ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا (TRV)

 

ویزای اقامت موقت کانادا

در داخل ویزای موقت کانادا ، چندین نوع ویزا وجود دارد. یکی از آنها ویزای اقامت موقت کانادا است. این مقاله به بررسی این گروه از ویزا و جزئیات مربوط به آنها می پردازد.
ویزای اقامت موقت کانادا چیست؟

ویزای اقامت موقت کانادا یک دسته از ویزا برای افرادی است که می خواهند برای مدت کوتاهی ، معمولاً 6 ماه یا کمتر ، در کانادا بمانند. آنها برای مقاصد مختلف اقامت مانند گردشگری ، تجارت ، دیدارهای خانوادگی و غیره هستند.

اگر یکی از این ویزا ها را دارید ، به این معنی است که شما برای مدت کوتاهی در کانادا خواهید ماند و نه بیشتر. به شما اجازه داده نمی شود که برای تابعیت کانادا درخواست دهید ، برای دریافت مدارک دولت کانادا درخواست کنید یا سعی کنید از مزایای کانادایی مانند پوشش بهداشتی درخواست کنید.

شما فقط می توانید به مقصدی که درخواست کرده اید در کانادا بمانید و نمی توانید برای یک برنامه بلند مدت در آنجا کار یا تحصیل کنید. اگر یک برنامه تحصیلی پیدا کردید که مدت آن 6 ماه یا کمتر باشد ، مجاز به حضور در آن هستید ، اما تنها در صورتی که آن را در برنامه خود مشخص کرده باشید. در غیر این صورت ، کار به هیچ عنوان مجاز نیست. علاوه بر این ، باید ثابت کنید که قصد دارید به کشور خود بازگردید و در کانادا اقامت نداشته باشید.
آیا باید برای ویزای اقامت موقت کانادا اقدام کنم؟

اکثر مسافران به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارند که به آنها اجازه ورود به کانادا را می دهد ، اگرچه اتباع کشورهایی هستند که فقط به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) احتیاج دارند ، یا آنها کاملاً معاف هستند و می توانند بدون نیاز به گذرنامه خود آزادانه وارد شوند. یک روادید.

برای اطلاع از نیاز به ویزا برای کانادا ، از این صفحه دیدن کنید.
شرایط اخذ ویزای اقامت موقت کانادا

برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای اقامت موقت کانادا ، باید بتوانید معیارهای زیر را برآورده کنید:

حداقل 18 سال سن داشته باشید تا به عنوان متقاضی اصلی ویزا درخواست دهید.
گذرنامه معتبر دولتی صادر شده با حداقل یک صفحه خالی داشته باشید که آخرین صفحه گذرنامه نیست.
تمام اسنادی را که دارید و به زبانی دیگر غیر از انگلیسی یا فرانسوی دارید ترجمه و تأیید کنید.
ارائه سابقه کیفری پاک و ارائه مدارک دادگاه برای اثبات آن.
آماده پرداخت هزینه های لازم برای درخواست ویزا و هزینه پردازش ویزا باشید.
در صورت لزوم اسناد مناسب را امضا و تاریخ گذاری کنید.
فرم رضایت نامه مرکز درخواست ویزا (VAC) را پر کرده و امضا کنید.
رونوشت وضعیت مهاجرت فعلی خود را در کشور دیگری یا در کانادا ارسال کنید.
بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در کانادا داشته باشید.
آماده حضور و مصاحبه یا دادن اطلاعات بیومتریک باشید.
اگر کنسولگری کانادا از شما درخواست کرد ، یک معاینه پزشکی انجام دهید.
ثابت کنید که اقامت شما در کانادا موقت است و پس از اتمام سفر به کشور خود باز خواهید گشت.
شما باید ثابت کنید که قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید.

با این حال ، بسته به نوع ویزای TRV که برای آن درخواست می کنید ، ممکن است مجبور به رعایت معیارهای اضافی باشید.

ویزای اقامت موقت کانادا (TRV)

انواع ویزای اقامت موقت کانادا چیست؟

چندین نوع ویزای اقامت موقت کانادا با هدف بازدید از یکدیگر جدا شده است. ویزای زیر متعلق به این دسته است:

