57 نمونه سوالات در مصاحبه کاری کانادا

57 نمونه سوالات در مصاحبه کاری کانادا

 

57 نمونه سوالات در مصاحبه کاری کانادا

گرفتن مصاحبه به این معناست که شما برای خود بستری فراهم کرده اید تا شایستگی خود را برای این نقش نشان دهید. کار سخت از اینجا شروع می شود. تمرین کنید در مورد خود با صدای بلند در حضور دوستان صحبت کنید زیرا این امر به شما امکان می دهد راحت باشید ، اما مهمتر از همه خودتان را برای پاسخ به سوالات احتمالی مصاحبه شغلی آماده کنید.

آمادگی برای سوالات مصاحبه شغلی: توصیه های کلی

اطمینان حاصل کنید که در مورد شرکت و نقش به طور گسترده تحقیق کرده اید. اگر تازه وارد این کشور شده اید ، باید توانایی افزایش سرعت را نشان دهید.
آماده باشید تا در مورد انگیزه خود برای مهاجرت به کانادا و مدت اقامت خود صحبت کنید. از “مجوز کار موقت” یا “فاصله سال” نام نبرید. شرکت ها می خواهند شخصی را استخدام کنند که بر ایجاد حرفه در این شرکت متمرکز است. با اثبات شایستگی خود نسبت به کارفرمایان ، مطمئن شوید مصمم به اقامت طولانی مدت در کانادا هستید.
بسیاری از مصاحبه ها با دستور “درباره خودت به من بگو” آغاز می شود. یک نمای کلی دو دقیقه ای تهیه کنید که مصاحبه کنندگان شما را از طریق رزومه شما بررسی کرده و شایستگی شما را برای نقش مورد نظر نمایش دهد. این کار را بارها و بارها با صدای بلند تمرین کنید. اولین برداشت ها آخرین است ، بنابراین این یک اسلات کوتاه است تا به کارفرمای خود نشان دهید که چقدر شایسته هستید. از عباراتی مانند “همانطور که می بینید” استفاده نکنید. طوری پیش بروید که گویی رزومه شما را ندیده اند.
پاسخ سوالات احتمالی مصاحبه شغلی را بنویسید و اطمینان حاصل کنید که پاسخ ها از زبان شما خارج می شوند. توانایی شما در برنامه ریزی و آماده سازی در حال بررسی است ، بنابراین تحقیقات خود را نیز انجام دهید.
گاهی اوقات مصاحبه کنندگان سوالات مصاحبه شغلی برنامه ریزی شده ای را می پرسند تا توانایی تفکر روی پای خود را آزمایش کنند. به هر سوال با دقت گوش دهید ، همیشه مکث کنید تا پاسخ خود را برنامه ریزی کنید و فقط زمانی صحبت کنید که دقیقاً بدانید چه نکاتی را قرار است بیان کنید. برای داشتن یک پاسخ ، یک متن و خلاصه ای برای هر پاسخ تمرکز کنید.
آهسته صحبت کنید. هنگامی که اعصاب بر شما تسریع می شود ، عجله کردن آسان است ، اما کاهش سرعت باعث می شود مغز شما این شانس را داشته باشد که در آینده چه چیزی بگوید. علاوه بر این ، اطمینان حاصل می کند که پاسخ شما به سوالات مصاحبه شغلی کاملاً قابل درک است.
همیشه قبل از صحبت کردن فکر کنید.
توجه داشته باشید که همه کارگران حق دارند حتی در حین مصاحبه شغلی با آنها منصفانه و محترمانه رفتار شود. در طول مصاحبه با حقوق خود بیشتر آشنا شوید.

ما متعهد هستیم که به شما در موفقیت و یافتن کار در کانادا کمک کنیم. ماموریت ما این است که به تازه واردان در دستیابی به پتانسیل خود کمک کنیم و یافتن شغلی که از آن لذت می برید جزء اساسی زندگی جدید شما در کانادا است.
پاسخگویی به سوالات مصاحبه شغلی

1. به طور مختصر پاسخ دهید ، اما سعی کنید از پاسخ های بله/خیر اجتناب کنید.

2. نگران مکث قبل از پاسخ نباشید – این نشان می دهد که می توانید قبل از پاسخ دادن فکر کنید.

