نحوه اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

نحوه اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

 

ویزای اقامت دائم کانادا

طبق بسیاری از نظرسنجی ها و گزارش های جهانی ، کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی و کار است. به لطف این ، این کشور در سال های اخیر تعداد زیادی از مهاجران را که برای ویزای دائم درخواست می کنند جذب کرده است.

با استقبال خوب از مهاجران جدید ، کانادا محل زندگی بیش از 20 درصد افرادی است که در خارج از مرزهای خود متولد شده اند و بدین ترتیب آن را به یکی از چند فرهنگی ترین جوامع در سطح جهان تبدیل کرده است.

بنابراین ، اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت دائم را دارید ، یک فرصت طلایی دارید. در این مقاله ، ما در مورد روند درخواست ویزای اقامت دائم کانادا و مدارک مورد نیاز صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این ، ما انواع مختلف ویزای موجود در کانادا را به همراه الزامات و معیارهای واجد شرایط بودن آنها ذکر کرده ایم.
مقیم دائم کانادا چیست

تفاوت بین ویزای اقامت دائم و یک شهروند کانادایی در این است که ویلی اجازه دارد به مدت نامحدود در کانادا زندگی کند ، اغلب در تمام طول زندگی خود.

بر خلاف شهروندانی که متولد یا دارای تابعیت هستند و دارای تابعیت در بدو تولد هستند ، با مهاجرت به آنجا با مجوز از خدمات مهاجرت می توان به خارجی ها این امتیاز را داد. به عنوان مثال ، فردی که در کانادا به عنوان دانشجو یا کارگر خارجی اقامت دارد ، مقیم دائم این کشور نیست.
مزایای تبدیل شدن به یک اقامت دائم کانادا

به عنوان دارنده ویزای اقامت دائم کانادا ، شما حق دارید:
زندگی و کار در کانادا

کانادا که به عنوان دومین مقصد برتر در سطح جهانی رتبه بندی می شود ، چشم اندازهای زیبا و کیفیت زندگی بی نظیری را ارائه می دهد و شیوه های پایدار عمدتا به فرهنگ آن کمک می کند. این کشور پهناور که امکان جابجایی آزاد بین استانها یا مناطق را فراهم می آورد ، فرصتهای زیادی برای پایداری برای ساکنان دائمی دارد.
اعضای خانواده خود را نیز شامل شود

اعضای خانواده شما نیز می توانند با اخذ اقامت از مزایای شهروندی کانادا برخوردار شوند. علاوه بر این ، اگر بالای 18 سال سن دارید ، می توانید از ساکنان خاصی برای زندگی ، تحصیل و کار در کانادا حمایت کنید.
دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی

فرزندان شما به عنوان اقامت دائم ، تا کلاس دوازدهم به تحصیل رایگان در کانادا دسترسی دارند. علاوه بر این ، سیستم آموزشی کانادا شامل سه سطح است ، یعنی آموزش ابتدایی ، متوسطه و عالی. همچنین ، شهریه دانشگاه برای ساکنان دائمی کاهش می یابد.

علاوه بر این ، به ساکنان دائم کانادا امکان دسترسی به مراقبت های پزشکی رایگان و داروهای تجویزی که از طریق مالیات پرداخت می شود ، داده می شود. کانادا همچنین بیمه سلامت عمومی ارائه می دهد.
ویزای خود را بعد از پنج سال تمدید کنید

کارتهای اقامت دائم برای کانادایی ها تا پنج سال معتبر هستند و هیچ محدودیتی در مورد تعداد پسوندهای شما وجود ندارد. با این حال ، افسر سابقه شما را ارزیابی می کند تا ببیند آیا دلیل موجهی وجود دارد یا خیر.
راهی برای شهروندی کانادا

هنگامی که پس از اخذ اقامت دائم ، از 5 روز به مدت 1095 روز (سه سال) در کانادا زندگی کردید ، واجد شرایط درخواست و تابعیت کانادا هستید. با این حال ، تنها پنج سال قبل از آن تاریخ برای واجد شرایط بودن شهروندی معتبر تلقی می شود.
کسب و کار خودتو راه بینداز

با برنامه مهاجرت کانادا ، می توانید شرکت خود را با یک مالکیت شخصی ، مشارکت یا شرکتی بدون شهروند کشور شروع کنید.
اخذ اقامت دائم کانادا

کارت اقامت دائم شما کلیدی است که نشان می دهد ویزای اقامت دائم کانادا را دارید. هنگام سفر به خارج از کشور ، مطمئن شوید گذرنامه و کارت اقامت دائم شما همیشه همراه شما باشد. این امر به ویژه هنگام ورود مجدد به کانادا ضروری است.
کاری که ساکنان دائمی می توانند انجام دهند

ساکنان دائمی کانادا می توانند از کار با کیفیت و تخفیف مالیاتی برخوردار شوند. مهاجران همچنین می توانند به حقوق بازنشستگی از جمله معلولیت و مزایای بازماندگان در صورت فوت کارگر دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این ، منشور حقوق و آزادی های کانادا برای ساکنان دائمی حفاظت می کند.
کاری که ساکنان دائمی نمی توانند انجام دهند

ساکنان دائمی حق رای دادن در انتخابات فدرال کانادا را ندارند. علاوه بر این ، شما اجازه ندارید شغل یا موقعیتی را که نیاز به مجوز امنیتی در سطح بالایی دارد ، انجام دهید.
زمان زندگی در کانادا

اگر می خواهید وضعیت اقامت دائم خود در کانادا را حفظ کنید ، لازم است حداقل 730 روز را در این کشور در پنج سال گذشته بگذرانید. با این حال ، نیازی نیست که 730 روز مستقیم در کشورها حضور داشته باشید.