ویزای توریستی – یا به بیان ساده ویزای توریستی کانادا ویزایی است که به شما امکان می دهد برای مقاصد گردشگری به کانادا بروید.
سوپر ویزا – ویزای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگهای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم برای ملاقات فرزندان یا نوه های خود برای مدت طولانی تر ، حداکثر تا 2 سال است.
ویزای دیپلماتیک و رسمی – ویزای مقامات دولتی یا دیپلمات های کشورهای خارجی است که برای انجام وظایف و مسئولیت های رسمی به کانادا می روند.
ویزای مودبانه – ویزای افرادی است که مقامات دولتی یا دیپلمات نیستند و نمی توانند واجد شرایط دریافت ویزای دیپلماتیک و رسمی باشند ، اما دارای اهمیت یا رتبه هایی هستند.
ویزای تسهیل کننده – ویزایی است که به افرادی داده می شود که دارای تابعیت دوگانه کانادا هستند ، اما به دلیل شرایطی که خارج از کنترل آنها بود ، آنها گذرنامه کانادایی ندارند. برای اجازه به آنها برای بازدید از کانادا ، کنسولگری ویزای تسهیلات را در گذرنامه ملیت دیگر خود صادر می کند.
ویزای افراد تجاری و نمایندگان تجاری – ویزای افرادی است که برای تجارت ، شرکت در جلسات ، کارگاه ها ، کنفرانس ها یا نمایشگاه های تجاری به کانادا می روند.
افرادی که مایل به ورود به کانادا به منظور زایمان هستند – آیا این ویزا به زنانی که مایل به تولد نوزاد در کانادا هستند داده می شود ، زیرا هر کودکی که در کانادا متولد می شود شهروند محسوب می شود.
ویزای اهداکنندگان عضو – ویزای کسانی است که می خواهند عضوی را به مقیم دائم کانادا یا شهروند کانادایی اهدا کنند.
ویزای دو منظوره – ویزای کسانی است که می خواهند به طور موقت در کانادا اقامت داشته باشند ، اما قصد دارند برای ویزای دائم نیز درخواست دهند و در برنامه های خود این درخواست را داشته باشند.

شرایط TRV کانادا چیست؟

از آنجا که این یک دسته از ویزا است و یک ویزا نیست ، دو نوع الزام وجود دارد که متقاضیان بالقوه باید برای واجد شرایط بودن یا واجد شرایط بودن هر یک از ویزا باشند.

شرایط عمومی ویزا
شرایط خاص ویزا

شرایط عمومی برای همه ویزای اقامت موقت

الزامات استاندارد ویزای کانادا مجموعه ای از معیارها هستند که برای هر یک از ویزای اقامت موقت ، صرف نظر از هدف سفر ، اعمال می شود.

برای درخواست ویزای اقامت موقت کانادا باید فرم های زیر را ارائه دهید:

فرم IMM 5257 ، درخواست برای اقامت موقت.
فرم IMM 5707 ، فرم اطلاعات خانواده.

فرم های دیگری که ممکن است مجبور باشید در صورت کاربرد برای آنها پر کنید ، عبارتند از:

فرم IMM 5409 ، اعلامیه قانونی اتحادیه حقوق عمومی.
فرم IMM 5476 ، استفاده از نماینده.
فرم IMM 5475 ، اختیار انتشار اطلاعات شخصی به افراد تعیین شده.

ویزای موقت کانادا

شرایط خاص ویزا

اگر واجد شرایط هستید و شرایط استاندارد ویزای کانادا را برآورده می کنید ، معیارهای اضافی بر اساس هدف شما از سفر وجود دارد. اینها برای هر نوع ویزای گروه متفاوت است. چند نمونه از این الزامات در زیر آمده است:

برای ویزای توریستی ، باید برنامه ای از مکانهایی که قصد بازدید از آنها را در کانادا دارید ، داشته باشید.
برای سوپر ویزا ، شما باید یک دعوت نامه از فرزند یا نوه خود و اثبات رابطه مانند گواهی تولد داشته باشید.
برای ویزای تجاری ، باید ثابت کنید که در شرکتی غیر از شرکتی که در کانادا با آن تجارت می کنید کار می کنید.
برای ویزای دیپلماتیک ، باید مدارکی داشته باشید که ثابت کند شما یک مقام دولتی کشور خود هستید و برای انجام وظایف رسمی به کانادا سفر می کنید و غیره.

برای جزئیات بیشتر در مورد شرایط خاص ویزا ، توصیه می کنیم ویزای خاصی را که برای آن درخواست می کنید در راهنمای ما بیابید و جزئیات و دستورالعمل ها را مطالعه کنید. رعایت این شرایط برای دریافت ویزا بسیار مهم است. اگر شرایط لازم را ندارید ، ممکن است مجبور شوید مدارک دیگری را به کنسولگری کانادا ارائه دهید تا آنها را متقاعد کند که باید ویزا را به شما بدهند ، در غیر این صورت مقامات درخواست شما را رد می کنند.