3. نگران این نباشید که اعتراف می کنید چیزی را نمی دانید ، اما زیاد آن را نگویید.

4. برای سوالات فرضی مصاحبه شغلی آماده باشید – وقت بگذارید و قبل از صحبت کردن فکر کنید.

5. برای سوالات مصاحبه شغلی غیر منتظره آماده باشید.

6. مکالمه را در حال حرکت نگه دارید.

7. هنگام پاسخ به سوالات مصاحبه شغلی صحبت کنید.

سوالات معمول مصاحبه شغلی

1. از خودت بگو
پاسخ خود را یک یا دو دقیقه نگه دارید. غلت نزنید از خلاصه رزومه خود به عنوان نقطه شروع استفاده کنید.

2. درباره شرکت ما چه می دانید؟
قبل از مصاحبه تکالیف خود را انجام دهید. مدتی را صرف تحقیق درباره شرکت کنید و برای سوالات مصاحبه در این زمینه آماده شوید. تا آنجا که می توانید پیدا کنید – محصولات ، اندازه ، درآمد ، شهرت ، تصویر ، افراد ، مهارت ها ، تاریخ و فلسفه (چشم انداز و ماموریت). قادر به نشان دادن علاقه آگاهانه باشید. اجازه دهید مصاحبه کننده در مورد شرکت نیز به شما بگوید. در مورد شرکت سوال بپرسید.

3. چرا می خواهید برای ما کار کنید؟
در مورد خواسته های خود صحبت نکنید ، ابتدا در مورد نیازهای آنها صحبت کنید. دوست دارید بخشی از یک پروژه خاص شرکت باشید. شما می خواهید مشکل شرکت را حل کنید ؛ شما می توانید سهم مشخصی در اهداف خاص شرکت داشته باشید.

4. چه کاری می توانید برای ما انجام دهید؟ چه کاری می توانید برای ما انجام دهید که شخص دیگری نمی تواند انجام دهد؟
به تجربیات گذشته مراجعه کنید که نشان می دهد در حل مشکلات قبلی کارفرما که ممکن است مشابه کارفرمای آینده باشد ، موفق بوده اید.

5. به نظر شما چه چیزی در مورد شغل ارائه شده جذاب ترین / کمترین جذابیت را دارد؟
سه یا چند عامل جذاب و تنها یک عامل غیرجذاب جزئی را ذکر کنید.

6. چرا باید شما را استخدام کنیم؟
به دلیل دانش ، تجربه ، توانایی ها و مهارت های شما.

7. در کار به دنبال چه چیزی هستید؟
فرصتی برای استفاده از مهارت های خود ، برای اجرا و شناخته شدن.

8. لطفاً تعریف خود را از (موقعیتی که برای آن مصاحبه شده اید) بفرمایید.
آن را مختصر بیان کنید. تعریف مربوط به اقدامات و نتایج را ارائه دهید.

9. چقدر طول می کشد تا سهم معناداری در شرکت ما داشته باشید؟
در کوتاه مدت ، شما فقط یک دوره کوتاه سازگاری را انتظار دارید.

10. چه مدت می خواهید با ما بمانید؟
تمرکز خود را بر این بگذارید که به کارفرمای خود نشان دهید در بلند مدت در کانادا هستید. به آنها بگویید قصد دارید بمانید و حرفه خود را در اینجا بسازید.
سوالات مصاحبه شغلی مبتنی بر شخصیت

11. آیا عموماً قبل از صحبت با مردم با آنها صحبت می کنید؟
بستگی به شرایط دارد.

12. آخرین کتابی که خواندید چه بود؟ فیلمی که دیدی؟ در رویداد ورزشی که شرکت کرده اید؟
درباره کتابها ، ورزشها یا فیلمها صحبت کنید تا نشان دهید که در زندگی خود تعادل دارید. سوالات مصاحبه شغلی مانند این ، شخصیت شما را نشان می دهد ، بنابراین سعی کنید مثبت اندیش باشید.

13. سخت ترین قسمت کار برای شما کدام است؟
صادق باشید. به یاد داشته باشید ، همه نمی توانند همه کارها را انجام دهند.

14. آیا خلاق هستید؟
بله مثال بزنید

15. شخصیت خود را چگونه توصیف می کنید؟
مهم نیست از چه کلماتی استفاده می کنید ، سعی کنید متعادل به نظر برسید.

