ویزای توریستی ایسلند شینگن

ویزای توریستی ایسلند شینگن

 

ویزای توریستی ایسلند شینگن

با آگاهی از زیبایی های طبیعی ایسلند ، زندگی شبانه و موارد دیگر ، تعداد افرادی که مایل به دیدار دوستان و اقوام خود در ایسلند هستند افزایش یافته است. با این حال ، سهم عظیمی از جمعیت جهان نمی توانند فقط با دستان خالی به ایسلند سفر کنند.

روش هایی وجود دارد که بیش از نیمی از جمعیت جهان برای ورود به ایسلند باید رعایت کنند. این بدان معناست که اگر قصد سفر به ایسلند برای گردشگری را دارید ، ممکن است ابتدا نیاز به اخذ ویزای توریستی ایسلند داشته باشید.

درخواست ویزای توریستی ایسلند

مراحل اخذ ویزای توریستی ایسلند برای اخذ ویزا مستلزم رعایت برخی مراحل دقیق می باشد.

برای مشاوره تماس بگیرید:  +989128598823: پشتیبانی مشتری 24/7.

+982126293418

مراحل درخواست ویزای توریستی ایسلند به شرح زیر است:

مطمئن شوید برای ورود به ایسلند به ویزا نیاز دارید.

بررسی کنید که آیا ویزای توریستی با هدف ورود و وضعیت فعلی شما مطابقت دارد یا خیر.

زمان مناسب برای درخواست را مشخص کنید.

مشخص کنید که کجا باید درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی ایسلند را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

برای مصاحبه ویزا وقت بگذارید.

پرداخت هزینه ویزا

در مصاحبه شرکت کنید.

مطمئن شوید برای ورود به ایسلند به ویزا نیاز دارید

ویزای توریستی ایسلند شینگن

اگر قصد دارید برای تعطیلات ، گشت و گذار ، کاوش یا اهداف مشابه به ایسلند سفر کنید ، ممکن است به ویزا نیاز داشته باشید. در صورت نیاز به ویزای توریستی ایسلند:

شما شهروند یکی از کشورهای معاف از ویزای شنگن نیستید.

کشور شما بدون ویزا معاف است اما قبلاً از ورود به ایسلند یا هر کشور دیگر شنگن بدون ویزا خودداری کرده اید.

بررسی کنید که آیا ویزای توریستی با هدف ورود و وضعیت فعلی شما مطابقت دارد یا خیر

ویزای توریستی ایسلند مجوز ورود به ایسلند تحت اهداف گردشگری به عنوان گشت و گذار یا تعطیلات ، تا 90 روز در مدت 6 ماه است. این بخشی از ویزای شینگن است و به دارنده ویزا اجازه می دهد نه تنها به ایسلند ، بلکه در سراسر قلمرو شنگن سفر کند.

از سوی دیگر ، ویزای توریستی ایسلند برای افرادی که مایل به دیدار اعضای خانواده یا دوستان مقیم ایسلند هستند اجازه ورود به این کشور را دارد. به صورت برچسب ویزا که در گذرنامه مسافر چسبانده شده است ، ارائه می شود. این اجازه می دهد تا دارنده خود را در ایسلند تا سه ماه در یک دوره شش ماهه بماند.

زمان مناسب برای درخواست را مشخص کنید

به شما توصیه می شود که حداقل سه هفته قبل از سفر خود به ایسلند درخواست کنید تا ویزای خود را به موقع دریافت کنید. با این حال ، اولین موردی که می توانید درخواست دهید شش ماه قبل از سفر و آخرین مورد دو هفته قبل است.

مشخص کنید که کجا باید درخواست ویزای خود را ثبت کنید

سفارتخانه های مختلف شینگن نماینده ایسلند در سراسر جهان وجود دارد. اینجا را بررسی کنید که کدام سفارت/کنسولگری مسئول پذیرش ویزای ایسلند در کشور محل اقامت شما است!
فرم درخواست ویزای توریستی ایسلند را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

هنگام درخواست ویزای توریستی ایسلند ، باید چندین سند را به سفارت/کنسولگری نماینده ایسلند در کشور محل اقامت خود ارائه دهید تا ثابت کنید که شرایط واجد شرایط بودن ویزا را دارید.

