ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

 

ویزای دانشجویی آلمان که جدیدترین و هیجان انگیزترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

با توجه به این واقعیت که تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مختلف آلمان متقاضی هستند ، این کشور تعدادی از گزینه های ویزا را برای افرادی با اهداف مختلف دانشگاهی و غیر دانشگاهی ارائه می دهد.

انواع مختلفی از ویزای تحصیلی آلمان برای اتباع خارجی وجود دارد ، بسته به نوع هدف تحصیلی که شخص می خواهد با آن کشور برود.

به عنوان مثال ، شخصی می تواند نامه پذیرش را از یک دانشگاه آلمانی دریافت کرده باشد یا در انتظار پاسخ به درخواست خود برای تحصیل در آلمان در دانشگاه آلمان باشد.

ممکن است شخصی بخواهد قبل از شروع تحصیل در دانشگاه برای ثبت نام در دوره پایه به آنجا برود یا ممکن است برای گذراندن آزمون ارزیابی صلاحیت نیاز به گذراندن دوره پایه داشته باشد.

همچنین ، ممکن است فردی بخواهد برای گذراندن دوره دکتری به آلمان برود ، یا بخواهد در یک پروژه تحقیقاتی در این کشور مشارکت داشته باشد.

برای همه این موارد مختلف ، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که آلمان ارائه می دهد. ما در حال حاضر انواع مختلفی از ویزا را که کشور اروپایی ارائه می دهد مورد بحث قرار می دهیم.

برای مشاوره تماس بگیرید:  +989128598823: پشتیبانی مشتری 24/7.

+982126293418

 

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان

ویزای زبان آلمان

در واقع سه نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که آلمان ارائه می دهد. اولین ویزای دوره زبان است.

برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در موسساتی هستند که دوره ها فقط به زبان آلمانی برگزار می شود یا به دو زبان آلمانی و انگلیسی برگزار می شود ، داشتن سطح خاصی از مهارت در این زبان الزامی است.

دوره هایی که توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته شده است عبارتند از:

تست آلمانی به عنوان زبان خارجی (TestDaF) ، دیپلم زبان آلمانی موسسه گوته (GDS) ، دیپلم زبان آلمانی کنفرانس دائمی وزرای آموزش و امور فرهنگی ، سطح دوم ( DSD) ممکن است شرایطی پیش بیاید که دانش آموز ملزم به رفتن به آلمان برای شرکت در آزمون یکی از این دوره ها باشد. در آن زمان ویزای دوره زبان مورد نیاز است.

درخواست ویزای تحصیلی آلمان

اگر پاسخ به درخواست دانشجو برای دوره ای در یک دانشگاه آلمان به تأخیر بیفتد ، یا در مورد دوره پایه ای که دانشجو درخواست کرده است ، همین اتفاق بیفتد ، می تواند بدون درخواست هیچگونه درخواست ویزای دانشجویی آلمان درخواست دهد.

بعلاوه ، اگر او معتقد است که شانس خوبی وجود دارد که درخواست وی پذیرفته شود.

درخواست برای این ویزا تضمین می کند که ثبت نام در دانشگاه یا دوره در زمان مناسب اتفاق می افتد. این ویزا برای نود روز صادر می شود و می تواند بعداً تا شش ماه تمدید شود.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آلمان

به محض دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان ، مدارک لازم را برای درخواست ویزای آلمان در زیر تهیه کنید.

مطابق دستورالعمل ارائه شده توسط وب سایت رسمی ویزای آلمان / سفارت آلمان ، عکس های بیومتریک تهیه کنید.

فرم ویزای ملی آلمان را پر کنید ، آن را امضا کرده و با مدارک مورد نیاز ذکر شده در زیر ارسال کنید.

از بیانیه ای که تمام اطلاعات ارائه شده توسط شما را صحت دارد ، چاپ کنید و آن را امضا کنید.

برای مصاحبه ویزا ، وقت خود را در “ماموریت آلمان” یا سفارت آلمان در نزدیکی خود رزرو کنید.

قبل از قرار ملاقات ، پیش نویس تقاضا برای پرداخت هزینه ویزای آلمان را با توجه به نرخ مبادله فعلی دریافت کنید.

ویزای دانشجویی آلمان

در نهایت ، ویزای دانشجویی آلمان وجود دارد. هنگامی که دانش آموزی اعلان یا نامه پذیرش از دوره یا دانشگاهی را که می خواهد در آلمان بپیوندد دریافت کند ، مبنی بر اینکه دانش آموز می تواند برای تحصیلات عالی وارد آلمان شود ، می تواند برای درخواست ویزا اقدام کند.