16. آیا شما رهبر هستید؟
بله ، و مثال بزنید.

17. اهداف آینده شما چیست؟
از “من شغلی را که تبلیغ کرده اید دوست دارم” خودداری کنید. در عوض ، اهداف بلند مدت تعیین کنید.

18. نقاط قوت شما چیست؟
حداقل سه مورد بدهید و آنها را به شرکت و شغلی که مصاحبه می کنید مرتبط کنید.
اهداف شغلی – سوالات مصاحبه شغلی

19. اگر می توانستید دوباره کار خود را شروع کنید ، متفاوت چه کار می کردید؟
تصور پشیمانی را ایجاد نکنید

20. در حال حاضر چه گزینه های شغلی دارید؟
اینها را به موقعیت و صنعت مرتبط کنید.

21. جوهر موفقیت را چگونه توصیف می کنید؟ با توجه به تعریف شما از موفقیت ، تا کنون چقدر موفق بوده اید؟
در مورد پاسخ خود به این سوالات مصاحبه با دقت فکر کنید و آن را به دستاوردهای شغلی خود مرتبط کنید.

 

عادات و سبک کاری شما

 

22. اگر با مدیر قبلی شما صحبت کنم ، او می گوید بزرگترین نقاط ضعف و قوت شما چیست؟
بر مهارت ها تأکید کنید – در مورد نقاط ضعف خود بیش از حد منفی نباشید. همیشه تشخیص کمبود مهارت به عنوان یک زمینه پیشرفت به جای نقص ، ایمن تر است.

23. آیا می توانید تحت فشارها ، مهلت ها و غیره کار کنید؟
بله ، این یک روش زندگی در تجارت است.

24. چگونه ماهیت شغل خود را تغییر داده اید؟
البته آن را بهبود بخشید.

25. در موقعیت فعلی خود ، چه مشکلاتی را شناسایی کرده اید که قبلاً نادیده گرفته شده بود؟
مختصر بگویید ، مباهات نکنید. سوالات مصاحبه شغلی

26. آیا احساس نمی کنید که ممکن است در یک شرکت با اندازه های متفاوت وضعیت بهتری داشته باشید؟ نوع مختلف شرکت؟
بستگی به شغل دارد. کمی توضیح دهید.

27. چگونه تعارض را در تیم پروژه حل می کنید؟
ابتدا مسائل را بصورت خصوصی مطرح می کنید.

28. سخت ترین تصمیمی که تا به حال گرفته اید چه بوده است؟
سعی کنید پاسخ خود را با وضعیت اشتغال آینده مرتبط کنید.

29. در مهمترین یا آخرین موقعیت خود ، پنج مهمترین دستاورد شما کدام بوده اند یا چه بوده اند؟
به دستاوردهای کلیدی قبلاً در رزومه خود مراجعه کنید.

 

30. چگونه به سوالات مصاحبه شغلی “بزرگترین ضعف خود” پاسخ دهید

مصاحبه گر تحت تأثیر آثار کلاسیک مانند “من یک کمال گرا هستم” ، “من برده شغلم هستم” ، یا “من معتاد به کار هستم” نخواهد بود.

شما رو در رو با فردی که بیشتر می خواهید او را تحت تأثیر قرار دهید-رئیس آینده خود-نشسته اید و او از شما می پرسد: “بزرگترین ضعف شما چیست؟” این احتمالاً یکی از سخت ترین و متداول ترین سوالات مصاحبه شغلی است ، بنابراین خوب است که با یک پاسخ خوب آماده شوید.

مصاحبه گران واقعاً اهمیتی نمی دهند که نقاط ضعف شما چیست. مصاحبه کننده به سادگی می خواهد ببیند چگونه با این سوال برخورد می کنید و پاسخ شما چه چیزی ممکن است در مورد شما نشان دهد. آنها همچنین می خواهند ببینند شما چقدر خوب برای این سوال آماده شده اید ، همانطور که باید بدانید این سوال در راه است.

صادق باشید. صادقانه به گونه ای پاسخ دهید که شما را مثبت نشان دهد. یک ضعف واقعی ذکر کنید ، اما نه یک نقطه ضعف که شما را در مصاحبه رد صلاحیت کند.

