگتر تورنتو) و ونکوور (از جمله سرزمین اصلی پایین) امن ترین شرط بندی را از نظر شهرهای بزرگتر کانادا در حال حاضر نشان می دهند. اگر برای یک شهر بزرگ مناسب نیستید ، به نمونه های Kelowna و Victoria در بریتیش کلمبیا ، و Guelph و Oakville در انتاریو نگاه کنید.

M2C: چه چالش هایی را برای مهندسان کانادا در سال 2020 و پس از آن پیش بینی می کنید؟

RS: بدیهی است که مهمترین نگرانی در حال حاضر مسئله کروناویروس COVID-19 است. این بدیهی است که یک بیماری همه گیر جهانی بهداشت است و باید در هفته ها و ماه های آینده بسیار دقیق تحت نظارت قرار گیرد. علاوه بر این ، پیش بینی پیامدهای این بحران بهداشتی دشوار است و صنعت مهندسی ممکن است از این امر مصون نباشد.

با این وجود ، تقریباً در همه جنبه های دیگر بخش در کانادا ، چالش های بسیار کمی وجود دارد. در واقع ، من تا آنجا پیش می روم که می گویم آینده برای مهندسان در کانادا ، به ویژه در ساختمان ها و بازارهای زیرساخت ، روشن است. کانادا به مهاجرت به عنوان یک محرک کلیدی اقتصادی متکی است.
نحوه مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس

نکته جالب در مورد مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس این است که گزینه های زیادی در اختیار شما قرار دارد. علاوه بر این ، برخلاف سایر کشورها مانند استرالیا یا کشورهای حاشیه خلیج فارس ، مقوله های مجوز کار وجود دارد که لزوماً به پیشنهاد کار نیاز ندارند و یک مسیر مستقیم و نسبتاً سریع به اقامت دائم (PR) وجود دارد ، حتی اگر شما این کار را انجام ندهید. پیشنهاد کار داشته باشید و حتی اگر قبلاً در کانادا زندگی نکرده اید. کانادا از طریق انواع برنامه های روابط عمومی و همچنین طیف وسیعی از دسته های مجوز کار از کارگران استقبال می کند. ، می توانید در مورد همه این برنامه ها ، از جمله مجوزهای کار ، برنامه محبوب IEC و موارد دیگر ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
مهارت های مهندسی مورد نیاز کانادا در سال 2020

نکته قابل توجه در مورد مشاغل مهندسی در کانادا این است که آنها اغلب می توانند در برابر تیرها و تیرهای ثروت اقتصادی یا بدبختی کاملاً تاب آور باشند. این بدان معنا نیست که این بخش از آنچه در اقتصاد گسترده تر اتفاق می افتد کاملاً مصون است ، اما این درست است که متخصصان مهندسی با مهارت بالا همچنان در سراسر کانادا تقاضای زیادی دارند.

هشت شغل مهندسی برتر در کانادا در سال 2019 به شرح زیر بود:

مهندس برق
مهندس مکانیک
مهندس پروژه
تکنسین مهندسی عمران
مهندس تولید
مهندس فرآیند
مدیریت مهندسی
تکنسین تضمین کیفیت

مهارت های مهندسی مورد نیاز 2020

مهارت های مهندسی که کارفرمایان کانادایی به دنبال آن هستند همیشه متفاوت است. گفته می شود ، بسته به زمینه تخصص شما ، مهارت های زیر در ماه های آینده بسیار مورد توجه خواهد بود:

تجربه اتوکد مهارت شماره یک کارفرمایان است
مهارت ابزار دقیق و اندازه گیری ، به ویژه در بخش تولید
سقف QA (تضمین کیفیت) در تمام زمینه های مهندسی.
برای معماران ، مهندسان سازه ، طراحان
نرم افزار طراحی Solidworks – در 165،000 شرکت استفاده می شود

گواهینامه های درخواستی

در کانادا ، گواهینامه های برتر برای سال 2020 عبارتند از:

مهندس سازه (SE)
مهندس حرفه ای (P.Eng / PE)
مهندس آموزش (EIT)
کارشناس فنی مهندسی (C.Tech / CET)
طراحی و پیش نویس به کمک کامپیوتر (CADD)
تکنسین سیستم های الکترونیکی (EST)

مشاغل مهندسی در منابع کانادا

مهندسان کانادا – منابع تازه واردان
بریتیش کلمبیا: APEGBC (انجمن مهندسان/مشاوران حرفه ای پیش از میلاد)
آلبرتا: APEGGA (انجمن مهندسان/مشاوران حرفه ای آلبرتا)
انتاریو: PEO (مهندسان حرفه ای انتاریو)
ساسکاچوان: APEGS (انجمن مهندسان/مشاوران حرفه ای ساسکاچوان)

اگر می خواهید فرصت های کار در بخش ساخت و ساز کانادا را بررسی کنید ، برای ثبت نام و تحقیق در مورد فرصت های شغلی باز به استخدام

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

 

فهرست