به طور معمول ، این ویزا به مدت نود روز داده می شود و پس از آن ، دانشجو برای دریافت مجوز اقامت باید در اداره ثبت نام بیگانگان در شهری که دانشگاه یا موlسسه آموزشی او در آن قرار دارد ثبت نام کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان

متداول ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان عبارتند از:

دو فرم درخواست ویزا که به طور کامل تکمیل شده است

دو عکس پرتره که اخیراً گرفته شده است

گذرنامه معتبر

نامه پذیرش دانشگاه

گواهینامه های معتبر از آموزش قبلی

وسایل معیشتی (صورتهای مالی شخصی سه ماه گذشته ، گواهینامه اعطای بورس تحصیلی ، بیانیه سپرده ثابت و تأیید کتبی والدین یا حامی مالی که

هزینه های دانش آموزان را تأمین می کند)

اثبات بیمه درمانی که دانش آموز را در تمام مدت اقامت خود در کشور پوشش می دهد

اثبات هزینه پرداخت ویزا

اثبات مهارت زبان آلمانی

انگیزه نامه (در صورت درخواست دوره زبان)

هزینه ویزای دانشجویی آلمان

هزینه های ویزای دانشجویی آلمان برای ویزای دانشجویی غیر اتحادیه اروپا/EEA 110 یورو است. پروسه ویزای دانشجویی می تواند هشت تا دوازده هفته

به طول انجامد. بنابراین ، شما باید در اسرع وقت اقدام کنید.

ویزای تحصیلی آلمان

شرایط مالی ویزای دانشجویی آلمان:

برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در آلمان هستند ، یک حساب مسدود شده به نام Sperrkonto به عنوان اثبات وجوه مورد نیاز است.

برای دریافت ویزای دانشجویی ، حداقل مبلغ مورد نیاز مطابق وزارت خارجه فدرال آلمان وجود دارد. برای سالها ، نیاز مالی آن در سال اول حدود 8530 یورو بوده است.

در تغییر اخیر ، آلمان نیازهای مالی ویزای دانشجویی آلمان را به 10236 یورو در سال افزایش داده است. این مقدار 20 درصد نسبت به مقدار قبلی افزایش می یابد.

این تغییرات برای سازگاری با تورم ایجاد شده است. دانشجویان می توانند هر ماه مبلغ ثابتی را از حساب مسدود شده برداشت کنند. از 1

سپتامبر 2019 ، میزان برداشت از 720 یورو به 853 یورو افزایش می یابد.

با این اوصاف ، دولت نمی خواهد دانش آموزان بیش از حد کار پاره وقت انجام دهند که این امر باعث اختلال در تحصیل آنها در آلمان می شود.

قوانین جدید ، همانطور که گفته شد ، از ماه ژانویه 2020 برای دانشجویانی که پس از 1 سپتامبر 2019 متقاضی هستند ، اعمال می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مصرف های آینده ، اینجا را بررسی کنید:

مصرف در آلمان نیازهای مختلف موقعیتی برای ویزای دانشجویی آلمان به غیر از ویزای دانشجویی ، اجازه اقامت نیز بخشی فوق العاده ضروری از اقامت و تحصیل در آلمان تحت شرایط خاص است.

اگر اقامت بیش از سه ماه باشد و مراکز ملیت در هر کشور دیگری به جز آلمان ، سایر کشورهای اروپایی و کشورهایی مانند سوئیس ، ایسلند ، نروژ و غیره برای ذکر چند مورد ، مجوز اقامت چیزی است که شما نیاز دارید.

مدارک ضروری: اجازه اقامت

گذرنامه و ویزای معتبر (در صورت وجود)

کارت شناسایی دانشجویی از اداره ثبت دانشگاه. اگر هنوز این کار انجام نشده است ، هرگونه سند معتبر که تأیید پذیرش شما در دانشگاه آلمان را انجام دهد ، به این منظور انجام می شود.

اثبات بودجه مالی شما برای حمایت از کل دوره تحصیل شما

شواهدی از بیمه درمانی که تمام جنبه های بهداشتی عمده و جزئی را در طول اقامت شما به همراه گواهی سلامت پوشش می دهد

اثبات پرداخت هزینه (در صورت لزوم)

عکس ها

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل و کار در آلمان

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA که در آلمان تحصیل می کنند می توانند همزمان با برخی محدودیت ها در آلمان تحصیل و کار کنند. شما می توانید  20

روز کامل در سال و 240 روز نیم روز در آلمان تحصیل و کار کنید. قبل از شروع کار باید خود را با مقامات ثبت کنید.

کمک در دانشگاه های آلمان و سایر کارهای داخل دانشگاه در این محدوده شمرده نمی شود. شما نمی توانید مشاغل آزاد یا کارآفرین باشید.

وابستگان

افراد وابسته همسر و فرزندان دارنده ویزای آلمان هستند. در موارد خاص ممکن است به آنها اجازه اقامت در آلمان داده شود.

موارد وابستگان به صورت جداگانه ارزیابی می شود ، و اگر بتوانید نمایندگی آلمان را در این زمینه متقاعد کنید ، باید از نظر پولی و محل اقامت کافی برای افراد وابسته نشان دهید.

اینها شرایط ویزای آلمان است. برای تحصیل در آلمان ، فرد باید دوره ای را انتخاب کند و برای آن اقدام کند یا برای دانشگاه مورد نظر خود اقدام کند.

بر اساس نیاز دانشجو ، وی می تواند برای ویزای تحصیلی یا ویزای وابسته برود ، فرم ویزای آلمان را پر کند و برای بقیه مراحل آماده شود ، زیرا زمان پردازش ویزای آلمان زیاد نیست.

هزینه ویزای آلمان بسیار مقرون به صرفه است و مهمتر از همه ، می توان بدون آیلتس ویزای آلمان را دریافت کرد.

آلمان به عنوان یک کشور ، تقریباً یک دهه است که برای دانشجویان هندی گزینه دانشگاهی بسیار خوبی است.

لینک مفید ویزای تحصیلی آلمان

 

فهرست