“زمینه پیشرفت من این است که …”

مهارتی را که مایل به ارتقاء آن هستید برجسته کنید و مهمتر از همه ، توصیف کنید که چه اقدامی برای تقویت مهارت های خود در این زمینه انجام می دهید. این که بتوانید بگویید در حال تلاش جدی برای تبدیل ضعف خود به نقطه قوت هستید ایده خوبی است. به عنوان مثال ، “موضوعی که من می خواهم در آن پیشرفت کنم ، سخنرانی عمومی است و من فقط در دوره نان تست ثبت نام کرده ام.”

برجسته کردن یک منطقه برای بهبود نشان می دهد که شما خودآگاه هستید. توصیف آنچه در مورد آن ضعف انجام می دهید نشان می دهد که شما فعال هستید و به دنبال بهبود استعدادهای خود هستید.

نقاط ضعفی را نام ببرید که ارتباط چندانی با شغل آینده شما ندارند. برای مثال ، می توانید مهارتی را که ممکن است در کار به آن احتیاج نداشته باشید ، مانند زبانها معرفی کنید.

از موارد آشکار و بیش از حد استفاده نکنید. به عنوان مثال می توان به “مشکل من این است که زیاد کار می کنم” یا “کمال گرایی” یا “من یک کارگروه ناتوان در استراحت ناهار هستم” اشاره کرد. با چنین ضعف هایی ، چه کسی به نقاط قوت نیاز دارد؟ برخی از کارفرمایان این غذا را می خورند ، اما اکثر آنها چشم های خود را جمع کرده و برای شما بسته بندی می فرستند.
31. سوالات مصاحبه شغلی رفتاری

مطمئن شوید که نمونه هایی در مورد تعارض ، شرایط استرس زا ، دستاوردها ، ابتکار ، کار گروهی و رهبری را در اختیار داشته باشید. برخی از مصاحبه گران ترجیح می دهند س “ال “ضعف” را مستقیماً نپرسند ، بلکه آن را بر اساس تجربیات گذشته مطرح کنند.

سوالات مصاحبه شغلی رفتاری که کمبودها را مشخص می کند عبارتند از: “در مورد بزرگترین اشتباهی که در حرفه خود مرتکب شده اید و آنچه از آن آموخته اید بگویید” یا “مثالی از مواقعی که با رئیس یا همکار خود مخالفت کرده اید و نحوه برخورد با آن را ذکر کنید. . »

ضعف خود را قبل از مصاحبه انتخاب کنید. پاسخ خود را به یک نقطه ضعف محدود کنید و بگویید برای غلبه بر آن چه کرده اید. غلبه بر نقطه ضعف در واقع توسعه قوت است.

این که بتوانید نقاط ضعف خود را مورد بحث قرار دهید ، همچنین نشان دهنده توانایی مدیریت انتقادات سازنده بدون دفاع است. این نشان دهنده تمایل به رشد شخصی است.

سایر سوالات متداول مصاحبه:

32. چرا اینجا هستید؟

33. اگر شما فقط یک راه برای توصیف خود داشته باشید ، آن راه چیست؟

34. چه زمانی شکست خورده اید؟

35. کدام دستاوردی است که بیشتر به آن افتخار می کنید؟ چرا؟

36. چه ویژگی هایی در همکاران شما بیشتر شما را آزار می دهد؟ از چه چیزی بیشتر قدردانی می کنید؟

37. چگونه از نقاط قوت خود استفاده می کنید؟ چگونه نقاط ضعف خود را جبران می کنید؟

38. اگر بخواهم از رئیس فعلی شما بپرسم بزرگترین قدرت شما چیست ، او به من چه می گوید؟

39. اگر بخواهم از رئیس فعلی شما بخواهم یک کاری را به من بگوید که او را دیوانه می کند ، او به من چه می گوید؟

40. چه کاری را دوست دارید بهتر انجام دهید؟ برنامه شما برای بهبود چیست؟

41. برای کارکردن بیشتر در محل کار ، چه تغییراتی در همکاری با دیگران ایجاد کرده اید؟

42. به نظر شما مهمترین ویژگی افراد موفق چیست؟ در آن زمینه ها به خودتان چه امتیازی می دهید؟

43. چگونه تصمیم می گیرید؟سوالات مصاحبه شغلی

44. اگر برای دریافت مشاوره و کمک فقط به یک نفر محدود می شدید ، کدام شخص را انتخاب می کردید؟ چرا؟

45. در مورد یک حادثه کاری برایم بگویید که در آن با وجود خطر یا عیب احتمالی کاملاً صادق بودید.