در ابتدا ، شما باید برخی از اسناد استاندارد مورد نیاز را که برای هر ویزا به ایسلند لازم است ارائه دهید. این اسناد به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزای توریستی ایسلند. دوبار چاپ و در پایان امضا شده است.

دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه اطمینان حاصل کنید که عکس های شما با بقیه شرایط ویزای شینگن مطابقت دارد.

گذرنامه معتبر شما با حداقل دو صفحه خالی ، حداقل سه ماه اعتبار بیش از تاریخ خروج از ایسلند و صادر شده در 10 سال گذشته.

کپی صفحات گذرنامه.

برنامه سفر کامل برای سفر خود به ایسلند. این سند باید شامل نام پرواز ، زمان عزیمت/ورود به همراه تاریخ ، کد پرواز و شماره رزرو پرواز/رزرو شما باشد.

بیمه درمانی مسافرتی برای کل اقامت شما در ایسلند. برای هرگونه حادثه بهداشتی در ایسلند و کل منطقه شنگن ، با حداقل پوشش 30،000 یورو.

اثبات وضعیت اشتغال. به عنوان قرارداد کار ، صورتهای بانکی و غیره

اثبات امکانات مالی. صورتهای بانکی که تأیید می کند حداقل 145 یورو برای هر ورودی دارید و حدود 29 یورو در هر روز که قصد دارید در ایسلند هزینه کنید.

پاکت نامه. در این نامه باید خود را معرفی کنید ، هدف سفر خود و همچنین مدت زمان اقامت در ایسلند را توضیح دهید. همچنین باید به طور مختصر توضیح دهید که قصد دارید دقیقاً در ایسلند چه کار کنید.

ویزای توریستی ایسلند شینگن

اثبات اقامت در ایسلند. مقامات مسئول صدور ویزای ایسلند می خواهند بدانند در سفر به ایسلند در کجا اقامت خواهید داشت. برای تحقق این شرایط می توانید یکی از موارد زیر را ارسال کنید:

رزرو هتل/خوابگاه. سندی را ارسال کنید که تأیید می کند در کل اقامت اتاق رزرو شده در ایسلند دارید. این سند باید شامل تاریخ هایی باشد که در آنجا اقامت خواهید داشت و همچنین آدرس هتل/خوابگاه.

قرارداد اجاره با یک مالک ایسلندی اگر قصد اجاره یک اتاق/آپارتمان/خانه دارید ، باید یک قرارداد اجاره قانونی با صاحب یک ملک در ایسلند ارائه دهید. قرارداد باید شامل مدت اجاره و آدرس محل باشد.

نامه دعوت از میزبان در ایسلند. اگر قصد اقامت در یک دوست یا صاحب خانواده مقیم ایسلند را دارید ، به نامه دعوت نامه ای با امضای این میزبان نیاز خواهید داشت.

شرایط ویزای توریستی ایسلند برای خردسالان

در حالی که متقاضیان خردسال باید مدارک اضافی را ارائه دهند ، به شرح زیر:

شناسنامه.

فرم درخواست ایسلند باید توسط هر دو والدین امضا شود.

حکم دادگاه خانواده ، در مواردی که تنها یکی از والدین حضانت کامل بر فرزند را بر عهده دارد.

کپی های تایید شده از شناسنامه / گذرنامه هر دو والدین.

مجوز والدین محضری برای سفر به ایسلند ، که توسط هر دو والدین / سرپرست امضا شده است ، در صورتی که فرد خردسال به تنهایی با شخص دیگری سفر می کند.

در صورت ملاقات با اقوام یا دوستان خود در ایسلند ، مدارک اضافی مورد نیاز است

علاوه بر این ، شما باید مدارک اضافی ارائه دهید تا دلیل درخواست ویزای سفر به ایسلند را نشان دهید. مدارک مورد نیاز ویزای ایسلند به شرح زیر است:

جلد نامه. در این نامه باید خود را معرفی کنید ، هدف سفر خود و همچنین مدت زمان اقامت در ایسلند را توضیح دهید. اطلاعات مفصلی در مورد رابطه خود با میزبان و آنچه قصد دارید در ایسلند انجام دهید ، ارائه دهید.

