کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

 

کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا درباره مسیرها

این مسیرها برای اقامت دائم برای کارگران موقت و فارغ التحصیلان بین المللی در حال حاضر در کانادا است که مهارت ها و تجربیات مورد نیاز کانادا برای

مبارزه با این بیماری همه گیر و تسریع بهبود اقتصادی ما را دارند. داوطلبان می توانند درخواست های خود را بین 6 می 2021 تا 5 نوامبر 2021 ارسال

کنند، اما اگر سهمیه 90000 درخواست قبل از مهلت نوامبر 2021 به دست آید، دولت کانادا پذیرش درخواست ها را متوقف می کند. برای مشاهده  راهنمای اپلیکیشن اینجا را کلیک کنید.

مسیرهای جدید کارگران موقت شاغل در بیمارستان‌ها و خانه‌های مراقبت طولانی‌مدت ما و کسانی که در خط مقدم در سایر بخش‌های حیاتی هستند را

هدف قرار می‌دهد. آنها همچنین فارغ التحصیلان بین المللی را هدف قرار می دهند که نیروی محرکه اقتصاد فردا هستند. علاوه بر این، کانادا به دنبال

استقبال از نامزدهای فرانسوی زبان از طریق این مسیرها است.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد تا 90000 مقیم دائم جدید را تحت این جریان ها بپذیرد:

کارگران موقت در مراقبت های بهداشتی؛ و کارگران در سایر مشاغل ضروری؛
دانشجویان بین المللی که از یک موسسه کانادایی فارغ التحصیل شده اند.
کارگران موقت فرانسوی زبان در مراقبت های بهداشتی. و کارگران در سایر مشاغل ضروری؛
دانشجویان بین المللی فرانسوی زبان.

هیچ محدودیتی برای نامزدهای فرانسوی زبان وجود نخواهد داشت.

معیارهای واجد شرایط کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا بودن

کارگران: برای واجد شرایط بودن، به طور کلی، کارگران باید حداقل 1 سال تجربه کاری کانادایی در یک حرفه مراقبت های بهداشتی یا یک شغل ضروری از قبل تایید شده داشته باشند. برای مشاهده کامل معیارهای واجد شرایط بودن کارگران اینجا را کلیک کنید.

کارگران فرانسوی زبان: کانادا همچنین جریانی را برای کارگران ضروری فرانسوی زبان ارائه می دهد. معیارهای واجد شرایط بودن کامل را می توان در اینجا یافت.

فارغ التحصیلان: فارغ التحصیلان بین المللی باید در چهار سال گذشته و نه زودتر از ژانویه 2017 یک برنامه تحصیلی تایید شده کانادایی را تکمیل کرده باشند. برای مشاهده معیارهای واجد شرایط بودن کامل برای فارغ التحصیلان بین المللی اینجا را کلیک کنید.

فارغ التحصیلان فرانسوی زبان: کانادا نیز یک جریان برای فارغ التحصیلان فرانسوی زبان ارائه می دهد. با کلیک بر روی اینجا می توانید معیارهای واجد شرایط بودن کامل را بیابید.

کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

فارغ التحصیلان و کارگران همچنین باید به یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی و/یا فرانسوی) مسلط باشند، شرایط عمومی واجد شرایط بودن را داشته باشند، در کانادا باشند و در زمان درخواست برای واجد شرایط بودن مجاز به کار باشند.

سهمیه ها و بازه های زمانی درخواست

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در تاریخ 6 مه 2021 شروع به پذیرش تعدادی از درخواست ها در سه جریان کرد:

20000 درخواست برای کارگران موقت در مراقبت های بهداشتی.

30000 درخواست برای کارگران موقت در سایر مشاغل ضروری انتخاب شده. از 16 جولای 2021، این جریان به 30000 نامزد خود رسیده و بسته شده است.

40000 درخواست برای دانشجویان بین المللی که از یک موسسه کانادایی فارغ التحصیل شده اند. از 7 می 2021، این جریان به 40000 نامزد خود رسیده و بسته شده است.

سوالات متداول کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

 

در اینجا سؤالاتی وجود دارد که ممکن است در مورد جریان های جدید مهاجرت داشته باشید. لطفاً به آنها مراجعه کنید تا بهتر خود را برای ارسال درخواست آماده کنید.

کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

1. جریان های جدید چه زمانی راه اندازی می شوند؟

همه 6 جریان جدید مهاجرت برای کارگران ضروری و دانشجویان بین المللی در روز پنجشنبه 6 مه 2021 ساعت 12 بعد از ظهر راه اندازی شده است. زمان شرقی.

2. چگونه IRCC برنامه ها را اولویت بندی می کند؟

IRCC برنامه‌ها را بر اساس اولین مراجعه، اولین خدمت پردازش خواهد کرد.

3. چگونه می توانم درخواست کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا بدهم؟

مرحله 1: از پورتال آنلاین جدید برای ارسال درخواست خود استفاده کنید. پورتال دارای یک “چگونگی اعمال ابزار” خواهد بود. این ابزار به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام جریان برای شما مناسب است. همچنین یک جادوگر برای اطمینان از واجد شرایط بودن شما وجود خواهد داشت. اگر از قبل می دانید واجد شرایط هستید، می توانید از این جادوگر صرف نظر کنید.

مرحله 2: با شرایط و ضوابط کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا موافقت کنید

مرحله 3: یک حساب کاربری ایجاد کنید. ایمیلی حاوی کد تأیید دریافت خواهید کرد. شما باید این کد را کپی کرده و در پورتال قرار دهید. اکنون می توانید با آدرس ایمیل و رمز عبور خود وارد شوید.

مرحله 4: در این مرحله، یک چک لیست سند را مشاهده خواهید کرد. این شامل یک فرم عمومی به نام فرم IMM 0008 است. شما باید فرم خود را تأیید کنید و آنها را با بارکدهای دو بعدی ارسال کنید. شما نیازی به امضای این فرم ندارید. یک گواهی در پایان کافی است.

مرحله 5: اگر از نماینده استفاده می کنید، مطمئن شوید که فرم نماینده دارای امضای مرطوب باشد.

مرحله 6: مدارک خود را ارسال کنید. این شامل مدرک تحصیلی یا کار واجد شرایط شما در کانادا می شود. اگر افراد وابسته شما بخشی از درخواست شما هستند، فیلدهای جداگانه ای برای آپلود فایل های آنها وجود خواهد داشت.

مرحله 7: پس از ارسال مدارک خود، فرم تایید و رضایت و همچنین بیانیه حریم خصوصی را مشاهده خواهید کرد.

مرحله 8: پس از آن باید هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید.

مرحله 9: روی دکمه آبی بزرگ «ارسال» در انتهای صفحه کلیک کنید. صفحه بعدی تأیید می کند که شما درخواست خود را ارسال کرده اید.

کارگران ضروری و دانشجویان در کانادا

فهرست