46. ​​اگر تصمیم تجاری مهمی بگیرید و همکار شما آن را به چالش بکشد ، چه می کنید؟

47. بحرانی را که در محل کار با آن روبرو شده اید ، شرح دهید. نقش شما چه بود؟ چگونه آن را حل کردید؟ چه نتایجی داشت؟

48. زمانی را شرح دهید که از شما خواسته شد کاری را انجام دهید که برای آن آموزش ندیده اید. چگونه این را مدیریت کردی؟

49. رئیسی را توصیف کنید که بهترین کار را از شما دریافت می کند؟

50. چه چیزی باعث می شود دوست داشته باشید که هر روز به اینجا سر کار بیایید؟

51. اگر مدیریت تصمیمی بگیرد که با آن موافق نیستید ، چه می کنید؟

52. چه چیزی در مورد این فرصت وجود دارد که بیشتر شما را هیجان زده می کند؟

53. بزرگترین ترس شما از این فرصت چیست؟

54. اگر شغل پیدا کنید ، چگونه می توانید برای من ضرر کنید؟

55. فرض کنید شما برای کار به اینجا آمده اید. یک سال بعد از آن شما یک شب جمعه به خانه می روید و فکر می کنید که قبول این شغل بهترین کاری است که انجام داده اید. در طول سال چه اتفاقی افتاد که چنین احساسی داشتید؟

56. آیا سوالی وجود دارد که من از شما نپرسیده باشم؟
57. “آیا چیزی هست که بخواهید از ما بپرسید؟” سوالات مصاحبه شغلی که باید از مصاحبه کننده بپرسید.

ایده خوبی است که سوالات مصاحبه شغلی را برای پایان مصاحبه آماده کنید. به نقش و شرکت علاقه نشان می دهد. توصیه نمی شود در این مرحله درباره بسته یا حقوق بپرسید. شما باید بیشتر بر سازمان و خود نقش تمرکز کنید.

نمونه سوالات مصاحبه شغلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– اهداف اصلی این نقش چیست؟

– چگونه شرکت انتظار دارد این اهداف محقق شود؟

– برای رسیدن به این اهداف معمولاً با چه موانعی روبرو می شوید؟

– چارچوب زمانی مطلوب برای رسیدن به این اهداف چقدر است؟

– پیشرفت شغلی با این شغل چگونه است؟

– آیا می توانم برای سوالات بیشتر با شما تماس بگیرم؟

– از کار در شرکت بیشتر از چه چیزی لذت می برید؟

– فرهنگ شرکت چگونه است؟

– بزرگترین چالش های این موقعیت چیست؟

– چگونه کسی مانند من در شرکت سهیم است؟

– چه نوع سوابق تحصیلی را در کارکنان خود جستجو می کنید؟

– مهارتها و ویژگیهایی که برای کارکنان خود بیشترین اهمیت را دارید چیست؟

– چه نوع آموزشی را ارائه می دهید؟

– چه فرصت هایی برای پیشرفت وجود دارد؟

– X برای شرکت به چه معناست؟

سایر منابع اشتغال سوالات مصاحبه شغلی

اکنون که نحوه مدیریت سوالات مصاحبه شغلی را فرا گرفته اید ، در اینجا منابع دیگری وجود دارد که به شما در برنده شدن در مصاحبه و یافتن کار در کانادا کمک می کند.

57 نمونه سوالات در مصاحبه کاری کانادا

توصیه های کاربردی برای یافتن کار در کانادا
تطبیق با قالب رزومه در کانادا

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

نحوه تسلط بر شبکه در کانادا

همچنین به خاطر داشته باشید که همه استخدام ها از طریق فرایندهای سوالات مصاحبه شغلی رسمی انجام نمی شود. نحوه استفاده از مصاحبه اطلاعاتی به عنوان ابزاری برای توسعه شبکه خود در کانادا را بیاموزید.

 

فهرست