چگونه می توان برای ویزای اقامت موقت اقدام کرد؟

درخواست ویزای اقامت موقت دارای مجموعه ای از مراحل است که متقاضیان باید آنها را دنبال کنند. دو روش برای درخواست TRV وجود دارد:

برنامه آنلاین ؛
درخواست شخصاً ؛

از آنجا که اکثر فرآیندهای برنامه در حال دیجیتالی شدن هستند ، توصیه می شود که در صورت امکان به صورت آنلاین اقدام کنید. با این حال ، حتی اگر به صورت آنلاین درخواست دهید ، اگر کنسولگری به مصاحبه یا بیومتریک شما نیاز داشته باشد ، باید شخصاً حضور پیدا کنید. اگر شخصاً درخواست دهید ، برای تکمیل کل مراحل باید چندین بار به کنسولگری مراجعه کنید.

مراحل درخواست TRV دارای مراحل خاصی است:
صلاحیت خود را برای ویزای اقامت موقت کانادا تأیید کنید

باید به برگه مهاجرت به وب سایت دولت کانادا بروید. روی آن برگه کلیک کنید و سپس روی Visit کلیک کنید. وقتی به صفحه می رسید پیوندی با عنوان “دریابید آیا به ویزا نیاز دارید” را مشاهده خواهید کرد. روی آن پیوند کلیک کنید و به یک نظرسنجی هدایت می شوید.

شما باید به سوالات صادقانه پاسخ دهید و دلیل بازدید خود را انتخاب کنید. این پرسشنامه پاسخ های شما را تجزیه و تحلیل می کند و تعیین می کند که آیا به ویزای اقامت موقت احتیاج دارید ، آیا واجد شرایط هستید یا فقط به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) احتیاج دارید.

اگر واجد شرایط ویزای توریستی موقت هستید ، صفحه شما را به دستورالعمل های نحوه درخواست راهنمایی می کند. می توانید بصورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید و با افزایش دیجیتالی شدن درخواست های ویزا ، اگر به صورت آنلاین درخواست دهید بسیار آسان تر است. به چند س moreال دیگر در نظرسنجی “تعیین صلاحیت خود و درخواست آنلاین” پاسخ دهید و یک کد مرجع و یک چک لیست از آنچه باید برای درخواست انجام دهید به شما داده می شود.
ایجاد حساب کاربری

شما باید کد مرجع را ذخیره کرده و سپس در همان وب سایت دولت کانادا حساب باز کنید. شما می توانید حساب را از طریق جزئیات حساب بانکی خود باز کنید یا از ورود به سیستم دولت کانادا (GCKey) استفاده کنید. پس از ورود به سیستم ، می توانید برنامه خود را شروع کنید.
درخواست را ارسال کنید

از کد مرجع خود برای دسترسی به پاسخ های پرسشنامه و فرم هایی که باید پر کنید استفاده کنید.
منتظر پردازش باشید و به درخواست های اضافی برای اطلاعات پاسخ دهید

هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید ، حدود 5 روز طول می کشد تا در حساب شما ظاهر شود. طی چند هفته آینده ، کنسولگری کانادا به این درخواست رسیدگی می کند. در صورت لزوم ، شما را برای مصاحبه ویزا و/یا دادن اطلاعات بیومتریک شما دعوت می کنند.

اگر چنین شد ، باید در زمان مقرر در مصاحبه شرکت کنید و به همه سوالات صادقانه پاسخ دهید.
پاسپورت خود را برای مهر زدن ارسال کنید

پس از تأیید ویزای اقامت موقت کانادا ، اعلان در حساب آنلاین شما نشان داده می شود یا سفارت پس از تکمیل مصاحبه به شما اطلاع می دهد. مرحله بعدی این است که گذرنامه خود را برای مهر زنی و پردازش ارسال کنید.

اگر تمام مراحل را به صورت آنلاین انجام داده اید ، سفارت به شما ایمیلی ارسال می کند که دستورالعمل های مربوط به محل ارسال پاسپورت را برای شما ارسال می کند. شما باید گذرنامه و هزینه های پردازش را ارسال کنید ، و همچنین هزینه یک پاکت برگشتی را پرداخت کنید. اگر شخصاً در سفارت هستید ، هزینه ها را در آنجا پرداخت می کنید و گذرنامه خود را به افسر کنسولی می دهید.

کنسولگری گذرنامه شما را پردازش می کند ، مهر می زند و به شما باز می گردد. در صورت ارسال مجدد ، چند روز طول می کشد تا برسید ، اما از آن زمان به بعد ، می توانید ترتیب سفر خود را برای سفر خود در کانادا شروع کنید.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

 

فهرست