ممکن است برخی از وقت شما در خارج از کشور در این تعداد حساب شود. به عنوان مثال ، اگر کمتر از 24 ساعت باشد و کمتر از 12 ماه پیش یا چهار هفته قبل از بازگشت به کانادا به عنوان متقاضی اقامت دائم اتفاق بیفتد.

برای پیگیری زمان خود در کانادا ، می توانید هنگام ورود به کشور از افسر مرزی کانادا سوال کنید. متناوبا ، می توانید کارت ویزای اقامت دائم کانادا را تمدید کرده و از مدت زمان اقامت خود مطلع شوید.

برنامه ویزای راه اندازی کانادا

برنامه Startup Visa یک فرصت باور نکردنی برای شما به عنوان یک کارآفرین برای دستیابی به پتانسیل خود در کانادا است. ویزای راه اندازی به شما اقامت دائم می دهد و شما را با مشاغل بخش خصوصی کانادا مرتبط می کند. این بخش ها شامل گروه های سرمایه گذاران فرشته ، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر یا جوجه کشی کسب و کار هستند.

اینها به نوبه خود شانس بهتری برای توسعه استارتاپ های موفق در کانادا نسبت به قبل ایجاد می کنند.

برای برنامه ویزای راه اندازی کانادا ، باید نشان دهید که کسب و کار شما نوآورانه است. علاوه بر این ، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این شرکت فرصت های شغلی را برای کانادایی ها ایجاد کرده و در مقیاس جهانی رقابت می کند.
نحوه واجد شرایط شدن برای برنامه ویزای راه اندازی

برای واجد شرایط بودن برای برنامه ویزای راه اندازی ، باید از هر چهار شرط واجد شرایط بودن و سایر معیارهای مجاز برای ورود به کانادا برخوردار باشید.
شرایط لازم برای برنامه ویزای راه اندازی

آیا مایل به ثبت نام در برنامه ویزای استارتاپ هستید؟ در اینجا معیارها آمده است:

شما باید ثابت کنید که صاحب یک کسب و کار واجد شرایط هستید.
برای انجام تجارت ، باید از یک سازمان تعیین شده نامه پشتیبانی دریافت کنید.
شما باید شرایط زبان را برآورده کنید.
قبل از اینکه کسب و کار شما سودآور شود ، باید ثابت کنید که سرمایه کافی برای اقامت و زندگی در کانادا را دارید.

برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به مقاله ویزای راه اندازی کانادا مراجعه کنید.
سایر مسیرهای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

بسیاری از مقوله های دیگر برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد. بسته به ترجیح شما برای کار و مکان ، می توانید برای هر یک از این موارد درخواست دهید.
اکسپرس اینتری

این برنامه در طول سال معتبر است و دارای سه زیر شاخه دیگر است:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) برای متخصصان واجد شرایط و با تجربه
برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP) برای متخصصان فنی واجد شرایط با تجربه کارگران خارجی
کلاس تجربه کانادایی (CEC) برای متخصصانی که در کانادا کار کرده اند

مهاجرت کلاس خانوادگی

در این طبقه ، مهاجران دارای روابط عمومی می توانند اعضای خانواده خود را به کانادا فراخوانند. در اینجا لیست اقوامی است که می توانید از آنها حمایت کنید:

همسر
فرزندان وابسته
والدین
پدربزرگ و مادربزرگ
برادر خواهر*
خواهرزاده/خواهرزاده*
نوه/نوه*

*برادران/خواهران ، خواهرزاده/خواهرزاده ، نوه/نوه فقط تحت شرایط خاصی مانند ؛

او یتیم است
او زیر 18 سال سن دارد و هنوز ازدواج نکرده است.
او از نظر قوانین عادی یکی از بستگان است.

برنامه نامزدی استانی

برنامه نامزدی استانی یک برنامه منحصر به فرد است که توسط اکثر استانهای کانادا پذیرفته شده است. این به کارگران ماهر امکان مهاجرت و کار در منطقه را می دهد و از جمعیت زیاد شغل یا کمبود مهارت برخوردار نیستند.
مهاجرت تجاری

برنامه مهاجرت تجاری به صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران با تجربه کمک می کند تا از مزایای بسیاری از وضعیت روابط عمومی کانادا برخوردار شوند.
برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برنامه های بین المللی دانشجویی آتلانتیک برای متقاضیان واجد شرایط در سراسر جهان که مایل به کار یا تحصیل در یکی از چهار استان کانادا هستند ، اقامت دائم را فراهم می کند.

این چهار استان عبارتند از نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور.
ویزای اقامت دائم کانادا: نحوه درخواست

راههای متفاوتی برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم کانادا وجود دارد ، اما یک راه این است که ابتدا به عنوان یک مهاجرت موقت آمده باشید. این ممکن است از طریق برنامه های اجازه تحصیل یا مجوز کار در کانادا باشد. با این حال ، برخی از مهاجران نیز قبل از دریافت وضعیت موقت برای اقامت دائم درخواست می کنند.

بیشترین گزینه ترجیحاً فرایند ورود سریع است.
برای فرایند اکسپرس اینتری

یک نمایه خود ارزیابی کنید.
مشخصات با استفاده از یک سیستم رتبه بندی جامع رتبه بندی می شود.
از بهترین پروفایل های امتیازدهی دعوت می شود که هر دو هفته یکبار از طریق قرعه کشی های اکسپرس اینتری درخواست دهند.
داوطلبانی که ITA دریافت می کنند باید ظرف 60 روز یک درخواست کامل ارسال کنند.

برای مهاجرت کلاس تجاری

این یکی فقط یک فرایند دو مرحله ای است که با مجوز کار شروع می شود. در صورت رعایت شرایط ، دعوتنامه ای برای درخواست اقامت دائم به شما داده می شود.

نحوه اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

 

فهرست