5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

در ظاهر، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار ساده به نظر می رسد، اما گاهی اوقات می تواند یک چالش باشد.

در حالی که بسیاری از دانشجویان فکر می کنند دریافت نامه پذیرش سخت ترین بخش فرآیند پیش از تحصیل در خارج از کشور است، دریافت ویزای دانشجویی می تواند حتی دشوارتر باشد.

متأسفانه، رد شدن درخواست ویزای کانادا برای دانشجویان غیرمعمول نیست.

با توجه به اینکه کانادا یک مقصد تحصیلی مطلوب است، بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در این کشور را دارند. با این حال، محبوبیت کانادا، به دلیل حجم بالای متقاضیان، گرفتن ویزا را به طور قابل توجهی دشوارتر می کند.

برای اطمینان از اینکه درخواست ویزای کانادا شما تایید می‌شود و فرآیند روانی را تجربه می‌کنید، درک دلایل رایج در پس رد ویزا در کانادا مفید است. در اینجا پنج مورد از رایج ترین آنها آورده شده است.

دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

1. شامل نامه پذیرش نیست

قبل از درخواست ویزا، باید نامه پذیرش (LOA) را از یک مدرسه میزبان کانادا در لیست موسسات آموزشی تعیین شده دریافت کنید.

افسر ویزا می‌تواند درخواست شما را رد کند اگر به اعتبار/اصالت LOA شما شک داشته باشد، یا عدم موفقیت شما را در برآورده کردن الزامات برنامه تشخیص دهد.

2. دلایل مالی

دومین دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای کانادا، متقاضیان باید گواهی بانکی یا صورت حساب بانکی را ارسال کنند.

این اسناد شواهدی را ارائه می دهند که نشان می دهد می توانید در حین تحصیل در خارج از کشور از خود حمایت کنید.

عدم اطمینان در توانایی شما در پرداخت هزینه های سفر، هزینه های تحصیل و زندگی روزمره در هنگام اقامت در کانادا، همگی دلایلی هستند که باعث می شود افسر ویزا درخواست شما را رد کند.

3. عدم خروج از کشور در پایان تحصیل

مهم است که به یاد داشته باشید که ویزای دانشجویی فقط یک ویزای موقت است، به این معنی که تاریخ انقضا دارد.

به این ترتیب، افسر ویزا باید اطمینان داشته باشد که شما تا پایان اقامت مجاز خود به کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت.

سابقه سفر قبلی، روابط خانوادگی در کانادا و کشور محل سکونت شما، و هدف از بازدید شما می تواند به طور بالقوه باعث شود افسر ویزا مشکوک شود که ممکن است ویزای خود را بیش از حد باقی بگذارید و درخواست شما را رد کند.

سایر دلایل رد شامل وضعیت مهاجرت شما در کشور محل سکونت، وضعیت مالی یا سابقه قبلی در کانادا است.

5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 

5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

4. مسائل مربوط به مدارک مسافرتی یا هویتی

تمام اسناد مناسب (و صحیح)، از جمله پاسپورت معتبر، عکس های اخیر و فرم های به درستی تکمیل شده را ارسال کنید.

افسر ویزا از این مدارک برای تعیین اینکه آیا شما در کانادا قابل پذیرش هستید یا خیر استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که تمام بخش های لازم را تکمیل کرده اید و درک آنها آسان است.

5. عملکرد تحصیلی

افسران ویزا به دنبال سازگاری در عملکرد تحصیلی قبلی هستند. اما در حالی که نمرات خوب یک عامل کلیدی در تایید ویزا است، اما به همین جا ختم نمی شود.

تصمیم در مورد درخواست ویزای شما به توانایی زبان انگلیسی شما نیز می رسد، همانطور که نمره آیلتس یا تافل شما نشان می دهد. با ترکیبی از نمرات نابرابر و نمره پایین، یک افسر ویزا ممکن است توانایی شما را برای کنار آمدن با دوره های آموزش انگلیسی زیر سوال ببرد.

در حالی که دریافت ویزای کانادا آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده و ساده نیست، پیروی از این دستورالعمل ها به اطمینان از روند درخواستی روان کمک می کند.

5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

به‌روزرسانی COVID-19

به دلیل همه‌گیری COVID-19، بسیاری از مراکز درخواست ویزای کانادا (VAC) با ظرفیت کاهش یافته با خدمات محدود کار می‌کنند، در حالی که برخی از آنها بسته هستند. قبل از درخواست، شما باید:

اطمینان حاصل کنید که از محدودیت های سفر فعلی معاف هستید

تغییرات فرآیند درخواست را بررسی کنید

بدانید چه خدماتی در VAC که در آن قصد دارید درخواست دهید در دسترس است

متقاضیان باید قبل از ارسال پاسپورت خود به VAC منتظر دریافت نامه درخواست یا ایمیل از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا باشند.

در حال حاضر، برخی از VAC های بسته فقط از طریق پست یا پیک گذرنامه دریافت می کنند، بنابراین لطفاً برای به روزترین اطلاعات به وب سایت VAC مراجعه کنید.

5 دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

منبع مفید

فهرست