نامه دعوت از میزبان در ایسلند. اگر می خواهید در خانه دوستان یا بستگان خود اقامت داشته باشید ، باید نامه دعوت نامه ای را که توسط آنها نوشته شده است ارسال کنید. نامه باید شامل مدت اقامت شما ، آدرس آنها و مشخصات هویت آنها باشد.

شناسه میزبان

یک کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه و اجازه اقامت میزبان در صورتی که در ایسلند در اجازه اقامت هستند.

برای مصاحبه ویزا وقت بگذارید

در اکثر کشورها ، می توانید یک قرار ملاقات آنلاین تنظیم کنید. با این حال ، در برخی دیگر شما باید وقت ملاقات را شخصاً بگیرید.

ویزای توریستی ایسلند شینگن

پرداخت هزینه ویزا

هزینه ویزای توریستی ایسلند 80 یورو است. بسته به نحوه پرداخت در کشور محل اقامت شما ، ممکن است مجبور شوید هنگام درخواست ، هزینه را بصورت آنلاین یا در ابتدای مصاحبه ویزای خود به صورت نقدی پرداخت کنید.

در مصاحبه شرکت کنید

در تاریخ تعیین شده با تمام مدارک مورد نیاز همراه خود در مصاحبه شرکت کنید. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر آن تأکید کنیم که اهمیت حضور به موقع در آنجا چقدر است. مصاحبه حدود ده دقیقه طول می کشد و طی آن مصاحبه از شما س aboutالاتی در مورد شما و سفر مورد نظر شما به ایسلند می پرسد.

پس از مصاحبه ، تنها چیزی که برای شما باقی می ماند این است که منتظر باشید تا مقامات مربوطه درخواست ویزای شما را بررسی کنند. پس از پردازش ، پاسخ درخواست خود را دریافت خواهید کرد. در صورت مثبت بودن پاسخ ، ویزا را به صورت برچسبی که در گذرنامه شما ضمیمه شده است دریافت خواهید کرد.

اخذ ویزای توریستی ایسلند چقدر طول می کشد؟

رسیدگی به درخواست ویزای توریستی ایسلند حداکثر 15 روز کاری طول می کشد. اگرچه این دوره ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد ، زیرا ایسلند توسط سفارت های مختلف نمایندگی می شود ، اما بیشتر اوقات در مورد درخواست شما ظرف 15 روز تصمیم گیری می شود.

اعتبار ویزای توریستی ایسلند

ویزای توریستی ایسلند حداکثر تا 90 روز در مدت 6 ماه معتبر است. با این حال ، اعتبار آن بستگی به تصمیم دستگاه پردازش کننده ویزا دارد. اگر کنسولگری/سفارت در حال بررسی ویزای شما تصمیم بگیرد که برای اقامت در ایسلند فقط به 12 روز زمان نیاز دارید ، ویزای شما فقط 12 روز معتبر است و دیگر نمی توانید اقامت داشته باشید.

سفارت/کنسولگری همچنین تصمیم می گیرد که چند بار می توانید وارد ایسلند شوید. همه این اطلاعات در برچسب ویزا که در گذرنامه شما ضمیمه شده است ، آورده شده است. در اینجا نحوه خواندن برچسب ویزا را بیاموزید!

توجه داشته باشید که اگر به کشورهای دیگر شینگن سفر می کنید ، تعداد روزهایی که در آنجا می گذرانید نیز محاسبه می شود.

چگونه می توان ویزای توریستی ایسلند را تمدید کرد؟

اگر نمی دانید آیا می توانید اقامت خود را در ایسلند فراتر از مدت مجاز اقامت تمدید کنید ، باید بدانید که تمدید ویزای ایسلند تنها در موارد خاص مجاز است. یعنی اگر مدرکی نشان دهید که نمی توانید ایسلند را به دلیل قوه قهریه یا دلایل بشردوستانه از خروج شما ترک کنید.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

 

فهرست